Polecane posty

stg    21

Nie pisz takich głupot że w całym kraju jest nadprodukcja,bo były podtopienia i powodzie, u mnie akurat susza była straszna, ostatnio taka była ok 30 lat temu. a u Ciebie Mateusz może być db plon. Ogólnie to ziemniaka w tym roku nie brakuje(chodzi mi o cały kraj a nie tylko o pewną okolicę). Tak zdesperowanych co po 10gr (paszówki nie biorę pod uwagę bo sam po takiej cenie kupiłem)sprzedają to jeszcze nie widziałem, u  mnie w okolicy trzyma się cena 80gr. więc jak byś miał możliwość zakupu po 10 gr to byś"kokosy zarobił", tylko kto Ci sprzeda ziemniaka po cenie worków, workowania, i transportu?

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

jak słyszę (czy czytam co wypisują) te cwaniaki handlarzyki to mnie szlag trafia, zawsze słyszy się że mało zarabiają a jakoś w sklepach cena taka że włosy dęba stają. I tak jest zawsze wykorzystują moment gdy jest nadprodukcja + głupota ludzka i bezradność i mamy efekt. Gdybym zadzwonił teraz do mojego odbiorcy to pewnie bym usłyszał to samo co ten Troll Mateusz wypisuje że tanie , że nie zarobi. Jak ktoś uprawia i handluje to niech lepiej jedną działalność zostawi bo się ośmiesza  tylko. Ja osobiście biorę jeszcze 50 gr z domu ale będę podnosić do 60 gr przy małych ilościach, bo u nas ziemniaka już nie ma. A te wożone z południa to czasami szybciej gniją jak do sklepu docierają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Właśnie wróciłem z Targpiastu. Cena wywoławcza 4 zł. Spotkałem akurat znajomego handlarza i tak go podpytałem jak to wygląda w inne dni. To mi powiedział że sprzedaje się nawet po 3 czy 2.5 za 15. a sam mi powiedział że na dzień dzisiejszy kupuje ziemniaka po 1,5 za 15. Ziemniaka dziś dużo było to samo z kalafiorem brokułem kapustą i cebulą. Jednym zdaniem wegetacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

Ja sprzedaje po 7-8zł/15kg i klient zawsze jest a nikt w okolicy nie sprdaje nawet po 1.5zł albo po 2 zł.

 

jakie ilości sprzedajesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Jakie ilości?Jakie ilości?Jakie by nie były.Trzeba być kompletnym idiotą żeby za 2 zł worek sprzedawać.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

No ja znam takich co po 2 by chętnie sprzedali a idiotami raczej nie są także ostrożnie ze słowami


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

ja za 2zł też nie będę szykował ale po 6-7zł za 15kg przy ilości 2 worki dziennie na pewno nie a jeszcze lepiej jak w cenie jest transport do 10km 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JDRadek95    0

Na chwile obecna detal kilka ale przyjeżdżają po 50-100 worków a za miesiąc ruszamy z dużymi partiami i na mycie.

Edytowano przez JDRadek95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Jeszcze jeden dobry urodzajny rok na ziemniaki w europie i nie bedziecie zadziwiać że ziemniak po 2 czy 3 złote. Dowiozą wam handlarze z sieradza, kalisza a nawet holandii tanich a wasi stali klienci nagle zapomną gdzie mieszkacie. Już nie którym się nie opłacało po 40 groszy kopać i nie pisali czy poorali czy jednak po 20 zaczeło się opłacać bo lokalizacje mieli w samym zagłębiu ziemniaczanym gdzie z domu po 5 zł to można po worku dziennie sprzedać pod warunkiem że się przy jakiejś głównej drodze mieszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

W zagłebiach ziemniaka jadalnego 2 zł to codzienność, może u was są takie ceny gdzie lokalnie nieliczni sadzą ziemniaka wiec sie tylko cieszcie ze po tyle JESZCZE sprzedajecie

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

bardzo w to watpie , kopia po 1.20 na sieradzu ci co maja duzo i niemaja gdzie pomiescić jesli niewierzycie wejdzcie se na  http://www.igrit.pl/index.php?dzial=5  , i nie uwierze ze jakis handlarz daje 7 /15 kg smieszne jakby dal 3 to bym  sie cieszyl , mało kto chce dać 2 zl /15 i to jeszcze jakie wymagania  . Wiec pozdrawiam tych co sprzedaja po 7 zl :)

Edytowano przez bools

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

bardzo dobrze gotujcie sie z tymi ziemniakami:D:D mam nadzieje ze w przyszlym roku kazdy z was zwiekszy areal dwukrotnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieceofmind    12

bardzo dobrze gotujcie sie z tymi ziemniakami:D:D mam nadzieje ze w przyszlym roku kazdy z was zwiekszy areal dwukrotnie:)

Kolego i po co te frustracje...coś Ci w życiu nie wyszło?

 

Pomorskie giełda Renk 7,50zł za 15kg. a na straganie kg po złotówce...żadnej klęski urodzaju nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Kolego i po co te frustracje...coś Ci w życiu nie wyszło?

 

Pomorskie giełda Renk 7,50zł za 15kg. a na straganie kg po złotówce...żadnej klęski urodzaju nie widać

 

kolego jaka giełda w pomorskim?? Nie wiesz jak na miałkim szlaku w Gdańsku to wygląda?? U mnie też stragany po tyle tylko że do dwóch sklepów wozi jakiś koleś 30 km i nie wiem po ile oddaje ale w sklepie są po 50 gr i nie wiem czy on zdrowy psychicznie czy nie bo po 50 i 60 od rolnika jest kupno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

No ja znam takich co po 2 by chętnie sprzedali a idiotami raczej nie są także ostrożnie ze słowami

 

 

Jak tak ,to mi wytłumacz ekonomię produkcji ziemniaka, który kosztuje 0,12 zł. Koszty transportu to są?Pakowania czy kopania?Prawda jest taka że wielu poleciało na dotację do maszyn, swojego wkładu nie było więc się wzięło kredyciki a teraz "tonący brzytwy się chwyta".Ale przecież nikt ci się nie przyzna wszyscy bogaci

Edytowano przez miszka16

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

na forum mamy hurtowników i detalistów . Hurtownicy sprzedają taniej detaliści drożej . Dlatego nie możemy dojść do porozumienia co do ceny. W mojej okolicy w hurcie płacą 2zł za15kg ,czasami przyjdzie do mnie znajomy po woreczek zapłaci po5zł. Dla mnie lepiej żeby nikt nie zawracał mi głowy jednym workiem.{musi sobie ten worek sam zapakować)  Na rynek nie jechałbym nawet jak ziemniak byłby po 1zł za kg(kto by mi zwrócił pieniądze za dojazd placowe i odmrożoną d*pę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Lepiej sprzedać po 10 gr i kupić za to nawóz .  Dużo lepiej wychodzi , ja z prof na Uniwerku liczyliśmy wartość nawozową w 2011 roku i dużo lepiej jest sprzedać za 10 gr kg , te 30-40 ton z ha to masz 700 kg saletry , plus polifoski prawie 2 tony. 

 

A to liczyliście po odliczeniu kosztów kopania i sprzedaży bo nie wspomnę o wcześniejszych nakładach .

A czy uwzględniliście , że zostaje jeszcze około 8 -10 ton suchej masy organicznej  co nawóz nie daje ?

I jeszcze jedna rzecz . Te kartofle by zeszły z rynku co by dobrze wpłynęło na ceny .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

trzeba ziemniaki z pola zebrać jeśli się planuje je na tym polu w przyszłości sadzić  ;nawet jeśli trzeba do tego dołożyć (u mnie prawdopodobnie będą wyrzucone -mam już naszykowane takie miejsce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj