Polecane posty

Camry    52

to prawda co piszesz ,tak było  dawniej, ten mądry to sobie poradzi ,a ten mniej rozgarnięty musi zostać z nami bo zginie,teraz na szczęście jest już inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Ja oprócz ziemniaków też mam plantacje choinek ale to dobry pomysł z tą choinką . :)  :D  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Winna jest pogoda :) Przy obecnych areałach w Europie urodzaj = bezcen. Klęska nieurodzaju = zyski. Jeśli areał zmniejszymy o 40% to podejrzewam że przy klęsce typu powodzie lub susze w jakiejś części Europy mielibyśmy takie braki ziemniaka że stałby się rarytasem. Z tym się nie da nic zrobić. Takie uroki produkcji pyry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

U nas 8% + plantacje niezgłoszone których było więcej niż rok temu z racji tego że jednym wygniły ale posadzili w tym roku i się urodziło a inni żeby nie bulić po 1,5zł przesmarowali sadzarki i po 20 arów mają. Wiem sam po sobie że rok temu masa klientów brała po 300kg na zimę bo im w ogródkach zgniły a w tym roku mają swoje.

 

Każdy kraj ma więcej niż zwykle gdzie rok temu tylko na południu mieli zbiory ok 30-40% tego co powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

pytanie z innej beczki co to jest to niebieskie co je ciąga ten mf (wygląda jak jakaś kopaczka) i po co to robi? pierwszy raz takie coś widzę.

Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Odkamieniacz/separator kamieni


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Panowie orientujecie sie jaka cena w tym roku bedzie w centralach za sadzeniaka?Na dzień dzisiejszy jak dzwoniłem do centrali to 150zł -100kg Bellarosy w CA.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padd    1

lukas oni tak odkamieniaja pole puzniej sadza w to ziemniaki i kopiom kombajnami samozbierajacymi o to  w tym chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

147 zł Jelly, red Sonia tak samo w B2 nie chcą sprzedać... bliżej wiosny może sprzedadzą jak nie będą mieć zejścia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brałem jeszcze o nich gale ale ona tej rdzy nie ma ,chodź rosły te wszystkie odmiany obok siebie ,takie same stanowisko, nawożenie . Posadzę na wiosnę to zobaczę czy będą miały rdze, być moze to była wina sadzeniaka , a teraz bede sadził swoimi, to się okaże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Sadzeniak od 120 do 230w zależności od odmiany , stopnia  i pochodzenia. Napisz swoje odczucia co do gali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie za dużo mogę ci na jej temat powiedzieć mam ją pierwszy rok , ale to co zobaczyłem że wymaga dobrego stanowisko (ja mam słabe ziemie V klasa) w porównaniu do Victorii , wiec gala urosła mała, ale pod krzakiem to ma dużo bulw ok 15-25 ,mimo to że  ziemniaczki urosły małe takie sadzeniaki, to ukopałem tyle samo co Victorii  a zasadziłem po 500kg każdej odmiany. W nadchodzącym sezonie , posadzę gale na lepszym stanowisku i dam jeszcze na wiosnę podłoże po pieczarkach . Wtedy zobaczę jaki wyda plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

na wigilię powinno być dwanaście potraw z ziemniaka to by częściowo rozwiązało problem niskich cen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A jakie oszczędności. Worek za 2 zł na cała wigilie by wystarczył. Troche dodatków i gotowe.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj