Polecane posty

Rolnik1973    15352

Pany ja astra sadzę już ponad 12 lat tego samego z tego co ukopię i nic się nie wyrodził i dalej pysznie smakuje, a ile lat ten gość co od niego wziąłem go miał to nawet nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Bo Bellaroze nie sadzi się co 30 cm a co 25-27.Wtedy jest ich wiecej i więcej drobniejszych.

W tym roku sadziłem co 25cm.

Zalecenia są nawet do 35 cm więc nie gadaj głupot. Pierwszy i drugi rok sadziłem po 30 cm i plon był elegancki. Na sadzeniak sadź i co 20 cm, mi zależy na dużych.

Pany ja astra sadzę już ponad 12 lat tego samego z tego co ukopię i nic się nie wyrodził i dalej pysznie smakuje, a ile lat ten gość co od niego wziąłem go miał to nawet nie wiem.

Tylko że to już nie jest Aster a jakaś przekształcona forma i jak z wydajnością? Pewnie powalająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1101

Napewno powalająca :)    Ale jak nie zasadzi nic innego i nie spróbuje nic lepszego to chwali swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Na naszym terenie bellaroza to ziemniak ogólnie mówiąc nie znany. Z tego też nie próbowałem jeszcze jej sadzić i nie wiem jak to z nią jest. Wiem za to jak jest z vinetą którą sadzę już parę ładnych lat i wiem że po 4 roku straty w plonie handlowym są już znaczące. średnio co 2-3 lata biorę elitę najczęściej prosto z niemiec i widzę różnice a sadzeniak później sprzedaje się wyśmienicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15352

Napewno powalająca :) Ale jak nie zasadzi nic innego i nie spróbuje nic lepszego to chwali swoje

Kupowałem na sprobówkę tajfuna, vinetę, irgę i nie są lepsze. Sadzę astre i lawinę. Na handel nie sadzę tyle co sobie i świnkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

zboczyliśmy nieco z tematu.   potwierdzę to co piszą wyzej-bellarosa nie wyradza się tak jak np vineta,osobiście swoim sadzeniakiem też sadziłem co 27-28cm w redlinie 67cm,kwalifikatem co 30cm. w moich okolicach czerwony ziemniak ,tez praktycznie jest nieznany [przoduje vineta i irga], 2lata wstecz gdy miałem pierwszy rok bellarose,klijenci początkowo niechętnie na nie spoglądali.  obecnie podniosłem cenę na 50gr,nie wiem czy mi starczy na wiosnę towaru, i bellarosa i owacja,bardzo smakuje , wzrost kupujących z porównaniem z tamtego roku o 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1101

rolnik1973  a denar lord czy jelly ?    To są dobre ziemniaki   Troszke wilgniejsze bo tajfun po ugotowaniu jest suchy a suchy mi akurat i moim kupcą nie bardzo pasuje (coś tam zawsze sprzedam ale to ok 10ton tak jak bellarosa ok 20t bo  jednak czerwony chociaż namawiam im nie smakuje )  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Kupowałem na sprobówkę tajfuna, vinetę, irgę i nie są lepsze. Sadzę astre i lawinę. Na handel nie sadzę tyle co sobie i świnkom.

 

 

Jaki był sens w tamtym roku dawać świni ziemniaka który kosztował 800zł za tone? To pierwsze pytanie a drugie: skoro na opas ten ziemniak to dlaczego nie kupisz kwalifikatu kiedy jest bardzo tani i nie zwiększysz wydajności tylko mordujesz tą ziemię dziadostwem a nie sadzeniakiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Czemu tak a czemu siak, ja wychodzę z założenia ,że każdy robi jak uważa i to jest jego sprawa, jak chce to może nawet kwalifikat tym świniom do żarcia dawać i nikomu nic do tego. Skoro tak zrobił to widocznie to jakiś sens dla niego miało...

 

Tak przy okazji nie ma ktoś z łódzkiego/ wielkopolskiego do sprzedania sadzeniaka odmiany Gala? Gdyby ktoś coś to zapraszam na priv


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Czemu tak a czemu siak, ja wychodzę z założenia ,że każdy robi jak uważa i to jest jego sprawa, jak chce to może nawet kwalifikat tym świniom do żarcia dawać i nikomu nic do tego. Skoro tak zrobił to widocznie to jakiś sens dla niego miało...

 

Tak przy okazji nie ma ktoś z łódzkiego/ wielkopolskiego do sprzedania sadzeniaka odmiany Gala? Gdyby ktoś coś to zapraszam na priv

 

Wkurza mnie krytyka Rolnika1973 przy każdym temacie gdzie ktoś chce poradę bo coś siadło w zachodnim sprzęcie, przy zdjęciach gdzie widać łan na 8-9ton lub w tematach gdzie ludzie chwalą się wydajnością, wymieniają doświadczenie. Sam oddaje ziemniaki świniom nawet gdy są drogie, sieje po 300kg/ha zboża i narzeka że bieda bo ceny nie ma i to wszystko wina tego że za dużo nawozu siejemy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupie ziemniaka jadalnego odmiana obojętna pakowany po 15kg może być pomieszany mały z dużym bez zgniłych cena jaką oferuje to 1,5zł/15kg odbieram własnym transportem max 230 worków. Najchętniej z okolic Proszowic lub Kazimierzy Wielkiej.

tel 888 923 942

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1124

To temat o cenach a nie jakaś zafajdana witryna z ogłoszeniami więc trole nie zaśmiecać forum.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komputer    2

gośćiu z proszowic szuka naiwnych co mu sprzedadzą po takiej cenie a on sprzeda pewno po 6zł worek.Jego ogłoszenia są wszedzie w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Mateusz po pierwsze to wystarczy przejrzeć ogłoszenia w internecie, pooglądać kilka gazet lub odwiedzić kilku gospodarzy, po drugie to 10gr/kg-śmieszna cena i jeszcze muszą być prowokowane, nie może być żadnego zgniłego, mogą być mieszane małe z dużymi, ale jak będą same małe i jak będzie jakichś zgnity to weżmiesz, ale za darmo co? Facet gdzie ty je znajdziesz za taką cenę z takimi wymaganiami? Pomyśl czy się rolnikom zwrócą koszty sadzeniaka i paliwa, nie mówiąc o nawozach, opryskach, utrzymaniu sprzętu i jakim kolwiek zysku, sam sobie posadz i zobacz ile dołożysz do hektara. I wogule jak byś chciał ilości tirowe to może byś kogoś znalazł ale ty chcesz tylko 3,5 tony.

Ja kupiłem ziemniaka po 10 gr/kg ale nie musiały być workowane, mogły być jakieś zgnite i były to same małe czyli odpady nadające się tylko na paszę.

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

Faktycznie oferta nie do odrzucenia,w tej cenie sam kupiłbym  paszowego/odpadowego [moje na wykończeniu]. Do tematu,2-3 tyg wstecz w okolicznej biedronce było 1.35zł/5kg.  Wczoraj widziałem było 1.85zł/5kg  odmiana Lord,wyglądały przyzwoicie.  Osobiście z domu wruciłem do ceny 50gr za kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

O ile jeszcze nie są wykopane i w najbliższych latach nie przewidujesz tam ziemniaków to może to być najprostrze rozwiązanie. Tylko jeszcze kwestia szkodników typu dziki, czy nie będą przekopywać tego pola w poszukiwaniu smakołyków do maja przyszłego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Lepiej sprzedać po 10 gr i kupić za to nawóz .  Dużo lepiej wychodzi , ja z prof na Uniwerku liczyliśmy wartość nawozową w 2011 roku i dużo lepiej jest sprzedać za 10 gr kg , te 30-40 ton z ha to masz 700 kg saletry , plus polifoski prawie 2 tony. 


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam mam ziemniaka ale też kupuje. W Proszowicach we wtorek ziemniak po 2zł/15kg nie powiem bo ludzie po 1,5zł nie chcieli sprzedawać ale stał koleś ciężarowym z Sącza i skupował po 1,5zł i miał trochę towaru więc jednak ktoś mu za tyle oddał . Niestety taki rok i tata polityka a rumun nie bierze bo u siebie mają po takiej samej cenie i nie opłaca im sie po prostu. Do gościa pod nickiem "komputer" po tyle kupuje i ludzie sprzedają bo co mają zrobić ??? jest nadprodukcja! a mój zarobek jak to określiłeś 6zł jest śmieszny jeśli miałbym taką przebitkę to gryzłbym złotymi zębami. Przejdź do biedronki i zobacz jaka cena 40gr  a w niektórych marketach 30gr . Jestem z Proszowic i widzę ile ludzie mają jeszcze ziemianka do  wykopania u nas w rejonie . Co niektórzy walą w kopce z nadzieją że wiosną podrożeją a prawda  jest  taka że lipa jest w tym roku i na wiosnę tak samo będzie bo towaru jest dożo a konsumpcja spada. Aha zagraniczny ziemniak jest tańszy od naszego bo tam tez obrodziło i jak zaczną sprowadzać to będzie kaplica .Miejmy nadziej że na jesieni 2015 ziemniak będzie przynajmniej na granicy opłacalności bo w innym wypadku małe gospodarstwa upadną. Jeden sezon można przebiedować ale następny to koniec.    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj