Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bolek2    10

po wprowadzeniu zakazu sprzedaży warzyw do Rosji wszystkie warzywa tanie. nie wiadomo jak długo się taka sytuacja utrzyma- może kilka lat .ciężkie czasy dopiero przed nami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Ja mam 20 ha i też żona pracuje ale gdybym obsiał wszystko saradelą to dopłata by nie poszły  na nawozy i by jakoś było ale jeszcze bida tak nie dokuczyła żeby to wszystko rzucić .

Każdy jest kowalem swojego losu i decyduje co ma robić aby zarobić . Nie ma takiego fachu bez ryzyka . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,myślę że grabarzem dla naszego rolnictwa i gospodarstw okazał się nasz rząd z Sawickim na czele :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

.

 

Każdy jest grabarzem swojego losu . 

Chyba kowalem. W tym roku już sprzedałem około 60% ziemniak po cenie powyżej 50gr/kg, a to co mi zostało to najwyżej wiosną wywiozę do lasu, a nie bede frajerem i oddawał komuś za groszę. 3 lata temu wywiozłem 100 ton i jakoś nie zbankrutowałem. Niekiedy jak czytam niektórych posty to sie zastanawiam czy to prawda, bo aż trudno uwieżyć w takie śmieszne ceny.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6384

I tak oto pokazała pazury polityka dotowania wszelkiej maści traktorów i innego sprzętu poza przetwórstwem. Grupy producenckie postawiły sortownie i przechowalnie a nie przetwórnie z prawdziwego zdarzenia. Teraz może kilka z nich jest w stanie coś zamrozić i zdjąć to z rynku. Niestety nowy program dla grup nie przewiduje możliwości mrożenia i takich inwestycji, a stare grupy muszą dążyć do uznania albo za chwilę będą w stanie upadłości. Tak że nie ma co się "grupować" bo nie ma to sensu.

Kolejna sprawa to Rosyjskie sankcje ,które jak błogosławieństwo spłynęły na potentatów branży przetwórczej. To jest słowo wytrych w tym roku i pozwala na chwilę przystopować odbiór np. kalafiora aby szybko obniżyć cenę na surowiec. Ale lepiej też nie będzie, bo tym dużym poprostu brakuje miejsca składowego w mroźniach. A dzieje się tak ponieważ ostatnio olali tego typu inwestycje, bo stawialiśmy na sortowanie jabłek  w grupach a nie na przetwórstwo. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

.

 

Chyba kowalem. W tym roku już sprzedałem około 60% ziemniak po cenie powyżej 50gr/kg, a to co mi zostało to najwyżej wiosną wywiozę do lasu, a nie bede frajerem i oddawał komuś za groszę. 3 lata temu wywiozłem 100 ton i jakoś nie zbankrutowałem. Niekiedy jak czytam niektórych posty to sie zastanawiam czy to prawda, bo aż trudno uwieżyć w takie śmieszne ceny.

I to popieram na tym polega dzisiejsza gospodarka albo zarabiarz albo tracisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

na IGRiT widziałem oferty kupna po 1zł za 15kg(towar musi być ładny)  i sprzedaży po1.7 za 15 kg (5+ ładny) to chyba jakieś żarty .Wiem pisałem że będą po 1 zł ale nie na poważnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

I tak oto pokazała pazury polityka dotowania wszelkiej maści traktorów i innego sprzętu poza przetwórstwem. Grupy producenckie postawiły sortownie i przechowalnie a nie przetwórnie z prawdziwego zdarzenia. Teraz może kilka z nich jest w stanie coś zamrozić i zdjąć to z rynku. Niestety nowy program dla grup nie przewiduje możliwości mrożenia i takich inwestycji, a stare grupy muszą dążyć do uznania albo za chwilę będą w stanie upadłości. Tak że nie ma co się "grupować" bo nie ma to sensu.

Kolejna sprawa to Rosyjskie sankcje ,które jak błogosławieństwo spłynęły na potentatów branży przetwórczej. To jest słowo wytrych w tym roku i pozwala na chwilę przystopować odbiór np. kalafiora aby szybko obniżyć cenę na surowiec. Ale lepiej też nie będzie, bo tym dużym poprostu brakuje miejsca składowego w mroźniach. A dzieje się tak ponieważ ostatnio olali tego typu inwestycje, bo stawialiśmy na sortowanie jabłek  w grupach a nie na przetwórstwo. 

 

Parę przetwórni powstało np. wyciskanie soku z jabłek . Tylko jak widzę na targowisku cenę że za 5 l sprzedają za 18 zł to ludzie wybierają te z marketu bo są w podobnej cenie . Dlaczego litr tego soku nie kosztuje 2 zł jeżeli jabłko spadowe jest po 20 gr .

Może temat to ziemniaki ale każdy robi podobnie ciągnie ile może . Liczy się tylko zysk i nikt nie może mieć pretensji do nikogo i zawsze jest tak że polak zawsze mądry po szkodzie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,tylko że ten sok z marketu posiada tylko cześć soku ,a pozostałe to woda aromaty,konserwanty itd co za porównanie jakościowe,odżywcze, to ma się nijak co do jakości i zdrowej żywności,jedynie cena do objętości porównywalna :P Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Za dyche w promocji był wyciskany 3 litry, sandomierski sad czyli taki sam tylko taniej. Wiem bo kupuje,bez promocji jest za 12. Ziemniaki od rolnika też w cenie jak ze sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

na IGRiT widziałem oferty kupna po 1zł za 15kg(towar musi być ładny) i sprzedaży po1.7 za 15 kg (5+ ładny) to chyba jakieś żarty .Wiem pisałem że będą po 1 zł ale nie na poważnie

I sa ogloszenia ze sprzedam po 5. Na podstawie skrajnych przypadkow nie ma co wyrabiac sobie opini o cenie


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Na Rosji w markecie 13rubli kg takich prosto z pola widać tu się nie przebiera.

Kg jabłek od 54rubli do 90rubli z nalepkami Nowa Zelandia. Wszystkie owoce nawet te ziemniaki to takie jak u nas się wyrzuca no może te droższe jabłka były w miarę. Dla porównania litr ropy 32ruble

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Tak a w naszych supermarketach to wszystko śliczne. ;)


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

W sobote sprzedalem sasiadowi 150kg ziemniaka za 50zł i na tym moja sprzedaz w tym roku pewnie się skonczy. Frajerem nie bede.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Panowie drgneła coś cena ziemniaka?

Mówie oczywiście o cenie w dół ? :rolleyes:

U mnie masa ludzi ziemniaków nie wykopała tylko agregatem zmieszała z ziemią :unsure: bo nie ma komu sprzedać ziemniaków , miastowi coraz częściej kupują ziemniaki w supermarketach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

Panowie drgneła coś cena ziemniaka?

Mówie oczywiście o cenie w dół ? :rolleyes:

U mnie masa ludzi ziemniaków nie wykopała tylko agregatem zmieszała z ziemią :unsure: bo nie ma komu sprzedać ziemniaków , miastowi coraz częściej kupują ziemniaki w supermarketach.

 

cena w krakowie taka jak była, zainteresowanie masakryczne chyba kompletnie siadł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Tyle tu piszemy i nic z tego . Cena na zjazdowej ładnej irgi 2,5 za 15 kg a sprzedaż na rynku na worki ta sama irga 9 zł . Handlarz potrafi sprzedać nawet gdy jest tanio na hurcie w przeciwieństwie do producenta .

Kiedyś nie miał kto kupić pomidorów a jak powiedzieli w telewizji , że są przeciw rakowe na drugi dzień wykupili wszystkie z rynku .

Za mało mamy reklamy bo niektórzy rolnicy gdyby mieli coś dać na reklamę to by dali zgniłego ziemniaka .

Parę lat temu byłem na szkoleniu o grupach producenckich i pierwsze pytanie rolników to było ile taki menadżer będzie zarabiał . Jak usłyszeli , że ze 3000 tyś to było wielkie niezadowolenie i wiele innych negatywnych opinii .

Rolnicy to tacy indywidualiści a to dobrze służy jak jest brak towaru na rynku .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle tu piszemy i nic z tego . Cena na zjazdowej ładnej irgi 2,5 za 15 kg a sprzedaż na rynku na worki ta sama irga 9 zł . Handlarz potrafi sprzedać nawet gdy jest tanio na hurcie w przeciwieństwie do producenta .

Kiedyś nie miał kto kupić pomidorów a jak powiedzieli w telewizji , że są przeciw rakowe na drugi dzień wykupili wszystkie z rynku .

Za mało mamy reklamy bo niektórzy rolnicy gdyby mieli coś dać na reklamę to by dali zgniłego ziemniaka .

Parę lat temu byłem na szkoleniu o grupach producenckich i pierwsze pytanie rolników to było ile taki menadżer będzie zarabiał . Jak usłyszeli , że ze 3000 tyś to było wielkie niezadowolenie i wiele innych negatywnych opinii .

Rolnicy to tacy indywidualiści a to dobrze służy jak jest brak towaru na rynku .  

 

3000 tys? też chciałbym zarabiać 3 000 000  ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Nasi wielcy na wiejskiej mają i nic nie robią Chlapią gębami żeby z tego był porzytek same straty Może czas zwolnić na bruk wyrzucić Polityka politykom lecz trzeba za coś żyć A może do przykładu wszyscy przestaną płacic podatki jako protest bo gadanie nic nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

rozumiem że ostatnie dwa lata zysków to sukces rolników, a ten rok to wina polityków - Przestańmy gadać głupoty - czy to jest pierwsza górka ziemniaczana czy 20 ????? fakt ja spodziewałem się takiej sytuacji rok temu po bardzo dobrym roku - bo tak zawsze było - ale w tym roku jak 3 amatorów z okolicy chciało żeby im posadzić po 10 ha ziemniaka - a nie mielili go nigdy - nie mają sprzętu ani doświadczenia , ani kontaktów z odbiorcami - było wiadomo że będzie kicha na rynku - ale to nie tylko polscy rolnicy są tacy mądrzy - zachód zrobił to samo 15 procent więcej posadzone plus plon zrobiło swoje w całej europie. Więc prawda jest brutalna - albo ma się kontrakt ze stałą ceną i pewny ale mały zysk - albo robi się zapasy gotówki w dobrym roku - na zły rok by móc spokojnie przeorać uprawę - a nie wchodzi się bez zapasów po 2 dobrych latach w ziemniaki bo to może oznaczać bolesną porażkę- i na pewno nie z winy polityków - a raczej prostej ludzkiej chciwości....... pytanie jest inne - czy te 15 % nasadzeń oznacza pełne inwestycje - bo jeśli tak - to oni nie zrezygnują po roku - sprzęt musi się z amortyzować - a to oznacza że na cenę będziemy czekać do pierwszej amonali pogodowej....... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Tu nie chodzi o ziemniak o całokształt nic nie płaci A jeszcze dowozi się z ukrainy To wszystkiego nasieli ? Np dziś wiozę cebulę po 22 gr szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

rozumiem że ostatnie dwa lata zysków to sukces rolników, a ten rok to wina polityków - Przestańmy gadać głupoty - czy to jest pierwsza górka ziemniaczana czy 20 ????? fakt ja spodziewałem się takiej sytuacji rok temu po bardzo dobrym roku - bo tak zawsze było - ale w tym roku jak 3 amatorów z okolicy chciało żeby im posadzić po 10 ha ziemniaka - a nie mielili go nigdy - nie mają sprzętu ani doświadczenia , ani kontaktów z odbiorcami - było wiadomo że będzie kicha na rynku - ale to nie tylko polscy rolnicy są tacy mądrzy - zachód zrobił to samo 15 procent więcej posadzone plus plon zrobiło swoje w całej europie. Więc prawda jest brutalna - albo ma się kontrakt ze stałą ceną i pewny ale mały zysk - albo robi się zapasy gotówki w dobrym roku - na zły rok by móc spokojnie przeorać uprawę - a nie wchodzi się bez zapasów po 2 dobrych latach w ziemniaki bo to może oznaczać bolesną porażkę- i na pewno nie z winy polityków - a raczej prostej ludzkiej chciwości....... pytanie jest inne - czy te 15 % nasadzeń oznacza pełne inwestycje - bo jeśli tak - to oni nie zrezygnują po roku - sprzęt musi się z amortyzować - a to oznacza że na cenę będziemy czekać do pierwszej amonali pogodowej....... 

 

Zauważyłeś dwie kwestie - jedną oczywistą - to nie pierwsza górka ziemniaczana i nie ostatnia. A druga kwestia jeśli te 15% więcej nasadzeń to pełne inwestycje to na cenę ziemniaka będzie trzeba czekać do pierwszej anomalii pogodowej. Pytanie mam do Ciebie: czy kiedykolwiek była dobra cena bez anomalii pogodowych którejkolwiek z upraw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj