Polecane posty

Badylarz    15

Słyszałem, że Rumuni ostro zaczęli ładować. Na razie wymagania są duże bo pyre chcą grubą ale z czasem pewnie będą brać wszystko co będzie. Cena podobno 0,45zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Wątpie aby rumun ładował wszystko. Wymogi wymogami ale jak  ktoś ma ładnego ziemniaka to lepiej sprzeda i wydaje mi sie ze wychodzi to rozsadnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pakuje rumunia po 7zł, w tamtym tyg poszło 8 tirów u kumpla, wymogów wielkich nie ma byle nie drobny, także widać że się rusza pomału,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Oby tak dalej Panowie, Wieluń też trochę przyhamował z ziemniakiem, niepodlewane nie mają wydajności i niektórzy ludzie czekają na lepszą cenę, nie kopią. Ale dalej ładnego można kupić po 5zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Nie było żadnej suszy, niektóre powiaty miały niedobór wody ale nie było tragedi a po ostatnich opadach późne odmiany naciągną tyle że nawet jak kropla nie spadnie przez miesiąc to i tak będzie za dużo.

 

Chyba u Ciebie. Od czerwca ziemię w redlinach przemoczyło na 15 cm max. Obecnie gotują się. Skoro nie było suszy to czemu łąki są powypalane, II pokos 30% trawy a kukurydze mają po 150 cm?

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kto mało jeździ po kraju nie widzi jaka sytuacja jest i co się dzieje i panikuje, rolnik ma ogromną tendencje do panikowania. zobaczy sporo towaru na placu i cene spuszcza bo zaraz trzepie portkami że jak nie spuści nie sprzeda i wyrzuci.   Teraz zapowiadają nawet 40 st przecież to ugotuje je w redlinach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje ziemniaki już w większości padły od suszy wiec to wszystko zależy od regionu.
na Pomorzu deszczu nie brakowało, ale w wielu regionach jest wielka susza. Ludzie w studniach już dawno wody nie mają, a ziemia taka sucha, że orać sie nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

żadnych badańnie trzeba, dziś kolega mi mówił że nawet Słowacy znoszą fitosanitarne i zaczynaja pakowac spore ilości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

jeśli można oczywiście to też poproszę o namiar, jednego tira bym chętnie spakował , akurat było by na bizon 

Edytowano przez tropt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

hehe :D coś czuje że braknie tych rumunów chętnych na ziemniaka ale jak by był ich nadmiar to też chce namiar :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario65    0

Koledzy producenci !  Jaka cena na  Rybitwach ? Jak ze zejściem i czy są importerzy i z jakich krajów ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Moje od wczoraj zaczęły usychać, dostały dikwatu  ;)


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Takie uwagi zachowj dla siebie, słońeczko przypaliło Ci głowę czy masz jakieś kompleksy.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dikwat występuje w wielu środkach, ale reglone jest najbardziej znany.
moje ziemniaki w poniedziałek będą reglonowane. Dokończę to co susza zaczela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Susza sama załatwi sprawę, po co wydawać pieniądze na reglone, a tanie to nie jest. A co do ceny to po niedzieli może wszędzie być po 10 zł. Do 20 sierpnia zapowiadają takie upały to ziemniak już nic nie urośnie, kilka dni i naci nie będzie. Kto podlewał przez lipiec to będzie miał przyzwoity plon i zarobi w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Dikwat występuje w wielu środkach, ale reglone jest najbardziej znany.

Nie wiem czy ktoś jeszcze używa Reglone bo są dużo tańsze środki.

 

Po co je desykujecie? Urosły tak duże?

Tak, ale nie tylko po to się desykuje, to kolejny zabieg w ochronie ziemniaka.

 

Susza sama załatwi sprawę, po co wydawać pieniądze na reglone, a tanie to nie jest.

Oczywiście, a w międzyczasie poranna rosa popędzi zarazę która pożre to co jeszcze zostało, zarodniki spłyną pod ziemię i do października zawartość przechowalni wywieziesz beczkowozem.

 

Ja nawet 10 pod krzakiem nie mam i są wielkie. Trzeba je zatrzymać w razie gdyby chcialy jeszcze rosnąć...

Tak jak mówisz.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie spokojnie nie wiem jak pisze na reglone na opakowaniu ale w starych zaleceniach pisało jak byk nie stosować w czasie mocnej suszy ponieważ środek wyciąga  wodę z komórek  ziemniaka, ja nie stosuję reglone tylko  jadę orkanem poza tym u mnie siadają dopiero wczesne a tajfun i jelly zielone i to elegancko, jeszcze poleci potas przez liście na nie żeby dobiły bo w tym roku im więcej tym lepie bedzie ;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj