Polecane posty

KiQ    14

Wczoraj na 1200 worków wykopalem troche ponad 15 redlin.(pole 430-450m)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

I po ile to sprzedałeś jeśli można wiedzieć? Dzisiaj trochę się dowiadywałem to 6zł we Wrocławiu czy Katowicach oddawali ziemniaka. Zaraz się zrobi 4 złote na miejscu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Za 6zl we Wrocławiu to jaka cena taki towar:D uwierz mi ze za dobrym ziemniakiem z czarnoziemu to ludzie wydzwaniaja ciągle ,ale co jak moje strony już skończyły wczesnego i na Targpiascie cenę robi Oleśnica i Sieradz jak dojedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

w Łodzi rano to po 5-5,50 zł oddawali gruby towar...


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

To tylko pogratulować....jednak będzie kiepski rok na późniejsze ziemniaki z tego co widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wariactwo i tyle, ale to tylko wina rolnika handlarz jak by nie miał gdzie kupić zapłacił by ale nie rolnik musi się napierdolić nasadzić i gówno mieć z tego ale cóż sporo baranów łazi po świecie, myśli sobie nawale ha i spouszcze cene to mnie rozdrapią z towaru a tu ani towaru ani pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A niech i oddają za darmo tego ziemniaka. Im więcej teraz oddadzą tym mniej będzie go na jesień, zimę i wiosnę i cena będzie lepsza.
Ja bym jeszcze nie przekreślał tego sezonu przez pryzmat tego co się dzieje na rynku ziemniaka wczesnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    111

dosadzone jest ziemniaka od groma więc o cenie w tym roku raczej mozna zapomnieć. Nie wiem czy na wiosne żal było ludziom stare wyrzucic i wsadzili od nowa czy liczyli ze po słabym sezonie inni nie zasadza? Ja wsadziłem w tym roku 25 % mniej i liczyłem ze wiekszosc wykope na średnio wczesne bedzie mniej tonażu do wywożenia i lżej na garbia niż jesienia no ale przy tych pieniadzach to nie ma po co w pole jechac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek112233    0

Mnie sie wydaje ze w terenach gdzie sadzono ziemniaki i inne warzywa  typu kapusta cebula marchew itd zrezygnowano zwarzyw bo po nasiona czeba bylo isc do sklepu i dac pieniazki a ze ziemniaczki byly to je posadzono nobo co mieli obsiac samym zbozem ja zauwazylem ze wrejonie charsznicy niema wcale kapust na swiezy rynek malo tez zasiane marchwi sam ziemniak i zboze po polach no trafi sie groch i bobik


Acha jeszcze jedno gdyby po ziemniaki trzeba bylo isc do sklepu i aby zasadzic np 1 h kosztowal 2 tys sadzeniak bo nie dalo by sie sadzic swoim to panowie w tym roku ziemniaka na polu szukali bysmy ze swieczka ale to jest najgorsze ze ziemniaka kazdy ma ja sadze jeszcze do ceny i rezygnuje jest to wlasni najgorsz warzywko przez swoja samowystarczalnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler    16

Zgadzam się z tym u nas jest ziemniaka więcej niż w zeszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Wieluń i okolice ziemniaka mniej niż rok temu, obecnie mało kto kopie - nie ma wydajności i nie będzie. Na jesień "duże ryby" się zabezpieczyły i dużą część areału mają zakontraktowane na przemysł więc tragedii nie powinno być. Myślę, że lipiec będzie ze zdołowaną ceną ale od sierpnia/września ziemniak powinien zacząć drożeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

W 2012 wczesny był za bezcen a na jesieni i zimą cena była przyzwoita więc nie ma co panikować. Moje okolice to nie teren ziemniaczany ale obsadzeń jest sporo mniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

jeśli teraz już cena spadła do tego poziomu to spadnie jeszcze bardziej i będzie kolejne dno ale jeśli ziemniak ma w tym roku zdrożeć to nie wcześniej jak pod koniec października. teraz do jesieni cały czas będzie wywożony systematycznie i rynek będzie zawalony towarem. jedyna nadzieja jest w eksporcie jeśli takowy w ogóle będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rybitwy dziś rano 12 zł za worek, a co do dalszych prognozowań cen zobaczymy jaki będzie lipiec, jeżeli suchy kasa będzie jakaś jak mopkry szkoda nawet kopać z pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1991Mateusz    0

na rybitwach dzisiaj 6-5 a 4 zł i mniej romek daje byłem to wiem. Przestałem całą noc i pół dnia zejście marne jedyne co szło to lulka po 3zł od strzała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co niektórzy chyba polubili te 3-4zl za woreczek bo jeszcze dwa miesiące temu po tyle starego oddawali, a teraz juz z nowym po tyle idą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Wczoraj na 1200 worków wykopalem troche ponad 15 redlin.(pole 430-450m)

Podałeś to w domu czy na giełdzie?

 

Kopcie grunty ktore maja po 25t/ha, sprzedawajcie po4zl i to czym predzej, to nie ogorek ze za pare dni znow zbior.


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelmanLS    4

Pieprzona Polska żeby sprzedawać worek 15 kg ziemniaka za 1zł tak ja w sezonie 2014/2015 to szkoda gadać i wszystko się zapowiada,że w tym roku będzie tak samo albo jeszcze gorzej :(  . Szkoda, tylko tych pieniedzy na opryski i nawozy,ale mam nadzieje,że może coś się ruszy i będzie chociaż te 10zł/ 15kg. Ale kto to może wiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

jak czytam o cenach to coś mnie skręca w środku..U mnie mały areał/na detal tylko,połowa posadzona kwalifikatem ca, no i h.j z tego ,pod krzakiem 2-3 małe,i z 2zawiązki ,susza zrobiła swoje,miało ostatnio tyle padać a przez tydzień pokropiło z 2razy po 20minut. Do tematu,lokalny ryneczek w detalu 20zł/15kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dlatego ja się modlke o sucho niech urośnie 10 ton z ha maks i koniec i wystarczy tka prawda zero deszczu przez lipiec i do tego zimno i zobaczymy jaki urodzaj będzie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś pośrednik max. 4,50 za 15 kg jutro będzie albo po 3, albo po 2 zł dziękujemy panie Sawicki za dobre ceny i wspieranie i motywacje rolnika do jak najszybszej likwidacji gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polomaksi    33

jestem z Sieradzkiego i cos wam powiem, to dziady i frendzle z mojego pieprza cene.... bo musi sadzic kapuste, pekina innego dziada.. zal i wstyd a najgorsi sa ci co maja po 25h i wzwyz... a zeby te pyry i kapusta po 1zeta byly wy dziady!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj