Polecane posty

kafar191    8

No jak mam sprzedać po 10 gr to na wiosnę wywożę w wyschnięte stawy.

Edytowano przez kafar191

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

panowie w 2015 roku żeby dostać pełne dopłaty ci co mają powyżej15 ha muszą 5% ugorować  Akurat na wyrzucenie naszych ziemniaków. I kto mówi że unia nie myśli o rolnikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

Targ włocławek 8 zł 15 kg kilują po 1zł duży churt 3zł 15

 

tak się powinno pisać ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

 

Jak tak ,to mi wytłumacz ekonomię produkcji ziemniaka, który kosztuje 0,12 zł. Koszty transportu to są?Pakowania czy kopania?Prawda jest taka że wielu poleciało na dotację do maszyn, swojego wkładu nie było więc się wzięło kredyciki a teraz "tonący brzytwy się chwyta".Ale przecież nikt ci się nie przyzna wszyscy bogaci

 

 

A co tu jest do tłumaczenia, sezon jest dupniaty i a na poprawe się nie zanosi żeby pakować towar gdzieś po kopcach albo magazynach bo to tylko zwiększa koszty a szanse na wzrosty są minimalne także każdy wypycha żeby tylko się pozbyć pole oczyścić wziąść pare groszy żeby na bieżące opłaty było i tyle.  Także możecie sobie tutaj wylewać wasze żale ile chcecie i nic wam to nie pomoże bo ten sezon jest już spisany na straty zresztą nawet gdyby jakimś cudem polscy rolnicy solidarnie przestali sprzedawać ziemniaki to za kilka dni tą lukę zajmie towar z reszty europy (chociaż cały czas jest obecny) z którym nie ma co zrobić.

 


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Samą prawdę powiedział kolega. Pogodzić się zostało z obecną sytuacją i nie szukać winnych. Winnym jest urodzaj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JDRadek95    0

bardzo w to watpie , kopia po 1.20 na sieradzu ci co maja duzo i niemaja gdzie pomiescić jesli niewierzycie wejdzcie se na  http://www.igrit.pl/index.php?dzial=5  , i nie uwierze ze jakis handlarz daje 7 /15 kg smieszne jakby dal 3 to bym  sie cieszyl , mało kto chce dać 2 zl /15 i to jeszcze jakie wymagania  . Wiec pozdrawiam tych co sprzedaja po 7 zl :)

 

a więc się zdziwisz bo jakimś sposobem klient jest codziennie i od przyszłego miesiąca zaczynami ilości tirowe szykować. cena za ziemniaka jeszcze pójdzie do góry od stycznia zacznie rosnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Miał może ktos propozycje na ziemniaka z fito?ewentualnie jak kształtują sie ceny ziemniaka z pełna dokumentacja?(moze byc na priva)


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

trzeba ziemniaki z pola zebrać jeśli się planuje je na tym polu w przyszłości sadzić  ;nawet jeśli trzeba do tego dołożyć (u mnie prawdopodobnie będą wyrzucone -mam już naszykowane takie miejsce)

 

Nigdy ci na jakimś kawałku nie wygniły ziemniaki ? I co nigdy tam nie będziesz sadził . Kiedyś ludzie jeszcze zbierali za broną a teraz na kartoflisku nieraz leży drobnych ziemniaków aż biało i nic się nie dzieje . Może książka tak pisze ale ja uważam , że nie ma większej różnicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

wygniły ale tylko część resztę zbierałem ,teraz jak sadzę inne warzywa też gniją w tym miejscu   .Jakbym co roku zostawiał gnijący towar na polu to już dawno zamkną bym gospodarstwo .Dlatego uważam że trzeba zbierać .Ceny hurtowej nie piszę bo jest tak niska że zostanę na forum posądzony o zaniżanie cen i działanie na szkodę polskiego rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Nigdy ci na jakimś kawałku nie wygniły ziemniaki ? I co nigdy tam nie będziesz sadził . Kiedyś ludzie jeszcze zbierali za broną a teraz na kartoflisku nieraz leży drobnych ziemniaków aż biało i nic się nie dzieje . Może książka tak pisze ale ja uważam , że nie ma większej różnicy .

 

Tylko jest różnica gdy zostaje na polu tona drobnych a gdy zostaje ton 40. Myślisz że książka była pisana na podstawie domysłów? Na szczęście nie. Robiono doświadczenia. Znam przypadki gdzie gdzie ziemniaki zostały niewykopane. Na wiosnę posiano zboża jare - wszystko się wyłożyło zanim wykłosiło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Zostawiajcie towar na polu, automatycznie  wykluczycie sie z produkcji i grono plantatorów sie pomniejszy

Przez te drobne zostawiane na polu podczas kopań(zwłaszcza wczesnych) po dzien dzisiejszy sieradzacy mają problemy z niszczykiem(i innymi chorobami).


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Zostawiajcie towar na polu, automatycznie  wykluczycie sie z produkcji i grono plantatorów sie pomniejszy

Przez te drobne zostawiane na polu podczas kopań(zwłaszcza wczesnych) po dzien dzisiejszy sieradzacy mają problemy z niszczykiem(i innymi chorobami).

Akurat tak sie zklada ze je jestem plantatorem z pod Sieradza i z calam pewnoscia niszczyk nie jest powodowany przez zostawianie drobnego odsortu na polu.Mam pola na ktorych od 15lat jest co roku ziemniak i problemu z niszczykiem niemam.Owszem niszczyk wystepuje ale tylko na glebach od klasy 4 w gore i to tez tylko wtedy gdy pole jest zadko wapnowane i dotego jest sucho.Ale z cala pewnoscia zostawienie cale plonu na polu ziemi nie sluzy i spowoduje duze zakwaszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Kiedyś pisałem , że niektórzy sadzą ziemniaki po ziemniakach co roku to niektórzy nie wierzyli a co do biodegradacji na polu to chyba dajmy sobie spokój bo można by się przekomarzać w nieskończoność .

Ogólnie na zjazdowej towaru  bardzo dużo  .

Słyszałem , że trochę idzie skup ziemniaka po 3 zł ilości tirowe lecz musi być ziemniak ładny , jasny i załadunek sprzedającego .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Akurat tak sie zklada ze je jestem plantatorem z pod Sieradza i z calam pewnoscia niszczyk nie jest powodowany przez zostawianie drobnego odsortu na polu.Mam pola na ktorych od 15lat jest co roku ziemniak i problemu z niszczykiem niemam.Owszem niszczyk wystepuje ale tylko na glebach od klasy 4 w gore i to tez tylko wtedy gdy pole jest zadko wapnowane i dotego jest sucho.Ale z cala pewnoscia zostawienie cale plonu na polu ziemi nie sluzy i spowoduje duze zakwaszenie.

 

Ziemniaki po ziemniakach przez tyle lat nie wpływają na następny plon niekorzystnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Mam pola na ktorych od 15lat jest co roku ziemniak 

:blink:  Mistrzostwo świata, należy Ci się medal  :D

 

Z ziemniakiem jest klapa czytałem że niemcy mają jeszcze większy problem

U nich każdy sadzi pod kontrakt, problem mają tylko z tym co jest ponad kontakt bo wydajność większa niż zakładali. Zarobią na kontraktowanych a nadwyżkę popchną do PL, firmy które pakują na markety wolą wziąć od nich bo towar lepszy.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

A dziekuje.Ale prawie cala gmina tak ma wiec nie tylko mnie sie on nalezy.Poprostu nie bede sial zboza na polach gdzie mam studnie bo nie poto ja wiercilem zeby stala w zbozu nie uzywana.Co do problemow z plonami to raczej juz nie wystepuja.Po wykopaniu ziemniakow poplon najlepiej slonecznik lub gorczyca.No i na wiosne  wszysto to czego potrzebuja ziemniaki do pelni szczescia.Niedowiarkow zapraszam na wiosne i latem podczas zbiorow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A ja się bałem że za często ziemniaka sadzę bo co 2 rok na jednej działce na zmianę z pszenicą a po pszenicy poplon :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

już nie przesadzajcie że te 15 lat to takie mistrzostwo bo znam duuużo lepszych B) i na plony nie narzekają


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

:blink: Mistrzostwo świata, należy Ci się medal :D

 

U nich każdy sadzi pod kontrakt, problem mają tylko z tym co jest ponad kontakt bo wydajność większa niż zakładali. Zarobią na kontraktowanych a nadwyżkę popchną do PL, firmy które pakują na markety wolą wziąć od nich bo towar lepszy.

Lecz zawsze chodzi o kase u nas już towar nie naj gorszy a dowieść trzeba Osobiscie niemieckim ziemniakiem się nie zachwycam a w markecie o sztuke chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

O jaką kasę? O czym mówisz? Ziemniaka u niemców nie kupisz taniej niż 6-8 centów do tego transport to policz ile wyjdzie. I to jest cena za niesort, tylko po wałkach i na wywrotkę. Ziemniak droższy ale ładniejszy, odpadu prawie nie ma. Polski rolnik kopie anną i już na starcie ma gorszy towar, załadunek na wywrotkę niemożliwy bo rękawa nie ma, odmiana albo Lord albo Vineta, jedna i druga brzydka genetycznie.

Na koniec sezonu pewnie tak jak w 2011 z francuskich chłodni przyjedzie Amandine po 80 groszy a polski chłop wywiezie do lasu.

Edytowano przez mikad

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Za Sieradzem ziemniak,  nawozy,  woda , poplon i tak w kółko . Ciekawe co na smak sieją czy to jeszcze przypomina ziemniaka czy gorczycę albo badyl słonecznika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj