Polecane posty

przemol87    187

U mnie podczas całej wegetacji ziemniaka w tym sezonie spadło 270 mm i było rozłożone mniej więcej równo, także jest ok. Jeżeli chodzi o prognozy cenowe na dzień dzisiejszy to wróżenie z fusów, przykro to mówić ale nasz rynek od chwili wejścia do EU jest uzależniony od zachodnich i jeżeli u nich będzie cienko to u nas będzie dno, jedno jest pewne jak u nas ziemniak będzie kiepskiej jakości to wszyscy przerzucą się na zachodniego.

Czyżby zachodniopomorskie?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

Tak, ale w pomorskim też jest nie najgorzej.

Edytowano przez mikad

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

z tego co mi wiadomo to gorzej niż u ciebie ale duzo lepiej niż w centrum


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Cena nie skoczy, skończyły się te czasy, kto sadzi większe ilości ten ma studnie głębinowe i towaru ma tyle co rok a ci co mają cienki towar to się nie liczą bo sadzą do 2-3 ha. Do tego każdy zobaczył trochę słońca to się wstrzymal z kopaniem bo zimą będzie 2 zł/kg. :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

rafizo głupoty gadasz albo się nie znasz takich co sadzą 2-3 ha i są jak to mówisz ciency  jest 60% ogółu, cóż z tego że masz ilości i w ogóle jak oddasz za 6zł bo ani nie masz czasu gdzieś zawieźć a ty bardziej nie będziesz miał czasu sprzedać na giełdzie, także ty napewno jesteś uzależniony od pośrednika, taki co ma mało zawsze gdzieś upchnie, ja wożę w góry i już wiem że będę miał mało, ale jak nie zarobie przynajmniej 50 % nie będę handlował bo się nie opyla taka prawda, a ziemniaka w stosunku do tamtego roku nie ma do 60% i nie tylko u nas tak będzie, co z tego że masz podlewane jak ci temp z tego roku ugotowały co się dało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Centrum i wschód suszyło i suszy nadal. Wydajność pewnie koło 20 ton z ha ogólnego. Trzeba czekać aż popada bo ogólnie ugotowane siedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

panowie co się dzieje na zjazdowe? dzwonił dziś do mnie gość z łodzi i ma przyjechać po 12 ton.... cena 8zl/15kg brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Kolego zetorlublin, nie mam aż takich ilości jak Ci się wydaje, z domu pośrednikowi już chyba z 8 lat nie sprzedałem bo zawsze płacą najniższą cene, wożę do hurtowni i jak narazie na tym dobrze wychodzę. A co do ugotowanych ziemniaków to ja nie widzę żadnych "gotowanych" ziemniaków w polu i na wydajność i jakość też nie narzekam. Narazie kończę bo trzeba się brać za podlewanie poplonów. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

panowie co się dzieje na zjazdowe? dzwonił dziś do mnie gość z łodzi i ma przyjechać po 12 ton.... cena 8zl/15kg brutto

W nocy 10 wolalismy za zoltego

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak masz rumuna do handlu mozesz sadzić ewentualnie śląsk bo on jest dobry na kluski śląskie, a wydajność hm wiąże 3-4 wiecej nie ma tylko że wielkie rosną ale na frytki od sierpnia do stycznia rewelacyjne polecam szczerze, jak kolego znajdziesz zbyt sadź. Dziś poszło 3 tony do myślenic cena po 12 zł za żółtego za worek a czerwony po 1zł za kg ale będę cene podnosił w górę bo muszę sobie odbić poprzedni rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

W nocy 10 wolalismy za zoltego

 

dzięki za info :) na giełdzie w Krakowie tez się coś ruszyło 10-12 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

w rzeszowie hurtownie też zaczeły lepiej płacić :)  ja kopanie wczesnego już zakończyłem reszta na magazyn :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jak myślicie zasadzenie czerwonego ziemniaka np. bela rossa jest lepiej opłacalne, więcej wołają za takie ziemniaki jest z nich wyższy plon ?

 

Był czas 3-4 lata temu że Bellarosa była jeszcze nowością i kiedy za żółtego płacono 350 zł za bellarosę płacono 450zł za tonę. Nie dość że daje wysoki plon to jeszcze prawie wcale nie ma z nich odpadu. Teraz niestety jest jej na rynku dużo i cena jest mniej więcej taka sama jak zwykłych żółtych.

 

 

Panowie jak Irga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

ktos tu pisał o ugotowanych ziemnaikach myslałem ze troche  go poniosło  z tym ugotowaniem , dzis kopałem    na dołku   pyry jakby uparowane ugotowane ???? nie mam pojecia jak cos takiego sie przechowa    ale one są ugotowane ok 0,5 cm pod skórką  , bardzo się zdziwiłem nie miałem nigdy z tym do czynienia zresztą ojciec rozkłada ręce  i też nie wie o co chodzi ,ogólnie może byc ciekawie  a cena  z chtay sprzedaje po 9 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Takie coś się nie będzie przechowywać nie ma szans, zaraz zgniją, tam gdzie na denarze na polu miałem dwa kółka po 10 metrów piachu padło badyle wczas, kiedyś ukopałem skrzynke z tamtą kilka dni i gniją na całego, dostaję info od kumpli że u nich na glinie też tak się dzieje te co bliżej ziemi tak włąśnie zareagowały, ogólnie cyrki z ziemniakami w tym roku będą. Z innej beczki chciałby widzieć dziś miny tych co pierdzielili cenę w maju ziemniaka, u nas nie jeden mówi ze żałuje że kopał, narosło by więcej , byłby gruby i kasa by była bo rumun łasy na grubego dziś

Edytowano przez zetorlublin7341

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Panowie jak Irga?

Obecnie na Zjazdowej 12 a zoltego dojebane 50 aut

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

8 wołalismy i po rannym handlu zostala 1/3 aut przy zerowym przerzucie


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj