Polecane posty

damii1    62

Zięba ściągał w tamtym tygodniu z zamartego.... a co do gościa ze sułoszowa to ma świeżego ziemniaka bo nawet sam mu przywozilem w tamtym roku ze szczekecina w Bii na rozmnażanie.... ma umowę ze szczekecinem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sezon 2014 były ceny od 9 zł do 1.80 za 15 kg. To były nieopłacalne ceny, dużo ludzi z moich okolic to wzięła glebogryzarki i to wszystko rozpieprzyła, bo było nieopłacalne a sezon 2015 zarazie nie zapowiada się lepiej no chyba, że embargo ruszy lub będą powodzie no bo obszar sadzenia ziemniaków się nie zmieni, no ale w tym roku nie odmieniono już ziemniaków. W tamtym roku to wszyscy mieli tyle nakupione nawozu a w tym roku niewierze w to, że ludzie będą kupować tyle nawozów, bo nie będzie ich już stać.

Edytowano przez piotrek111111111
Pkt. 1.10 + 1.13 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

Proponuje się kolego nauczyć najpierw języka polskiego a dopiero potem pisać posty na publicznym forum. Wracając do tematu podkarpackie, lokalne sklepy i bary  40-50 gr / kg zejście ok 2 tony tygodniowo 

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1112

Dwie tony tygodniowo to już coś   :)    Ja w ostatnim tygodniu sto złotych na oczy nie widziałem (tak licho z wypłatami )   A zejscie biedne po ok 40- 50 worków dziennie  Może po wypłatach będzie lepiej     A co do sadzeniaka kwalifikowanego to raczej większość z nas na nowym materiale posadzi  coś     Paliwo tanieje to chociaż pojezdzić można więcej :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

Jak to jak jarek sprzedaje po 12 za woreczek :P Ja robie jak co roku tyle samo sadze, takie samo nawożenie i tyle samo odmieniam, tylko zeby CI okazjonali znowu nie posadzili drugie tyle żeby odrabiać ten rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

u mnie też tyle samo będzie rosło, ze zbytem większego problemu niema tylko,że moje ilości wydają się raczej szklarniowe-sadzę ok hektara do półtora rocznie, w tej chwili idzie po 10/15kg i większe 20/30 kg z tym ,że w każdym woreczku troszkę dodaje gratis ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

U nas też słabo upycha się po tonie 3,50 / 15 kg Głuwnie stali odbiorcy. Detal od 7 zł do 10 .. Kupił bym z 10 t lorda lub denara jak leci z magazynu po 20 marca . Chcę odebrać sadzeniska więc wiecie o co chodzi ?? Okolice łęczycy -koła - brześcia kuj , dojade .Jak ktoś ma własny tranport może być dalej może dogadamy się ?

Pisac na priw Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761

A co Wy planujecie drugie tyle posadzic Panowie? :P

 

z tata sadziłem co roku 5-6,5 ha w tym sezonie co jest jeżdząc na wiosne z sadzeniakiem i zbożem popatrzyłem jak ludzie sadzą tzn każdy to zmniejszyłem na 3,5 ha a w tym roku chyba z powrotem sasadzimy z 5,5 ha tylko że troche może zakontraktujemy na skrobie to się jeszcze zobaczy po 15 lutego mają przyjechać do kumpla podpisywać umowe to podjade do niego i posłucham ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1112

Małopolanin ;) nie zapomniałem o tobie tylko dopiero teraz kupca znalazłem na większą ilość   :))    Ale może sie jeszcze trafi    :)    Ja sadze troche więcej bo mi tak wypadnie chyba że zobacze jak zaczną na wiosne wariować to posadze mniej     W tym roku lepiej by było nie sadzić nic    Bo cena tyłka nie urywa :)    I za grosze kupi sie  (nawet nieraz myśle że ludzie nie umią liczyć bo naprawde za grosze )     Ale z drugiej strony to swoje to swoje bo z kupnymi bywają nieraz jaja :)    Albo ziemniaki gromada albo cuda w worku    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

Mariusz nie sadz wogole... ja Ci na jesień przywiozę luzem na przyczepie wysortowane tylko sobie przepakujesz :-) a z cena się dogadamy na pewno ;-)

Edytowano przez damii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1112

nawet sie zastanawiałem czy co nie kupić Ale przeliczyłem i narazie starczy (myślałem o lordzie denarze albo lelly )       Tajfun i bella mi coś mało schodzi          Dami    fajnie sie mówi ale jak rok temu szukałem to cena była nie do przełyknięcia     A może na ten rok coś wreszcie sie na ziemniaku zarobi  no chyba że bedzie powtórka z rozrywki

Edytowano przez mario666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

myślę ze powtórka z rozrywki ale na jesien sprzedaje duzo towaru do wsi tym co handlują np twojemu sąsiadowi.... 

 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1112

No bo coś z tym towarem zrobić trzeba   Ale w tym roku to kolendowanie a nie sprzedawanie   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

na jesieni było jeszcze dobrze.... ale teraz kicha.... czerwony sprzedaje 4zł żółty 3zł... zejście nawet mam bo w tym tygodniu poszło 30 ton a jeszcze mamy zrobyc 9 ton :) i tak do końca marca...

 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1112

ale pewnie wszystko gruby ziemniak ?   Ja dopiero ok 60 ton sprzedałem ale jeszcze jest tego   :(   i końca nie widać    :(     pewnie bym wszystko sprzedał   ale nie za tą cene   

Edytowano przez mario666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

część 45+ a część 50+ ja mam za sobą ok 250ton zostało jeszcze ok 140ton

 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel6840    47

koledzy macie jakiegoś kupca na żółtego jadalnego ziemniaka ? odmiana Cyprian.

ostatnie 250 worków jest i nie ma na razie chętnego.Centralna Polska ok Warszawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

Wiecie może tak około ile trzeba sadzeniaka na  0,5 ha ??

 

ok 5 ton żeby Ci nie brakło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj