Polecane posty

KULAWA_KOZA    156

Panowie będę potrzebował sadzeniaka po wykopkach z 5 ton odmiana Red Anna .Jak by ktoś miał z południa Polski to proszę o info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Istnieje takie pojęcie jak alternatywny zysk. Co z tego że zasadziłeś swoim sadzeniakiem skoro mogłeś go sprzedać po 1000zł/tona. 3x1000zł i masz faktyczny koszt.

 

Bez urazy ale te twoje mądrości nijak mają się do rzeczywistości, raz to nie wiem gdzie ty miałeś taką cenę na sadzeniaka od rolnika dwa jakby ludzie wiedzieli ,że z ziemniakiem będzie taka kicha to by ich nie sadzili. A że zasadzili to sprzedać muszą nawet i za 0,10gr za kg :wacko:


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 10gr to chyba jednak taniej byłoby wjechać glebogryzarką. Pracowników nająć trzeba. Olej napędowy też w rzekach nie płynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal7536    7

No i gdyby nie ci tzw. sezonowcy to by takiego problemu z ceną nie było. Bo ci co roku sadzą podobne ilości to za 2,3zł nie sprzedadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

U mnie w sklepach i na targowiskach ceny wchają się między 30 a 50 gr za kilogram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banbus123    1

najbardzie wykorzystują sytuacje handlarze bo jak sprawdzałem na internecie za jaką cene chcą zakupić ziemniaki a cena jaką preferują to 1zł za 15kg to jest śmiech dla handlarza :ph34r: a dla mnie płacz :( a gdzie w tym paliwo ,worki , amortyzacja kombajnu i mój zysk :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

No i gdyby nie ci tzw. sezonowcy to by takiego problemu z ceną nie było. Bo ci co roku sadzą podobne ilości to za 2,3zł nie sprzedadzą.

 

Sezonowcy nie mają wielkiego wpływu na cenę - sporo osób sadzących od wielu lat w tym roku zwiększyło areał nawet dwukrotnie a po 2-3 zł będą oddawali wszyscy jeśli taka będzie aktualna cena.

 

Bez urazy ale te twoje mądrości nijak mają się do rzeczywistości, raz to nie wiem gdzie ty miałeś taką cenę na sadzeniaka od rolnika dwa jakby ludzie wiedzieli ,że z ziemniakiem będzie taka kicha to by ich nie sadzili. A że zasadzili to sprzedać muszą nawet i za 0,10gr za kg :wacko:

 

Trochę się zagalopowałem - podałem swoje kalkulacje. Ale przyjmijmy że w tamtym roku kupiłem po 2000zł/t jedną tonę i swoje miałem 2 tony x 500zł. Koszt sadzeniaka = 3000zł + opryski, uprawa, nawozy, worki itp. Plon handlowy 35t x 230zł = ok 8200zł. Bez rewelacji ale średnia 5 letnia nadal dobra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borek12    34

Zachodnia-wielkopolska widuję ceny po 50 gr za 1 kg ale sam do marketów sprzedaję po 70 gr od 3 tygodni wcześniej po 90 gr . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Zachodnia-wielkopolska widuję ceny po 50 gr za 1 kg ale sam do marketów sprzedaję po 70 gr od 3 tygodni wcześniej po 90 gr . :)

 

Chyba masz swoje stoiszko w markecie, ponizej 70 gr sie trafiaja ziemniaki juz w sprzedazy i to bez promocji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

umnie na razie z chaty po 6 zl no ale myslicie ze cos pojda do góry ? zresztą na nadmier to nie tylko my narzekamy ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

na pewno pójdą do góry jak je podrzucimy , ale jak spadną to rozbiją głowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler    16

Okolice wolbromia po tych niekończących się ulewach pyra zaczęła strasznie gnić. 30% pod krzakiem nadaje się do głębokiego dołka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

A w centrum susza, laczny sierpniowy opad ok 20mm


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj