Polecane posty

Goliat85    0

a tobie dziś słoneczko chyba za bardzo przyświeciło że takie farmazony tutaj wypisujesz.

Wypij szklanke mleka i jak otrzeżwiejesz to napisz coś sensownego.

 

Panowie jak tam cena na Rybitwach? dalej 10zł/15kg?

Poczytaj w internecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Transporter    164

A wiedzieliście, że do wyprodukowania kilograma ziemniaków zużywa się 300 ton wody ? W dodatku każda jedna tona wyrzucona na śmieci emituje ponad 4 tony dwutlenku węgla, nic dziwnego, że media zalewają nas informacjami o globalnym ociepleniu

na kombajnie przygrzało? Wiesz ile to 300 ton :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

źródło książka do warzywnictwa:  do wyprodukowania 1kg mięsa potrzeba około 20tyś litrów wody, do wyprodukowania 1kg warzyw potrzeba przeciętnie od 200 do 300 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tym globalnym ociepleniem, wycinaniem lasów tropikalnych czy deszczowych i limitami co2 to jedna wielka bzdura i oszustwo żeby ewna grupa ludzi na tym sporo zarabiała  <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-makler-    1

Kolego Goliat 85 cyferki Ci się trochę pomyliły .Tak jak kolega Przemek wyliczył przy wydajności 45 ton z hektara na metr kwadratowy potrzeba milion trzysta pięćdziesiąt tysięcy litrów wody.Gdyby to ustawić w sześcienny słup wody na wysokość to wychodzi kilometr trzysta pięćdziesiąt metrów !!!
Napisałem słownie to zrozumiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Wakacje i upały - kto za kartoflami będzie chodził po targowiskach czy warzywniakach, lepiej podjechać do klimatyzowanego marketu i kupić wszystko w jednym miejscu. Tak niestety się teraz handel odbywa, giełdy zamierają a markety zwiększają zamówienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Ja sprzedaje małe ilości irgi po 12 zł a sąsiad żółte po 7 zł . Koło Sieradza sprzedają po 6 zł w domu ( 150 worków )

Myślę , że cena skoczy bo u nas nie podlewane to sadzeniaki i pewnie każdy jest po połowie kopania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo19    1

Właśnie cena nie skoczy tylko dlatego ze ziemniaki będą drobne bo rolnik sam sobie za nie nie zażyczy godziwej ceny a jeszcze go handlarz z ceny zbije bo drobne, małe i niewielkie

Ale obym się mylił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Ja sprzedaje małe ilości irgi po 12 zł a sąsiad żółte po 7 zł . Koło Sieradza sprzedają po 6 zł w domu ( 150 worków )

Myślę , że cena skoczy bo u nas nie podlewane to sadzeniaki i pewnie każdy jest po połowie kopania .

Wielu moich znajomych (w tym i ja) którzy podlewali nie wykopała jeszcze nawet 1/3 nasadzeń. Np ja wykopałem 2 z 14,5, kolega 4 z 16 i tak wiekszość w okolicy. Każdy liczy że cena bedzie na jesieni wiec czas pokaze...

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Wielu moich znajomych (w tym i ja) którzy podlewali nie wykopała jeszcze nawet 1/3 nasadzeń. Np ja wykopałem 2 z 14,5, kolega 4 z 16 i tak wiekszość w okolicy. Każdy liczy że cena bedzie na jesieni wiec czas pokaze...

U nas niektórzy wykopali wszystko bo później sezon ogórkowy i kapuściany . 

Wygrał albo przegrał z czekaniem , może ktoś weźmie kasę . Putin robi dobrą robotę z tym zniszczeniem żywności pewnie nieświadomie wspomaga unię tylko nie płaci . Na razie na zjazdowej warzywa  jak zawsze ciekawe jak będzie zimą ?

 

Dzisiaj podebrałem ziemniaki na grilla z niepodlewanych z słabej ziemi to chyba przez dolną taśmę przelecą . 

Edytowano przez Zbyszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje ziemniaki już po desykacji i mogę powiedzieć, że od momentu sadzenia do zakończenia wegetacji brakowało im wody. Ani razu nie popadało tak mocno żeby ziemia mocno przesiąknięła. Ja licze na okolo 20t/ha plonu ogólnego, ale jak będzie to już czas pokaże. A cena w końcu musi skoczyć do góry bo susza w tym sezonie to problem nie tylko w naszym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

U mnie podczas całej wegetacji ziemniaka w tym sezonie spadło 270 mm i było rozłożone mniej więcej równo, także jest ok. Jeżeli chodzi o prognozy cenowe na dzień dzisiejszy to wróżenie z fusów, przykro to mówić ale nasz rynek od chwili wejścia do EU jest uzależniony od zachodnich i jeżeli u nich będzie cienko to u nas będzie dno, jedno jest pewne jak u nas ziemniak będzie kiepskiej jakości to wszyscy przerzucą się na zachodniego.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj