Polecane posty

Zbyszko    695

Następny rok będzie ciekawy . Myślę ,że na wiosnę może ktoś się odkuje na warzywach jak teraz nie wymięknie .

Zastanawiam się dlaczego nie ma ziemniaków objętych wsparciem a cebula jest przecież cebule i większość kapust nie jest towarem szybko psującym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Nowy to masz fuksa.Ja jestem z gm Wroblew i mam jeszcze z 150 ton i pykam po 2,5tony tygodniowo po 2zl.To jakis pi.....y dramat.Nawet w 2012 bylo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buzerek    5

Tak marnego sezonu jak ten nie było nigdy. Poprzednimy laty nawet gdy ceny nie było to chociaż zejście było, a teraz za pół darmo nie chcą brać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Przeciez u was na Sieradzu zejscie jest ale po 1,5zl


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Do tej pory jak pamiętam najgorszy był 2011 - jesienią można było sprzedać Irgę po 250 zł i Bellarosę po 220. Teraz nikt o Bellarosę nie pyta a Irga 250zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

a w zakładach skrobiowych ( Staw) ludzie jadalne odwożą  skrobia od 8 do 14 procent i tona wychodzi po 88 do 156zł  bez roboty, bez problemów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

a w zakładach skrobiowych ( Staw) ludzie jadalne odwożą  skrobia od 8 do 14 procent i tona wychodzi po 88 do 156zł  bez roboty, bez problemów...

 

a transport kto płaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Tak jak ktoś ma papiery Będzie checa jak do inpekji ochrony roślin zapłacisz mandat za przemiszczenie ziemniaka na druge województwo 2 tyś Może pokryje ziemniak +transport?

Tak jak ktoś ma papiery Będzie checa jak do inpekji ochrony roślin zapłacisz mandat za przemiszczenie ziemniaka na druge województwo 2 tyś Może pokryje ziemniak +transport?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21

Ja też jestem z okolic Sieradza gm. Błaszki i już słyszałam, że niektórym dają za worek 15 kg 1,2 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

@Robertkujawy Jakie papiery? Chyba żółte. Jeżeli nie masz chorób kwarantannowych to możesz ziemniaki wozić po całej PL i wałek to inspekcję interesuje. Dajesz wz i etykietę na transport i heja.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Mam nadzieje że nie żyje w innym państwie?? .Kupiłem sadzeniaka w 2013 skrobie na 1 ha bo mi brakło denara. Na jesieni zadzwoniłem do Bronisławia koo trzemeszna i kazali przywieść .Koledze brakło 40 t do kontraktu i wstawiłem na niego a sam oddzwoniłem że rezygnuje .Po 3 miesiącach wezwanie do włocławka do inspekcji że wstawiałem ziemniaki do innego wojewódzcwa i powinny być zarejestrowane Ja powiedziałem że ziemniaka sprzedałem na polu Napisałem oświadczenie .Powiedzieli że z jadalnym na rynki teraz nie ma problemu lecz przemysł zgłasza przemieszczenie i musisz mieć zgłoszenie ,inaczej 2 tyś kara .Dostałem sterte papierów .Do Głowna wstawiałem na kolege i ma też rejestracje .Suma sumarum bierzesz sadzeniaka rejestrujesz i kątrakt .Tak jest w moim kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Z tą rejestracją to wielka fikcja . Jestem zarejestrowany i tylko wypełniam papierki żeby się zgadzało . Przyjeżdżają co dwa lata i biorą próby i szukają chorób . Kiedyś nawet chcieli wziąć kapustę do badania ale akurat miałem kontrolę z zalesienia i dali spokój . Raz przyjechali inspekcji bo nie złożyłem deklaracji i mnie straszyli , że mnie wyrejestrują jak będę się spóźniał . Wtedy ja do nich mówię , że już nie wiem czy lepiej być zarejestrowany czy nie bo żadnych kontroli na rynkach nie przeprowadzają a ja mam tylko dużo roboty papierkowej . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Ludzie o czym wy tu gadacie, jakie deklaracje jakie papiery. Poczytajcie ustawę o ochronie roślin a nie powtarzajcie głupot zasłyszanych od kogoś.

1.Składasz wniosek o wpis do rejestru w PIORiN

2.Otrzymujesz nadany numer.

3.Sadzisz ziemniaki.

4.Sprzedajesz komu chcesz i gdzie chcesz znakując każde opakowanie swoim numerem plus kodem powiatu.

5.Prowadzisz rejestr sprzedanych ziemniaków (komu, kiedy, ile) jak jesteś na VAT to wystarczą faktury.

6.Inspekcja kiedy chce kontroluje twoją sprzedaż (rejestr, etykiety) przyjeżdżając do Ciebie.

I tyle w temacie. Jeżeli któryś oddział żąda czegoś więcej to wyprostować towarzystwo bo fakt faktem w tej inspekcji pracuje sporo kretynów.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Więc wniosek to nie papiery Numer to fikcja Mówimy o tym że ja np.nic nie mam i jest problem z fabrykami Na drugi rok wystąpie o numer A czy biorąm bez skrobi bo nie wszystkie firmy biorą o małej zawartości skrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Lepiej napiszcie jak tam nastawienie z nasadzeniami u Was na przyszły rok. Dalej zanosi się na sadzenie bez opamiętania bo może u kogoś zaleje a ja będę miał itd i zrobię kokosy, czy może co niektórzy chociaż poszli po rozum do głowy i ograniczą areał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

po dobrym roku zmniejsza się areał bo może być słabo, a po złym zwiększa bo będzie lepiej :D Ja tak samo , jak co roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Ja jak co roku 15h.Zawsze tyle sadzilem z tym ze przemyslowego bedzie 5h.Ziemniaki jak kapusta trzeba sadzic ciagle bo na wyrywki to tylko sa straty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

Ja w sobote sprzedalem  jadalny 400 kg po 0,5 zł i mam jeszcze zamówienie na 600 kg wiec nie jest zle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95

Ojciec z synem handlują kartoflami po osiedlach.
Zajeżdżają na podwórko i wołają " Kartofelki! Kartofelki! "
Z drugiego pietra babeczka się wychyla, że chce.
- Ile?
- Cztery worki.
- Synu idź - mówi ojciec.
Na górze babka pyta: Dobra. Ile płacę?
- 200 zł.
- Hmm, nie mam tyle, ale pan jest dorosły, mi też niczego nie brakuje, może seks?
- Hmmm, wie pani, musiałbym się skonsultować z tatą.
- Ale, no wie pan, przecież pan jest dorosły, po co takie pytania?
- Jednak wolałbym zapytać.
- Ale dlaczego?
- W zeszłym roku przejeb***** 8 ton
icon_razz.gif

Edytowano przez stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

W Kauflandzie promocja po55gr i na dodatek galanty towar


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Ojciec z synem handlują kartoflami po osiedlach.

Zajeżdżają na podwórko i wołają " Kartofelki! Kartofelki! "

Z drugiego pietra babeczka się wychyla, że chce.

- Ile?

- Cztery worki.

- Synu idź - mówi ojciec.

Na górze babka pyta: Dobra. Ile płacę?

- 200 zł.

- Hmm, nie mam tyle, ale pan jest dorosły, mi też niczego nie brakuje, może seks?

- Hmmm, wie pani, musiałbym się skonsultować z tatą.

- Ale, no wie pan, przecież pan jest dorosły, po co takie pytania?

- Jednak wolałbym zapytać.

- Ale dlaczego?

- W zeszłym roku przejeb***** 8 ton

icon_razz.gif

Dobre jutro jadę pod bloki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Ojciec z synem handlują kartoflami po osiedlach.

Zajeżdżają na podwórko i wołają " Kartofelki! Kartofelki! "

Z drugiego pietra babeczka się wychyla, że chce.

- Ile?

- Cztery worki.

- Synu idź - mówi ojciec.

Na górze babka pyta: Dobra. Ile płacę?

- 200 zł.

- Hmm, nie mam tyle, ale pan jest dorosły, mi też niczego nie brakuje, może seks?

- Hmmm, wie pani, musiałbym się skonsultować z tatą.

- Ale, no wie pan, przecież pan jest dorosły, po co takie pytania?

- Jednak wolałbym zapytać.

- Ale dlaczego?

- W zeszłym roku przejeb***** 8 ton

icon_razz.gif

Każdy kto wozi ziemniaki po domach blokach itd zna u nas ten kawał. Jedynie zamiast słowa przejeb.... wystepuje przepier....

 

W Kauflandzie promocja po55gr i na dodatek galanty towar

A u nas w kauflandzie jeszcze lepiej bo 49 groszy. inne warzywa też słabo marchew 69gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj