Polecane posty

mario666    1112

mądre nie mądre  Powozi troche za nim sprzeda Pozapłaca wiazd na plac a kupca nie trafi to i nawet za 1zł odda  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam cena za ziemniaka nie jest mądra ale co zrobić, w mnie jest po 3 zł. za 15 kg. a w zaszłym roku o tej porze był po 10 zł. ale ja mam nadzieje że jak poprzednie lata przyjadą z rumuni i trochę wykupią co może cena wzrośnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

na rumuna bym nie liczył jak przyjeżdżają do krakowa to kupuja głównie cytrusy w tym roku to z rumunii przyjeżdżały na skup tiry z ogórkami w świętokrzyskie gdzie jest zagłębie ogórkowe. U nich też niesamowity urodzaj jedyna nadzieja w tym że raczej te ziemniaki zgniją bo jakość jest katastrofalna i prawda jest taka że u nas w małopolsce każdy kopie bo codziennie od dwóch miesiecy pada deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

U mnie na targu co stragan to Irgę sprzedają. Jak trzeba to Irgę żółtą, a jak komu innemu trzeba to Irgę białą. "Nasz klient, nasz pan..." :D

 

Mikad, w jaki sposób przeprowadzasz klasyfikację swojego towaru?

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

A konkretnie co masz na myśli mówiąc klasyfikacja?


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moich stronach też bez przerwy pada. Wczoraj i dziś miała być pogoda, a pada 4 dzień z rzędu. Z piątku na sobotę nawet burza była... Deszczu mnóstwo, w pole wjechać nie można, jakość ziemniaków beznadziejna, a cena jeszcze gorsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

W jaki sposób określasz typ kulinarny danej partii towaru?

Z cenami to jest tak, że sąsiad żąda złotówki za kilogram ziemniaków, a  w wiejskim sklepie można ziemniaki dostać za 70 gr/kg. :)

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

Typ kulinarny nie zależy od partii towaru ale od odmiany. Jeżeli pakuję Vinetę to wiadomo że jst B.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Typ kulinarny nie zależy od partii towaru ale od odmiany. Jeżeli pakuję Vinetę to wiadomo że jest B.

 

Ok. Wszystko jasne. Szkoda tylko, że niewiele osób tak robi.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Kolego czy Ty kiedykolwiek widziałeś na oczy ziemniaki odmiany Red Fantasy?

Kolor miąższu określiłbym raczej jako głęboko żółty.

 

Sory, pomyliło mi się z red lady .....on niby jasno żółty , ale mi chodzi o bardzo żółty a red fantasy jest taki .

Tylko że one są podłużno-owalne mniej więcej a ja szukam okragłego jak Bellarosa, Red Sonia , Rosalind.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

Ok. Wszystko jasne. Szkoda tylko, że niewiele osób tak robi.

 

W cywilizowanych krajach od dawna tak się robi i klient wie co kupuje, nie musi znać wszystkich odmian tym bardziej że co roku ich przybywa, oczywiście odmianę też podaję. Jeżeli robi się dobry towar to trzeba go dobrze oznaczyć aby klient wrócił dokładnie po to samo, no i nie można oszukiwać klienta tak jak pisałeś wcześniej z tą Irgą.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komputer    2

koledzy i po co kopać te ziemniaki jaki w proszowicach płacą już za worek 15kg 1,20zł. jeszcze trochę i będą po 50gr worek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Naprawdę? A ja słyszałem że po groszu za kg i nie ma chętnych. Skończ ten bajer.... Bronisze 0.28-0.5 zł/kg, lokalne rynki 50-60gr za kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

he ... koledzy ziemniaki juz ludzie kopia po 1.50 za /15 kg ,,,,,  bedzie gorzej niż 2011 :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

W moich stronach też bez przerwy pada. Wczoraj i dziś miała być pogoda, a pada 4 dzień z rzędu. Z piątku na sobotę nawet burza była... Deszczu mnóstwo, w pole wjechać nie można, jakość ziemniaków beznadziejna, a cena jeszcze gorsza.

 

 

 

 

 

 

u mnie we wrześniu spadło 6 litrów!!! od czerwca do sierpnia po 40 litrów!!! masakra!!! kukurydza 3-6t/ha, ziemniaki fatalnie (gorzej niż podczas suszy w 2006 roku) cena podła przy takich zbiorach, w denarze praktycznie brak bulw handlowych

 

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W jaki sposób określasz typ kulinarny danej partii towaru?

Z cenami to jest tak, że sąsiad żąda złotówki za kilogram ziemniaków, a  w wiejskim sklepie można ziemniaki dostać za 70 gr/kg. :)

 

 

 

 

 

 

Bo sąsiad zdaje sobie sprawę , że dla ogromnej rzeszy konsumentów nie ma znaczenia czy ziemniaki na niedzielny obiad obciążą budżet rodzinny kwotą 8 zl miesięcznie czy tylko 3,50.

Dla handlujących przeciwnie,każdy urwany grosz, zwraca się po trzykroc.

Jesli nawet 60% dotychczasowych kupów zrezygnuje z zakupu to i tak w stosunku do sprzedaży na wielkomiejskich targowiskach, jego filozofia sprawdzi się korzystniej..

A że sprzeda mniej .

Zawsze lepiej malo sprzedać, jak dużo rozdac.

 

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Jakiś wysyp trolli w tym wątku.Trzeba być niepoczytalnym by sprzedać poniżej 30 groszy kilo.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

nie wiem po ile na rybitwach pewnie 3-4 zł pisałem że w piątek wszytko pojechało do domu i po trzy byś spokojnie kupił, wczoraj byłem w proszowicach i to 1,2 jest realne bo wywoławcza była 2 i 1,5 kurcze nie wiem co się dzieje

Edytowano przez jjacekk4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj