Polecane posty

Oj głupi naród... Wiele osób spekulowało, że ten sezon również nie będzie należał do najlepszych i tak też będzie. Jedynym ratunkiem może być pogoda.
Na sadzenie to jeszcze za wcześnie. Za oknem deszcz i śnieg, temperatura nieznacznie powyżej zera. Na wszystko przyjdzie czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jeszcze nie wiecie kto ile posadził a już jęki. Że sadzeniak kupują to nie ma dziwu. Za 2 tys zł można kupić na hektar i to w CA. Rok temu trzeba było dać 6 tys a nawet więcej. Niemczuchy ograniczają produkcję bo namoczyli. Na chwilę obecną leje, wieje i zimno. To nie są dobre warunki na wczesnego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Noi jak Ci smakuje ten nowy ziemniak?z Izraela czy piernik wie skąd...... :rolleyes:

 

Na pewno lepszy niż stary polski :D A nawet nie patrzyłem skąd, ważne że smakuje :) Mnie zostało jeszcze ze 3 tony winety. Cały czas po 4,5 sprzedaję teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler    16

Sezon zaliczam do nieudanych. Sadzimy ziemniaka od kąt pamiętam ale na pocieszenie samego siebie mogę napisać tylko tyle że miałem go 2x mniej niż po zeszłe lata. 2013 i 2014 towaru na handel mieliśmy w granicach 220-250 ton sadzeniak drobny to kolejne kilkanaście ton. Zmniejszenie areału nasadzeń spowodowane było przeczytaniem kilku artykułów w internetach. Nie wiem co przyniesie ten rok ale szkoda rezygnować z czegoś do czego mamy już maszyny zaplecze plus wiedzę. Czas pokaże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Piszecie że zejścia nie ma a ja nie moge znaleźć taniej jak 7,5/15 (50gr/kg) bo potrzebuje bo mi brakło a kupowac za tyle żeby tylko zrobić przerzut i wyjśc na zero mi sie nie "opłaca". Zach-pom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

spójrz na igrit, tam wszyscy sprzedadzą ci taniej :)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Po 2 zl az sie prosza a nie jeden zgodzi sie nizej.

U mnie sezon prawie zakonczony a na przechowalni mam ok 50ton. Plon byl bardzo dobry a cena gorsza lecz mimo to nie narzekam.


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

jak z przechowaniem u Ciebie przemol ?  mocno rosną?  wiekszosc masz luzem czy w skrzyniach ?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

BB i skrzynie.Z przechowaniem bardzo dobrze, maksymalne kielki do 4cm, ubytki male(szacuje je na 4-6%)


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Czyli co bb zdały egzamin?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Tak ale byly przerabiane grudzien/styczen, nie wiem jakby to wygladalo teraz


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

spójrz na igrit, tam wszyscy sprzedadzą ci taniej :)

 

bardzo możliwe ale to ilości tirowe a mi potrzeba jakieś 5-6t do młodego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Ilosci busowe tez kupisz tanio


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Nie, za 15kg. I to bardzo nie daleko twoich okolic :) Na rybitwach sprzedałem tylko 200 worków na rumunie po 3 zł. Reszta cały czas dowoziłem do restauracji po 4,50 zł, a w detalu różnie od 4 do 7,5. 

Ja sadzę nie dużo bo 2ha, ale cały czas mniej więcej taki sam areał. Sadzę tyle ile mogę sprzedać w dobrej cenie. W tym roku średnio jak na razie wyszło mi 0,40zł/kg więc moim zdaniem dobrze porównując do "ogółu". W dobrym roku nie zarobie tyle co "wielko-obszarowcy" ale w złym też nie strace, a jestem coś do przodu.

Edytowano przez DUCH1986

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Aaaaaaaaa ja w tym roku powiększam areał, ale sadze tylko czerwonego, Bellarose i Red Anne.Sadzeniak nowy w CA z centrali.

Bellarosy sadze 500kg a Red Anny 1000kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Poza tym na targi też nie jeżdżę bo to jakaś porażka. Handlarze sprzedają bo oni stoją cały czas i mają swoich klientów, więc ja może ze 4 razy pojechałem i mi się odechciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Ja też jestem z okolic Krakowa a u mnie zaczynają ziemniaki za darmo dawać byle tylko z kopca wyciągnąć lub piwnicy i uprzątnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Czerwony w cenie a żółty nawet za 15-20zł/100kg kupi.


Ja też jestem z okolic Krakowa a u mnie zaczynają ziemniaki za darmo dawać byle tylko z kopca wyciągnąć lub piwnicy i uprzątnąć.

 

jak czerwone to daj namiary to chętnie sobie wyciagne nawet Ci zapłace za nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amasiak    0

Witam. Panowie jaka teraz cena ziemniaka na pasze? chciałbym kupić 20 ton.okolice Siemiatycz. nie wiem czy mi się opłaci kupować czy sadzić na hektarze czy dwóch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amasiak    0

to chyba sensu w sadzeniu nie ma.....sam nie wiemdopiero zaczynam przygode z gospodarką więc plon nie bedzie pewnie oszałamiający.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj