Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Sprzedaje/sprzedawał ktoś w Nidzicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

W cywilizowanych krajach od dawna tak się robi i klient wie co kupuje, nie musi znać wszystkich odmian tym bardziej że co roku ich przybywa, oczywiście odmianę też podaję. Jeżeli robi się dobry towar to trzeba go dobrze oznaczyć aby klient wrócił dokładnie po to samo, no i nie można oszukiwać klienta tak jak pisałeś wcześniej z tą Irgą.

Handluję kilka lat z człowiekiem który sprzedaje na sklepy stołówki itp. To co opowiadał o giełdzie Bronisze mrozi krew w żyłach. W moich stronach zejście jest jedynie na biały ziemniak - Irysa i Irgę. Za Irysa sprzedają Ametysta - podobny kształt i kolor lecz gotuje się dłużej. Często mieszane są te dwie odmiany i cyrk w garnku. Sporo towaru nie nadaje się do spożycia z racji smaku - przenawożone azotem. Obecnie za 3,5zł Irgi można kupić do oporu. 

 

Co do oznaczania A, B C itp na workach.... Klient nie pyta o typ kulinarny a o konkretną odmianę. Jak chce Irgę to ma być Irga i nie przekonasz że masz na stanie inną lepszą odmianę. Może w stronach gdzie żółty ma zejście jest inaczej ale u mnie wiodącą odmianą jest Irga. Jest jeszcze taka kwestia: co z tego że na worku będzie B skoro sąsiad też będzie miał B a będą to dwie różne odmiany i dwa różne smaki ziemniaka. Oznaczenie nie zaszkodzi ale nie stanowi to o jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Gdzie taka cena jest? Gadaj chlopie a cie ozloce.Bede ci wozil po 50gr a reszte sobie wez do maja bede ci wozil co tydzien po 8 ton.Bo unas pod Sieradzem to 2zl maja biede dac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komputer    2

ludzie wy chyba nie u miecie doceniać swojej pracy na was tylko chandlarze zarabiają jak by nikt ale to nikt nie dał ziemniaka poniżej 5zł za worek to by musieli płacić tyle a nie tak jak w proszowicach odają za 1,50 worek to bez jaj sami ich uczycie chodzi mi o chandlarzy to oni dyktują cenę ziemniaka to jeszcze chwila i tym matołom bedziecie odawać za 50groszy worek róbcie tak dalej.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

To nie o to chodzi drogi kolego że handlarz wymusza cenę bo towaru dużo. Obecnie zapotrzebowanie na ziemniaka to ułamek tego co jest oferowane więc nawet jak będą po 10gr za worek to i tak wszyscy swoich ziemniaków nie sprzedamy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komputer    2

kolego to powiedz jedno czemu od rolnika kupują po te 15gr a w sklepach np. w krakowie są po 1,20 i kto zarabia nie rolnik tylko handlarz itp itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Tak było jest i będzie.

Handlarz zawsze musi na ziemniaku 2x zarobić jak nie lepiej by sie opłacało.

Za niedługo cena ziemniaka bedzie 1zł/15kg , bo już na giełdzie nie miał kto dać 2zł/15kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Ta że kupują od rolnika po 15 groszy to dla handlarzy dobry biznes daje duże widełki ,ale że rolnik po 15 groszy sprzedaje to albo desperacja albo za przeproszeniem z całym szacunkiem dla ciężkiej pracy głupota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Tak było jest i będzie.

Handlarz zawsze musi na ziemniaku 2x zarobić jak nie lepiej by sie opłacało.

Za niedługo cena ziemniaka bedzie 1zł/15kg , bo już na giełdzie nie miał kto dać 2zł/15kg

Winisz handlarzy za to że  nie są w stanie sprzedać dalej ziemniaka jaki jest w ofercie? Pyr jest było i będzie za dużo. Handlarz ma tą wygodę że jak mu się nie opłaci to nie kupuje. Rolnik posadził zebrał i czeka na cenę. Chciałbyś za 20zł na tonie przerzucać ziemniaki z giełdy na sklepy? Wątpię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

jest urodzaj w kraju i Europie, ziemniaki będą tanie .Forumowicze  zapewne mają po 15 lat i nie pamiętają słabych sezonów. Wiadomo na imprezę chcą podjechać mercedesem najlepsze laski wyrwać a sytuacja na rynku ziemniaka na to nie pozwala. Zapewne stąd te nerwy. Spokojnie trzeba przetrzymać ten i następny sezon który prawdopodobnie też będzie słaby i liczyć że następne będą lepsze. A jak ktoś szanuje swoją pracę to z rolnictwa niech zrezygnuje . Są sezony że robi się za darmo .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Morał taki że najlepiej mieć dobrą stałą robote :rolleyes:

Z rolnictwa wyżyje ale uprawiając cos trzeba mieć na to zejście.

W innym wypadku jest loteria, albo się uda albo nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komputer    2

handlarz nie zarabia na tonie 20zł nie opowiadajcie głupot zarabia pewno jakies 300zl albo i lepiej ale napewno nie 20 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Handlarz zarabia znacznie więcej. W marketach, sklepach, warzywniakach nie widziałem ziemniaków taniej niż 69 gr. Pomijając promocję w lidlu, która była niedawno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Źle zrozumieliście. Chodzi o to że jeśli handlarz da rolnikowi 600zł za tonę to marne grosze zarobi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

okoliczne ryneczki cena 8zł/15kg,przeważnie Irga. o ceny hurtowe nawet nigdzie nie pytałem,obserwując ten temat. osobiście z domu sprzedaję po 45 do 50groszy,w zależności od ilości. odziwo odmiany Bellarosa i Owacja [takie mam],bardzo dobrze się przyjeły i klijenci po nie wracają,nawet ich przybywa. mimo skromnego areału,raczej nie sprzedam wszystkiego w detalu,lecz za 3zł/15kg lub mniej -też nie sprzedam ani woreczka,po prostu to co  zostanie,będzie skarmione bydłem. lecz faktycznie ci co mają kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt ha,muszą systematycznie pozbywać sie towary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Ja z robie to samo co zbyszek i mam to w nosie.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komputer    2

koledzy jak tam wygląda cena ze ziemniakiem.orientuje się ktoś.


rolnicy po co wy tak tanio sprzedajecie te ziemniaki trzymajcie wszyscy jakąś cene normalną np te 60groszy tylko wszyscy żęby trzymali to by handlarze musieli w koncu zapłacić jesteśćie nie mądrzy że sprzedajecie po 2zł albo 1zł za worek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

A moje ziemniaki jedzą świnki, już 3 lata nie sprzedałem nawet kartofli. Na targu po 0.75- 0.80 zł kg. Trzeba brać swoje kartofle i na rynek i z nikim się nie dzielić anie biadolić że po 15gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skarmiając w zeszłym sezonie ziemniaki świnmi , zrobiłes interes życia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj