Polecane posty

KULAWA_KOZA    156

Jak dasz zdrowego i nie wyrodzonego sadzeniaka , dasz dobrze NPK , na zaraze popryskasz , dobrze ziemie uprawisz  to plon będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel6840    47

300 worków na raz odbiór z domu odmiana irga ostatnia partia cena 3 zł/15 kg sezon zakończony.

We wrześniu zaczynamy nowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

jak u was z nasadzeniami. Bo w mojej okolicy chyba więcej niż w poprzednim roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2062

Piszecie, że ceny kiepskie w tym sezonie były bo frajerzy nasadzili dużo, a to nie prawda. Tylko zasłyszana gdzieś w tv wyimaginowana czyjaś wypowiedź.

W latach 70. uprawialiśmy ziemniaki na blisko 3mln ha (18% wszystkich zasiewów). W roku ubiegłym uprawialiśmy tylko 270tys. ha !!! (2,6% wszystkich zasiewów). Jeszcze w 2001 zbieraliśmy około 15mln ton ziemniaków rocznie, w 2012 9mln., a już w 2013 i 2014 ledwo ponad 7mln. ton ziemniaków. Trzeba podjąć walkę z ogromnym importem płodów rolnych i zwierząt do Polski.

Nie dajcie sobą manipulować i wmawiać sobie, że za dużo produkujecie i sami jesteście sobie winni. Fakty i sprawdzone w kilku źródłach dane tylko przyjmujcie do wiadomości.

 

Tak jest w większości działów rolnictwa (świnie, krowy, owce ......). Gdyby nie rządzili nami k... i złodzieje moglibyśmy być światową potęgą w produkcji rolniczej, z wielką korzyścią dla rolników i wszystkich obywateli.

 

tona ziemniaków za 100zł - bez kom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Młody pewnie jesteś jeszcze to i pojęcia nie masz o życiu w naszym kraju przed rokiem 89, operujesz tylko suchymi danymi które podejżałeś gdzieś w statystyce. Do tego masz poglądy wykrzywione w prawą stronę co w jakimś stopniu ogranicza logiczne myślenie, i żeby była jasność nie jestem lewakiem tylko po prostu nie lubie ekstremizmu zarówno w prawo jak i w lewo ani w ogóle wszelkiego przeginania. Mówisz że żądzą kvrwy i złodzieje, a czy ktoś inny rządził tym krajem od 25 lat? Czy kogoś po 89 roku obchodzą zwykli ludzie, komuchów też za bardzo to nie obchodziło ale chociaż stwarzali jakieś pozory. Jeżeli chodzi o uprawę ziemniaków w latach 70 czy 80 to jasne że było więcej tylko że 2/3 tej produkcji nie było konsumowane przez obywateli, pomimo tak wysokiej produkcji na skrobię ziemniaków ledwo wystarczało, w każdym pgr były kolumny w których co dziennie parowano po kilkanaście ton ziemniaków do skarmiania, każdy chłop co dziennie nastawiał przynajmniej jeden parnik dla świń, co drugi pgr miał gorzelnię gdzie produkcja szła pełną parą przez cały sezon, co trzeci pgr miał mieszalnię pasz w której przerabiano ziemniaki na susz paszowy, co roku do zaprzyjaźnionego tfu kraju wyjeżdżały cale wahadła pociągów załadowanych ziemniarami. Cena za ziemniaki jaką dostawał chłop była ustalona odgórnie i wynosiła średnio 1/3 ceny żyta.

  • Like 1

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

U mnie też dużo ludzie sadzą.A ziemniaki z przechowalni nawet chłopak oddaje po 20zł za przyczepę z załadunkiem tylko że lekko porośnięte co do odmiany to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

W 2014 było mniej nasadzeń w PL niż w 2013 więc ja nie wiem o co ten raban że wszyscy sadzą?????? Urodzaj w całej Europie spierdzielił cenę i to samo będzie w tym roku jeśli nie przyjdą jakieś klęski żywiołowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2062

Młody pewnie jesteś jeszcze to i pojęcia nie masz o życiu w naszym kraju przed rokiem 89

Do tego masz poglądy wykrzywione w prawą stronę co w jakimś stopniu ogranicza logiczne myślenie

 

Cyganka Ci powiedziała czy trefny towar kupiłeś?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

W czwartek przyjdzie cb lord w promocji po 0,7 gr Sadzę 2.5 jak co rok i nie liczę na klęskę niech się rodzą 50 t .Będzie się czym chwalić na AF na jesieni . Na wiosnę znów płacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Mi brakło 300kg :unsure:  Red Anny , kolega obiecał mi że załatwi mi z Czech bezpośrednio, zobaczymy czy bedzie różnica :)

Ogólnie w Małopolsce szał za czerwonym ziemniakiem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1104

Czerwonego :)    Nasadzone chyba wiecej niż w 2014   Nie wiem jak gdzie ale u nas szał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

W moich stronach kto sadzł czerwonego ten sadzi. Bedzie rumun bedzie cena. Może cos susza zrobi ale to tylko takie gdybanie, Zobaczymy co sie bedzie dzialo, nie lubie wybiegać w przyszłosc. Pożyjemy zobaczymy nie ma co pisac czarnych scenariuszy :)   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Miałem czerwonego ale koniec z tym. Ledwo sprzedałem. Na moim terenie tylko biały na lokalne rynki ma zejście więc takiego sadzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Panowie jakie u Was ceny żółtego obecnie? Jakby ktoś był zainteresowany sprzedażą to proszę pisać na PW, jestem z okolic Wielunia, potrzebuję 500 worków jednorazowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj