Polecane posty

Gość   
Gość

Zbyszko logiczne pożyczka w banku na środki produkcji, znam takich co się nie mogą odbić od dna, dziś zadzwonił do mnie z pensjonatu ze by mu pasowało już ziemniaka na weekend, chociaż mam swoich 300% więcej niż rok temu i tak widzę że będzie mało, cenę ustaliliśmy bardzo dobrą ale tata mówi po co kopać swoje jak można złapać za 5zł od kogoś, nasze dorosną jeszcze bo zielone są i będzie więcej a teraz można na kimś zarobić, już mam ugadane 300worków na sobote po 5zł i rolnik przeszczęśliwy jak powiedziałem że worki daję swoje także widziecie dla mnie lepiej i tak zarobie można powiedzieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Dzisiaj Zjazdowa rano  żółty od 3 nie ciekawe do 5 zł a irga 10 - 12 . Wczoraj irga średnia 9 do zapłaty .

Jeżeli ziemniak przy suszy nie ma ceny to warto by rolnicy ograniczyli nasadzenia i zaczęli robić coś innego . Ceny na bazarkach od 80 gr do 1,3 . 

Dlaczego na bazarku nie spada cena, bo chłop jeszcze nie dowozi bo nie miał deszczowanych .Jak teraz producent duży nie przytrzymuje ceny tylko sugeruje się tym że zimą nie sprzeda to niech się zastanowi nad swoją przyszłością .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

ja mieszkam 25km od giełdy w Częstochowie i nie wiem po ile tam stoi ziemniak, ale mi z podwórka odbierają po 8zł za 15 kg i nikt nie marudzi, telefon-kopiemy- przyjeżdżają i płacą. A duży hurtownik z tej giełdy z podwórka płaciłby mi po 7 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

ja nie kapuje ale w sumie powinienem zakapować !! dac sobie z gospodarstwem spokój  bo to bezsensowne jak przy takiej suszy  ziemniak w kaliszu może być po4zł ?????  ,   dla mnie to jest większa dokładka niż w zeszłym katastrofalnym roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polowa plonu z tego co rok temu wiec cena 2zl :D jeszcze lepiej niż rok temu. Jak oni dają radę ciągnąć jezeli takie kokosy zgarniają z ziemniaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cóż głupim się nie staje głupim trzeba się urodzić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Dzisiaj Zjazdowa rano  żółty od 3 nie ciekawe do 5 zł a irga 10 - 12 . Wczoraj irga średnia 9 do zapłaty .

Jeżeli ziemniak przy suszy nie ma ceny to warto by rolnicy ograniczyli nasadzenia i zaczęli robić coś innego . Ceny na bazarkach od 80 gr do 1,3 . 

Dlaczego na bazarku nie spada cena, bo chłop jeszcze nie dowozi bo nie miał deszczowanych .Jak teraz producent duży nie przytrzymuje ceny tylko sugeruje się tym że zimą nie sprzeda to niech się zastanowi nad swoją przyszłością .

 

Ja byłem w nocy i trochę inne ceny widziałem. wywoławcza za żółte 7 zł a irga 12. Ogólnie to były dwie alejki i ładnego ziemniaka praktycznie nie było może na 3 samochodach było na czym oko zawiesić a reszta to drobnica...

 


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

ja mieszkam 25km od giełdy w Częstochowie i nie wiem po ile tam stoi ziemniak, ale mi z podwórka odbierają po 8zł za 15 kg i nikt nie marudzi, telefon-kopiemy- przyjeżdżają i płacą. A duży hurtownik z tej giełdy z podwórka płaciłby mi po 7 zł 

 

Tak może być . Kiedyś byłem na tej giełdzie to tam każdy ma swoich kupców . Chyba stoją tam sami handlarze  . Od nich brali a ode mnie nie i przyszło mi sprzedać im cały towar ale ceny tam są nie złe .

Ja byłem w nocy i trochę inne ceny widziałem. wywoławcza za żółte 7 zł a irga 12. Ogólnie to były dwie alejki i ładnego ziemniaka praktycznie nie było może na 3 samochodach było na czym oko zawiesić a reszta to drobnica...

 

Za tą drobnicę też chcieli po 7 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Kopią po 8-10t/h dowaoza po 100km dostaja 7 zl i duma az ich rozsadza ech glupota nie boli szkoda gadac.

 

Jak mają 10 t z ha nie dostaną po 7 zł bo drobnica . Szaleją ci co podlewali . Jak ukopie 30 t i sprzeda po 40 gr to ma 12 tyś . Gdy ma z 20 ha lub więcej to portki mu się trzęsą żeby nie sprzedawał po 10 gr jak w ubiegłym roku . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Ludzie! Czy u was deszczownia to perpetuum mobile co nie pobiera żadnej energii? Pozdrawiam tych co cenią siebie i swą  pracę.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

he he widać deszczownia u nich chodzi na słońce a nie na prąd, kolega podlewał i też kopie ale w góry i mówi 20 ton maks w tym roku co z tego że duży jak 3 pod krzakiem jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Transporter    164

Straszne te ceny. No dorobkiewicze z łódzkiego zawsze nerwów napsują.jak to się im oplaca.przywiezie do Koszalina stara ziemniaka i sprzedaje przeszlo 3 zl taniej na worku jak ja czy inny rolnik z okolicy.a gdzie droga jak w dwie strony przeszlo 1000 km? A później sie dziwią ze ludzie im koła poprzebijali,albo auto spalili,bo takie wypadki tez niestety były..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Bo widocznie kolega malo sie zna..Ziemniaki deszcznwane w moich stronach obecnie maja wydajnosc nie gorsza niz rok temu o tej porze(40 pare do50t)


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Tylko że rok temu to na każdym kawałku tyle było . U nas maksymalnie 40 ton ale nie z późnych . Nawet gdyby było do sprzedaży 40 ton to jaki koszty są ile się zostanie żeby zrekompensować tamten rok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Ja byłem w nocy i trochę inne ceny widziałem. wywoławcza za żółte 7 zł a irga 12. Ogólnie to były dwie alejki i ładnego ziemniaka praktycznie nie było może na 3 samochodach było na czym oko zawiesić a reszta to drobnica...

 

 

drobnica, czyli jaki kaliber ?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

takie grubsze sadzeniaki


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131

Ja jeszcze nie kopałem, tylko dla sibie biorę. Ale ludzie już mi kopią ziemniaki (KRADNĄ) ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj