Polecane posty

kissmy...    67

nie macie w okolicy stad bydła? u mnie po 100zł/t ziemniaki rozchodzą się na pniu, kilka lat temu jak sprzedawałem jadalne na paszę to miałem kolejkę traktorów pod przechowalnią, zasadniczo warto jak najwięcej ziemniaków przeznaczyć na pasze/przemysł, bacząc na sztywność popytu opłaca się nawet zutylizować część produkcji (w skali kraju oczywiście), u mnie samo spakowanie 15kg worka kosztuje 50 groszy, więc przy takich cenach wcale bym konfekcjonowania nie rozważał, nie opłaca się Wam uciec z tym na przemysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Ja miałem troche takiego ziemniaka z ciemnej ziemi i prosto z kombajnu poszły po 0.10gr jak leci posypane w stare worki zważone całe palety, i przynajmniej mam spokój.  Pieniędzy i tak z tego nie ma...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Ciekawi mnie jedno czy w przyszłym roku znowu każdy ponasadza ziemniaka do oporu czy jednak choć częśc z ziemiaczanych "biznesmenów" się opamięta. Czy dalej będą lamentować na własne życzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Oczywiscie ze zasadza wiecej,przeciez trzeba bedzie odbic sobie kiepski rok 2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jajca, normalnie byznesy zycia  :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Jestem z pod Sieradza i w sobote zaladowalem 600 worków po 2,50 na Rumunie,Co do sadzenia to ja bez zmian ok 18h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Jestem z pod Sieradza i w sobote zaladowalem 600 worków po 2,50 na Rumunie,Co do sadzenia to ja bez zmian ok 18h.

No interes życia. Sadź sadź 18 a nóż w przyszłym roku jakiś Rumun lub inny handlarz się zlituje i da Ci 2,5 za worek. Mam pytanie, sadzicie te ziemniaki bo nic innego nie potraficie robić czy poprostu nie umiecie liczyć. Tak pytam bo jakoś nie mogę tego pojąć czym się kierujecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

No interes życia. Sadź sadź 18 a nóż w przyszłym roku jakiś Rumun lub inny handlarz się zlituje i da Ci 2,5 za worek. Mam pytanie, sadzicie te ziemniaki bo nic innego nie potraficie robić czy poprostu nie umiecie liczyć. Tak pytam bo jakoś nie mogę tego pojąć czym się kierujecie.

A Ty czym się kierujesz sadząc ziemniaki? Sadzisz bo nie umiesz nic innego robić czy po prostu nie umiesz liczyć?

Niech każdy robi to co robi najlepiej, systematycznie co roku tyle samo i nie będzie problemu. Najgorsi są napaleńcy sadził hektar a potem raptownie 4. O ile na ten hektar miał zbyt to już na cztery nigdy nie będzie go miał. Zobaczycie co będzie w przyszłym roku z łubinem bo już każdy chce siać.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Nie no, potrafie jeszcze uprawiac tanią kapustę oraz taniego selera przemysłowego a tak przy okazij jeszcze tańszą przenicę.To skoro znasz jakas dochodową uprawe na przyszły rok to podziel sie zemną tą bezcenną wiedzą.Jak moge przestawi w ciągu roku cale gospodarstwo wyspecjalizowane w warzywach na chodowle świn krów ,jedwabników czy biedronek?Proszę o szybką odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Pewnie panowie uznacie mnie za wariata lub bajkopisarza. Ja miałem posadzone prawie 7ha ziemniaków i do tej pory od końca maja sprzedałem jakieś 150-160t. ziemniaków, aktualna cena po jakiej sprzedaję ziemniaki to 6-7zł/15kg stołówki, restauracje, sklepy. Na piwnice z dowozem 10zł/15kg. Z domu ludziom 9zł/15kg. Zejście tygodniowe od 3-5t. tygodniowo. Do sprzedania pozostało 110-120t. Ziemniaka starego zawsze sprzedaję prawie do końca czerwca. Jak jakaś część nie zejdzie to nie będę rozpaczał bo sprzedam na paszę a nie oddam na hurtownię po 3zł. W tym roku sadzę 7ha. Mam znajomych z mojej okolicy co bez zapewninego zbytu posadzili od kilku do kilkunastu hektarów. I teraz pasą bydło lub sprzedają na paszę po 10gr. Czy też jeden usypał sobie kupeczkę pod lasem ok 200t. Moja rada dla myślących. Budujcie relacje z końcowymi odbiorcami a nie handlarzami. To nie trwa rok ale cierpliwość popłaca i nikt na moje miejsce w takim roku nie wskocz. Życzę powodzenia w tym sezonie i rozwagi na przyszły sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Nie daleko mnie przy drodze w warzywniaku promocja na ziemniaka 5 zł 15 kg. Na wyświetlaczu reklamowym wyświetlili to sam wstąpiłem i kupiłem. Z wyglądu były ładne co mnie nie dziwiło, a w smaku lepsze niż te co do tej pory kupowałem. Także z tymi cenami to zależy jak gdzie ale w moim rejonie to byś pewnie 3 do 5 worków a nie ton tygodniowo sprzedał i szybko by Ci rura z ceną zmiękła. Ale nie kwestionuje tego, że napisałeś prawde, ale nie wszędzie się da tak handlować, a wręcz prawie nigdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1112

zasiejmy całe pola marychą  :)    Może jakiś biznes zrobimy A wszystkich nas nie zamkną  bo miejsca w kiciu braknie   Odbijemy sie na lata :)     :)    :)     Szzone  też tak robie i w małopolsce za 10 zł sprzedaje i wiele znajomych tak robi   A teraz jeszcze lepiej  Kumpel 15 zł za 15 kg sprzedaje i jakoś mu zchodzi i to nie mało  

Edytowano przez mario666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

znając polskich rolników, to gdyby swoje morgi marycha obsadzili, to za chwilę miała by opłacalność ziemniaków. a nie daj Boże zeby w Sieradzu się tym zaczeli trudnic bo by im rosła z 8 razy w ciągu roku...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Panowie... u nas ziemniaka jest mniej więcej tyle co rok temu. Więc po co się obwiniacie? Ujścia na zewnątrz nie ma i stąd problemy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler    16

Bez dzisiaj ładuje za 2,5/15 kg. Straszna cena. Zresztą jak by chcieli to badania i tak mam.

Edytowano przez kiler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

Bez dzisiaj ładuje za 2,5/15 kg. Straszna cena. Zresztą jak by chcieli to badania i tak mam.

 

jakie wymagania od 45mm czy inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

ujście jest tylko małe.... Rumuni lądują

 

Ziemniaka jest wszędzie do oporu. Mołdawia ładuje kursy powrotne bo z winem przyjeżdżają i nie mają co na powrót brać. W Rosji na nasze po 60 gr za kg ziemniak jest a transport wyjdzie 40 gr więc szkoda czasu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

W Rosji co po ile teraz jest to kwestia godziny o której się sprawdza i aktualnego kursu. Po 60 to pewnie w sklepie, czyli cene mają jak u nas w sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Tak, cena jest z marketu na dany dzień. Jako że u nich cyrki z gospodarką to i ryzyko umoczenia na towarach większe więc nie idzie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Co się  dziwić, przecież handlarz ceny 1 zł nie ustawił to wina tych nienormalnych . Mój ojciec mówił , że Józek to nieźle się uczy to pójdzie do miasta a Maniek to taki meeee to zostanie na wsi . Oczywiście to nie do wszystkich bo żeby się dobrze gospodarzyć to trzeba mieć trochę w głowie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj