Polecane posty

kafar191    8

A ja tu myślałem że co trzeci rok to za często. Prawidłowo to co czwarty powinno się sadzić - jeśli chodzi o sadzeniak to inspekcja nie przepuści czegoś takiego żeby były częściej ziemniaki na polu jak co właśnie czwarty rok.

No dobra sadzicie co roku na jednym polu a co ze zmianowaniem? Chorobami? Ziemniakiem z poprzedniego sezonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Uważasz że ziemniak będzie miał lepszy smak z ziemi gdzie nawożenie sypie się na oko? 

Błędnie mnie zrozumiałeś bo oprócz  nawozów sztucznych są jeszcze inne nawozy a druga sprawa gdy ciągle uprawia się tą samą roślinę to pewne składniki wyczerpują się jednostronnie w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Tak, wyczerpują się jeśli ich nie dostarczamy. Sadziłem ziemniaka na polu gdzie nie było go 25 lat. Obok na mojej działce gdzie był co 3 rok przez 6 lat - różnicy nie zauważyłem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

a więc się zdziwisz bo jakimś sposobem klient jest codziennie i od przyszłego miesiąca zaczynami ilości tirowe szykować. cena za ziemniaka jeszcze pójdzie do góry od stycznia zacznie rosnąć

 

 

chlopie nikt ci nie da po 7 zl za 15 kg chyba koledze sie rok  pomylil pojada na sieradz spokojnie kupi po 1.5 za 15 kg . Takie bajki to nie tutaj . ja mog napisac ze po 30 zl /15 kg sprzedaje :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okoliczne targowiska na kg 80gr-1zł. Na woreczki 60gr. Większe ilości po 50gr. I to by była cena detaliczna. Zejście niewielkie 1-2t tygodniowo.
Jeżeli chodzi o większe ilości to 35-40gr. Około 6t tygodniowo udaje mi się wypchać.
Niestety sporo klientów potraciłem bo kupują po 20gr. 
Region zawsze był ubogi w ziemniaka, niestety w tym sezonie mnóstwo osób połakomiło się na ziemniaki i efekt taki jak w większości kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Tak, wyczerpują się jeśli ich nie dostarczamy. Sadziłem ziemniaka na polu gdzie nie było go 25 lat. Obok na mojej działce gdzie był co 3 rok przez 6 lat - różnicy nie zauważyłem. 

 

Ja kupiłem pole obok mego i zasadziłem ziemniaki myśląc , że będą super tam też nie było nigdy ziemniaków i okazało się ,że się  przeliczyłem bo ziemniaki były nie dobre w smaku i to odmiany takie jak denar irga i wineta ale za trzy lata już były super .

Ja część ziemniaków sprzedaje na rynku w Łodzi i się nasłuchałem ludzi którzy mówią , że jak gotują gdzieś tam ziemniaki to śmierdzą , czarne się robią już w gotowaniu i wiele różnych wypowiedzi aż mi głowa puchnie i jak czytam takie posty ,że ktoś sadzi 15 lat ziemniaki po ziemniakach to zaraz sobie wyobrażam ,że to od niego te niedobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Znam 2 sposoby na zrobienie gównianego ziemniaka - przenawożenie azotem i stosowanie kurzaka. 

 

Co do cen... Mołdawia powoli rusza ze skupem. Irga po ok 300zł za tone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Trzeci sposób to pewnie nawożenie osadem z oczyszczalni


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

a co ma pomiot kurzy do smaku?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Niedobrze się robi jak nad garnkiem staniesz. I ziemniak śmierdzi. Może takie nawożenie w małych ilościach nie szkodzi... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

stosowałeś?skąd wiesz że smierdzi? idac tym tokiem myslenia to co czujecie jedzac pieczarke?

 

Moj ojciec kiedys sporo tego dawał, znajomi nadal stosują i nie w małych ilosciach bo wanna na ha, nikt sie nie skarży na walory smakowe.

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jesz ziemniaka a czujesz kurę

 

O to i pewnie rosół jest z wody po gotowaniu.           :P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JDRadek95    0

chlopie nikt ci nie da po 7 zl za 15 kg chyba koledze sie rok  pomylil pojada na sieradz spokojnie kupi po 1.5 za 15 kg . Takie bajki to nie tutaj . ja mog napisac ze po 30 zl /15 kg sprzedaje :)

   

 na giełdę nie jeżdżę bo mi to nie potrzebne ziemniak z domu sprzedaje. jakoś klient jest codziennie i nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

stosowałeś?skąd wiesz że smierdzi? idac tym tokiem myslenia to co czujecie jedzac pieczarke?

 

Moj ojciec kiedys sporo tego dawał, znajomi nadal stosują i nie w małych ilosciach bo wanna na ha, nikt sie nie skarży na walory smakowe.

 

Powtarzam po kilku osobach które stosowały pod ziemniaka, kupowały po stosowaniu, handlowały takim towarem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Nie stosuje lecz widze czasem co sie daje pod ziemniaka żeby 50 t było To nie mój biznes mam z ha 30 t i gwarancje że nigdy z towarem nie zostane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

jak myślicie na czym rośnie ekologiczny(zdrowy ,smaczny) ziemniak?  odpowiadam- na gównie . Ci co myślą inaczej nie są rolnikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

wszystko w odpowiednich dawkach najlepiej obornik(od krów) Tylko skąd go brać .krowy prawie wszyscy polikwidowali a ci co mają to tylko u siebie na pole rozworzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

jak myślicie na czym rośnie ekologiczny(zdrowy ,smaczny) ziemniak? odpowiadam- na gównie . Ci co myślą inaczej nie są rolnikami

Z chodowli zrezygnowałem 15 lat i jade na poplonach Tak jak pisalem rużne żeczy widziałem . Osobiście obornik stosowałem rok przed ziemniakiem .Zależy ile się stosuje na ha Miałem owce zwasze dawało się 30 t w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Czwarty gnojowica świnska z fermy na wiosne

4 zł 15 kg małe ilości

 

Ale że co że gnojowica świńska pogarsza smak ziemniaka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj