Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
donweter1989    2932

Wszystko pogarsza w momencie gdy przesadzisz. Znam takich, którzy mają za dużo tego towaru na wiosnę, a pozostaje tylko pole pod ziemniaki, bo to jedyna jara uprawa i walą gnojowicę bez umiaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo1927    0

kolego pawelol111 a z tymi Mołdawami to pewna informacja bo mam umówiona irge po 0,25gr na po niedzieli i nie wiem czy sprzedawac. A mógł byś ewentualnie dac namiar na takiego kupca? może byc na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

W odpowiednich dawkach i terminach. Być może pomiot nie czyni szkód stosowany na jesieni. 

Pomiot stosuje bo niedaleko mam ferme i jest w miare tani.O oborniku moge tylko pomarzyc bo poprostu niema tu zadnych chodowli.Co moge onim powiedziec to to ze stosuje go wczesna wiosna czasem tylko cienko pod kultywator i naprawde dziala jak dopalacz jesli sie go przedawkuje to poprostu nic nie urosnie,Stosowany rozsadnie z cala pewnoscia nie zmienia smaku ani jakosci ziemniaka.Doprawdy nierozumiem bulwersacij niektorych dotyczacej wieloletniej uprawy ziemniakow na tym samym stanowisku.Jesli by mi niedawalo to wynikow to bym tego nie robil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Bo ludzie w innych stronach nie mają pojęcia jak to u nas wszystko wygląda z sadzeniem ziemniaka, zresztą tak jak napisałeś nie jesteś jedyny który tak robi a więc samo to już o czymś świadczy


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Tak masz rację o czymś to świadczy. Najdelikatniej mówiąc o zacofaniu tychże ludzi. Hollandia czy Belgia to małe kraje i też im brakuje ziemi jednak nikt tam takich numerów nie robi. Właściwie poza polskim rolnikiem nikt tak nie robi, a potem lament że KE zabrania eksportu bo bakterioza wszędzie. A na horyzoncie już nowe zagrożenie, od tego roku można uprawiać u nas odmiany rakopdatne które prędzej czy później trafią do Sieradza bo przecież nie będą do końca życia uprawiać Lorda i Vinety. Z rakiem jest trochę gorzej bo potrafi siedzieć w ziemi nawet 30 lat. Wykrycie w jednym miejscu zamyka eksport z całego powiatu, jak będzie dużo to KE zamknie cały eksport z Polski.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Kolego mikad bardzo sie mylisz.Bylem na wycieczce w Holladij organizowanej przez nasz WODR i oczywiscie jak najbardziej sadzi sie tam ziemniaki rok po roku na tym samym stanowisku a o ilosci chemi tam stosowanej juz nie wspomne.I to wlasnie z takich pol pochodzi sadzeniak przysylany do Polski a nasze wydajnosci sa bardzo odlegle od Holenderskich.Jesli dba sie o ziemie i daje jej sie co potrzebuje to niema problemow z jakoscia i chorobami.Silne i zdrowe ziemniaki zadko choruja natomiast ziemniak na polach gdzie sa braki choruje bardzo czesto.Jak sie dba tak sie ma.Wiec jak niemasz oczyms pojecia to poprostu niepisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Marti1980 - wiesz że mikad to guru działu okopowe? :D  

 

Mam do was pytanie: słyszeliście/sadziliście ziemniaki Catania? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Taak oczywiście ziemniaki co roku i do tego jeszcze sadzeniaki, chyba byłeś w jakiejś innej Hollandii. No niestety kolego faktycznie nie mam pojęcia jak się uprawia ziemniaki po ziemniakach przez 15 lat, w związku z tym uważam że dalsza dyskusja z Tobą nie ma sensu.

 

 http://www.europlant.biz/typo3conf/ext/susc_ep_suche_fe_result/pi1/pdf.php?path=Catania_english_2012_06.pdf

Edytowano przez mikad

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

ja sadzę ziemniaki c drugi rok na tym samym  polu ,zaleca się robić 3-4 -letnią przerwę , ale wiecie że ziemniak można uprawiać w monokulturze (co rok) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Masz racje dyskusja z kims tak swiatlym i dotego wszech wiedzacym jak TY jest nie na moim poziomie.Na szczescie mam mozliwos czerpania wiedzy o osoby ta nie omylnej i doswiadczonej w produkcij ziemniaka co 4 lat.Ja biedny jak moglem narzekac na te wspaniale sadzeniaki z holandi pozbawione chorobsk i innego paskudztwa przeciez oni sadza w swym malutki kraju ziemniaki wlasnie co 4 lata tylko i wyloncznie na naturalnym oborniku.A to ze choruja zaraz po posadzeniu  na moich zmeczonych i niedoinwestowanych polach jest tylko i wylacznie moja wina.Jde sie biczowac a tobie kolego mikad radze zarzyc zimna kompiel oczyszczajaca abys mogl ochlonac po dyskusij z takim amatorem jak JA.WOJT SWOJE CHLOP SWOJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

to co ja piszę to nie jest jakaś wielka mądrość to są podstawowe informacje które każdy rolnik powinien wiedzieć .A każdy robi jak uważa. U  nas są rolnicy co sadzą już 20 lat ziemniaki  po sobie i coś tam zbierają nie wiem ile ,ale jak by było mało to by nie sadzili)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Wszystko pogarsza w momencie gdy przesadzisz. Znam takich, którzy mają za dużo tego towaru na wiosnę, a pozostaje tylko pole pod ziemniaki, bo to jedyna jara uprawa i walą gnojowicę bez umiaru.

 

no jak przesadzisz to wiadomo ale wtedy trzeba zaznaczyć że w zbyt dużych ilościach ma wpływ na smak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    186

U nas w supermarketach skończyły sie promocje ziemniaka. Na dzień dzisiejszy ziemniak luzem jest po 79gr i wygląda jakby był prosto z pola bez sortowania. Za lepszy Towar trzeba zapłacić powyzej 1zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Jak pisałem na kujawach i nie tylko była susza dobrego jadalnego jest mało U mnie brakuje ok 50 t Cena 4 zł 15 kg za jadalnego i rośnie bo nie ma A ci co nie mają przechowalni ;już oddały za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

W mazowieckim ruch. Na mołdawie irga po 250 zł. Zaraz ochłodzenie. Kokosów nie będzie ale już coś się dzieje a to dobrze rokuje na kolejne tygodnie handlu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Na Serbie też ładują


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Rok temu, mniej więcej o tej porze, mówiłeś, że cena ziemniaka w lutym/marcu będzie przynajmniej 1 zł/kg. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Rok temu, mniej więcej o tej porze, mówiłeś, że cena ziemniaka w lutym/marcu będzie przynajmniej 1 zł/kg. Pozdrawiam.

 

No mówiłem.

No pomyliłem się....

Zima była krótka ,jak by zima sie przedłużyła czyli było zimno , mróz i sniegi to by było 1zł/kg.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

No mówiłem.

No pomyliłem się....

Zima była krótka ,jak by zima sie przedłużyła czyli było zimno , mróz i sniegi to by było 1zł/kg.

No to mamy na forum Sikorskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj