Polecane posty

przemol87    186

Nie mierz wszystkich swoja miarą. Wydaje mi sie ze koledzy wyszli na swoje bo ja majac wszystko obsadzone "kwalifikatem"(czesc swoja reprodukcka,czesc z centrali) jestem na plusie kilka tys z ha a sprzedalem plon z 9ha, pewnie z reszta nie bedzie juz tak kolorowo, pozdrawiam


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristof82    1

Dzisiaj byłem na polu u znajomego rolnika w Holandii. Kopał ziemniaki nowym kombajnem marki plógerwiec troszke pojezdziłem z nim tym kombajnem i musze stwierdzić że ceny tutaj też tragiczne.Ziemniaki na frytki piekne duże cena 3 eurocenty za kilogram, cebula 1,5 centa/kg!!!! jest tylko jedno ale- cena ziemniaka zakontraktowana 15 centów/kg. Wniosek nasuwa sie sam trzeba kontraktować i nie bedzie potem płaczu że nie ma na życie. Holender też zakontraktował plon 40 ton /ha ale urosło ponad 60t/ha wiec powodów do radosci zbytnio nie miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

Dzisiaj byłem na polu u znajomego rolnika w Holandii. Kopał ziemniaki nowym kombajnem marki plógerwiec troszke pojezdziłem z nim tym kombajnem i musze stwierdzić że ceny tutaj też tragiczne.Ziemniaki na frytki piekne duże cena 3 eurocenty za kilogram, cebula 1,5 centa/kg!!!! jest tylko jedno ale- cena ziemniaka zakontraktowana 15 centów/kg. Wniosek nasuwa sie sam trzeba kontraktować i nie bedzie potem płaczu że nie ma na życie. Holender też zakontraktował plon 40 ton /ha ale urosło ponad 60t/ha wiec powodów do radosci zbytnio nie miał

 

mam pytanie - cebula 1,5centa/kg  czy 15centów/kg -nie pomyliłeś się bo to troszkę tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    935

Ja sprzedaje z domu po 40gr.Taniej nigdy nie sprzedawałem bo akurat mam troche bydła to jest komu dać....czyli sprawdziło sie drogi sadzeniak tani ziemniak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Nie mierz wszystkich swoja miarą. Wydaje mi sie ze koledzy wyszli na swoje bo ja majac wszystko obsadzone "kwalifikatem"(czesc swoja reprodukcka,czesc z centrali) jestem na plusie kilka tys z ha a sprzedalem plon z 9ha, pewnie z reszta nie bedzie juz tak kolorowo, pozdrawiam

Ze swojej reprodukcji to masz gówno nie kwalifikat. Sam mikad mówil że nie wiesz ile % masz porażenia bo nie ma badań. A te kilka tysięcy złotych  z ha na plusie....AHAHAHAHAHAHAHAHAHA. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

niom wszędzie urodzaj , wszędzie cena poniżej absurdu...... ale wniosek jeden - nie tylko w polsce, są idioci co myślą że tylko oni wpadli na genialny pomysł i posadzą więcej  ziemniaków, jak w tym roku były drogie - w całej europie 10 procent więcej posadzone i plony wyższe o 15 procent razem jakieś 25 procent więcej towaru w całej europie  - to ceny nie ma..... a czy nie będzie - to już inna kwestia - przechowalni dużo nie powstało - przebieg pogody powoduje że  towar raczej słabo się trzyma, nawet z super profesjonalnych przechowalni - już wyjeżdża beczkowozami...... więc po mikołaju i pierwszych mrozach  cena wzrośnie.....kwestia komu uda się przetrzymać - podejrzewam że będzie jeszcze ciekawie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Ja na pewno nie zaszaleje w tym roku jak mi wyjdzie 10 t z ha to będzie cud.Deszcze zrobiły swoje i zgniło 3\4.Kopać ciężko bo wszystko zbite i mokre a chwasty jak poszły.Masakra jednym słowem.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Po pierwsze to widze ze wiesz lepiej i tak mi nie uwierzysz ale cofnij sie np do 65 strony tego tematu i zobacz mój post to pogadamy a jak masz troche cierpliwosci to poczytaj ten temat od maja.dodam jeszcze ze sezon ziemiaczany zaczyna sie u mnie na poczatku czerwca

A po drugie to analizujac swoje plony stwierdzam ze jakosc sadzeniak z mojej reprodukcji nie odbiega znaczaco od jakosci sadzeniaka z centrali.

 

 

A propo cen na zachodzie: w Belgi ziemniak o zawartosch suchej masy powyzej 20% jest po 9gr

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Panowie, w tamtym roku pialiście z zachwytu nad "sadzeniem materiałem kwalifikowanym", profesjonalną produkcją itp. Pytam was dziś: jak wyszliście na sadzeniakach kupowanych po 2200-2500zł za tone? Żółtych nie ma komu kupić a czerwona skórka po 200zł za tone. Przy 40t handlowego z ha mamy 8 tys zł czyli na sadzeniak i worki. A gdzie reszta? Są ogłoszenia po 500, 1000, 2000 ton ziemniaka i co? To profesjonaliści a moczą dupe jak wszyscy. 

my kupowaliśmy vinete CA po 1500-1600zł/t.

Spokojnie, świat się nie kończy na jednym sezonie ziemniaczanym ;) średnia z conajmniej 5 lat się liczy - a ta jest całkiem niezła.

Za 2 lata nikt nie będzie pamiętał o bryndzy, i rynek ziemniaka będzie kręcił się sam, jak do tej pory.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Mi chodzi tylko o jedną kwestię. Kwalifikowany materiał do sadzenia za horrendalne pieniądze. W tym roku posadziłem Bellarosę, 4 lata po centrali. Plon 40t/ha ogólnego, handlowego jakieś 35t tyle że susza panowała i śmiało mogę powiedzieć że jeden dobry deszcz więcej i byłoby 5-10t więcej. Koszt sadzeniaka 100zł za tone - tyle co wyprodukowanie. Nawet po 200zł za tone jestem do przodu. W tym roku kupię za półdarmo w CA. Tyle jeśli chodzi o kwalifikaty i zasrany profesjonalizm. Dziękuję, dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

kupujac sadzeniaka zawsze masz takie ryzyko, dywersyfikujac produkcje, sprzedaz i podpisujac umowy zmniejszasz to ryzyko a wtedy"zasrany profesjonalizm" daje zyski i ma sens.

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

to pewnie na drugi rok będzie więcej nasadzone ziemniaka

 

Nie.

Nakupie po 200zł/t a sprzedam po 600zł/t na wiosnę.

Ja sadze 0.20 ha.

20 arów mi starczy.

żebyś się nie zdziwił jak by cie w hu... zrobiła  ja swojego co nabyłem po 200 zl w tamtym roku nie sprzedam nic , ja też moge napisać ze sadzone pierwszy rok a dam ci 4 letniego . 

Po belarozie bedzie widać ile sadzona ja miałem 3 lata w 3 roku juz wirusy małe krzaki itp.... 

 

Pokazała mi fakture zakupu oraz worki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

kupujac sadzeniaka zawsze masz takie ryzyko, dywersyfikujac produkcje, sprzedaz i podpisujac umowy zmniejszasz to ryzyko a wtedy"zasrany profesjonalizm" daje zyski i ma sens.

Ja nadal będę za tezą że nawet przy dużych areałach zakup sadzeniaków za więcej niż 1500zł za tone niesie za duże ryzyko i lepiej mieć 5t mniej z ha a sadzić swoim niż napychać kieszenie europlantowi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to może na przemysłowe sie przestawić,ktos wie jak sie na takich wychodzi,bo w mojej okolicy duzo w tym roku nasadzili ale jak pytam to kazdy mówi co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

W tamtym roku przemysłowy płacił 350zł a przebierano go i szedł jako konsumpcyjny po 650zł. W tym roku różnie mówią, Ok 300 zł wyjdzie ale wydajności nieciekawe tyle że masz zbyt. Kokosów na tym nie ma ale kto ma duży areał i dobry sprzęt to zarobi więcej jak na zbożu. Podejrzewam że znów przyjdą chude lata na przemysłowe bo ludzie nasadzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Coś bąkają o dopłatach do skrobi.f W tamtym roku brakło mi ziemniaka i wziołem od kumpla skrobiowego ładnie sypał i po 30 gr .Miał 20% skrobi. Żałuje że nie sadziłem mądry polak pp szkodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristof82    1

mam pytanie - cebula 1,5centa/kg  czy 15centów/kg -nie pomyliłeś się bo to troszkę tanio

 

Z tego co mi powiedział operator kombajnu to 1,5 eurocenta. Ale to oczywiscie tylko cena za ponad kwotowe. Dodał również że najprawdopodobniej jest znowu zmowa cenowa miedzy zakładami. Jest to możliwe bo 2-3 lata temu jedna firma dostała 15 milionów euro kary za zmowe cenową na cebuli. kto by sie spodziewał że jakaś instytucja może interesowac sie rynkiem cebuli i udowodni zmowe cenowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesiek123    0

Na Zachodzie rzeczywiscie sa takie ceny poza kontraktacją, kilkanaście euro za tonę za ziemniaki do przetwórstwa, na pasze nawet po 10 euro/tonę. I każde nowe szacunki przynosza coraz wyższe zbiory: w Niemczech o 19%, we Francji o 18 wyższe niż przed rokeim (mam w miarę bieżący monitoring). A nasz Główny Urząd Statystyczny wykazuje spadek produkcji o 8% (ewidentna głupota). Nie jestem rolnikiem, ale zajmuję sie analizą rynku i chetnie tu zaglądam by poczytać Wasze posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Ja nadal będę za tezą że nawet przy dużych areałach zakup sadzeniaków za więcej niż 1500zł za tone niesie za duże ryzyko i lepiej mieć 5t mniej z ha a sadzić swoim niż napychać kieszenie europlantowi. 

 

to może sadź jeszcze 10 lat swoje sadzeniaki to zobaczymy jaki plon ci wyjdzie ;) vineta po 3 roku ma spadek plonu handlowego bo za szybko się wyradza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

ale zajmuję sie analizą rynku

 

 czyli spekulant? Bo właśnie sporo cen płodów rolnych jest tak ruchliwych dzięki takim fachowcom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

to może sadź jeszcze 10 lat swoje sadzeniaki to zobaczymy jaki plon ci wyjdzie ;) vineta po 3 roku ma spadek plonu handlowego bo za szybko się wyradza.

Ciekawy jestem czy wzrost plonu w przypadku sadzenia kwalifikatem po 2,5 tys za tone a nawet po 1,5tys pokryje koszty zakupu sadzeniaka gdyby cena była 400zł za tone. Druga sprawa - Bellarosa nie jest aż tak podatna na wyradzanie - takie moje zdanie po tym roku. Mimo suszy (powiat siedlecki) w lipcu i sierpniu uzyskałem ok 42t plonu z czego tylko 15% to odpad/sadzeniak. Materiał miałem swój 4 rok po centrali. Zwiększyłem jedynie obsadę sadząc nie co 30 cm a co 27 cm w redlinę 70cm. Nie było olbrzymów po 1-1,5kg, większość to kaliber 6+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj