Polecane posty

KULAWA_KOZA    156

oj była , raz było 20 , potem 15 , potem jeszcze 10-12zł a jak kupowałem to były po 9zł a jak ktoś brał wiecej to i po 8zł.

Ale widać już się wyznali i masa ludzi z Krakowa i okolic podjeżdża po 1-2 woreczki , nie chcą przepłacać w sklepach tylko wolą kupić 3X taniej od rolnika na giełdzie.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

witam patrzeliscie  ile macie pyr pod krzakiem? ja  satina 4sztuki   nie nawiązały a sprzedawałem ostatnio po 9 zł  15 kg,ogólnie  pyrek wiem że będę miał 30 % mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Wczoraj poszła ostatnie partia vinety zeszłorocznej, już miałem ich nie przebierać tylko wszytko wywalić ale gościowi zabrakło i wzioł prawie 5ton po 50gr/kg. W naszym rejonie ci co podjewaja to kopią własne ziemniaki a pozostali jeźdzą do Szczecina i kupuja na hurcie bo swich nie mają z powodu suszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djkamio27    0

witam patrzeliscie  ile macie pyr pod krzakiem? ja  satina 4sztuki   nie nawiązały a sprzedawałem ostatnio po 9 zł  15 kg,ogólnie  pyrek wiem że będę miał 30 % mniej

Tajfun ma u mnie 11 sztuk :D Podgląd 17.06.2015 :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

Dzisiaj jakieś pawiany na igrit proponują zakup po 4-5 zł i pewnie desperaci się znajdą, wszystko na dobrej drodze że za tydzień będzie 2.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

jak oceniasz stan ziemniaka w Twoim regionie ?  ziemniaki na późniejszy zbiór mają się dobrze ?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

Na pomorzu właściwie wszystko jest na późny zbiór, z racji tego że mamy zimniejszy klimat wszystko rośnie wolniej, wiele plantacji nie zwarło jescze rzędów ale ogólnie ziemniaki są ładne, wody na razie do oporu i jak będzie tak dalej to mogą być rekordy urodzaju, w rzepakach można schować się na stojąco, strączkowe pierzyna że nogi nie idzie wsadzić, zboża ładne nawet u tych co nie chronią


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie wszędzie wygląda to tak pięknie :) Moje ziemniaki odbiegają znacznie od tych z poprzedniego roku. Deszczu w dalszym ciągu jak na lekarstwo. Mimo, że spadło 15l/mw ciągu kilku ostatnich dni to jedynie przestało się kurzyć, a jakimś nagromadzeniu wilgoci można zapomnieć. I to nie tylko moje zdanie bo w okolicy każdy mówi, że jest znacznie słabiej niż w poprzednim roku. Widać w szczególności po tym co siedzi pod krzakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

Na podkarpaciu też deszczu brak i jak na razie ciekawie to nie wyglada a cena leci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

niby padałou mnie dziś pojechałem kopac a na piachu przepadane ok 3-4 cm  a na cięższej ziemi koło 5 cm  w tej chwili już obeschło  przez całe rosniecie  nie przepadało do korzenia !!!   pobierają ku...a liscie  w tym roku umnie tylko dolistnie rosnie  ale jaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Kraków-Rybitwy 9zł

Towar ładny.

kalafior -1zł

kapusta 1zł

bober 6-7zł

truskawka 6-7-8zł

czereśnia węgierska 7zł , Polska 8-9zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler    16

Bober jeszcze trzyma cenę miejmy nadzieje ze poniżej 5 nie spadnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djkamio27    0

Łódź stanęła z ziemniakami lipa jest. E nie jest tak źle jak ktoś dba o ziemniaki to ma wydajność tylko w tym roku troszkę mniejsze są. Wczoraj kopaliśmy na polu 600 m długości to raz w koło tak średnio te 100 worków było no słabiej niż w tamtym roku bez porównania ale pod krzakiem praktycznie tyle samo tylko malutkie teraz było deszczu troszkę to jak by teraz przygrzało to by podrosły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Raz w kolo na 600m i100workow?czyli ok20t/ha
Jaki sens ma to kopanie?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

To chyba wyjdzie lekko ponad 15 ton ,większość to chyba kopie bo sąsiad kopie,po ile przemol ziemniaki w łodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Przed godz. 14 ok9zl z tendencją spadkową


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

jak to zwykle po deszczu <_<


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dochodzę już do 30t/ha, ale dalej kopię te z pod włókniny. W przyszłym tygodniu zaczne kopać grunt, a tam już nie wygląda to tak ładnie. Z reszta o tej porze sprzedaje tylko detalicznie.

im wiecej teraz wykopią tym mniej będzie jesienią i cena będzie lepsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co do bobu nie wiem jak bedzie ale widzę że kiepsko w tym roku z wydajnością i to bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niema w ogóle wydajności ziemniaków same Ciary a cena Podkarpackie  u pośredników 5 zł za worek 15 kg niema kto kopać, a na giełdach Tarnów Kraków 7 zł za 15 kg  i nikt nie kupuje jak na razie tragedia i lepiej chyba nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj