Polecane posty

Szarlej    72

A jaki macie rekord w kopaniu jeśli chodzi o ilość worków na godzinę? Bo znajomy twierdzi, że jest w stanie wykopać Anną w worki 15 kg, 1600 worków w 7,5 h, czyli to wychodzi 213 worków/h. Moim zdaniem bzdura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

hmm , dobrym skladem kopiemy 2,5 h /500 workow :) z warzeniem ze wszystkim rekord, oczywiscie workownica 4 :)

Edytowano przez bools

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

W Kaliszu po 4 zł za 15 kg :/ Jak myślicie zimą zdrożeją ?

Prawdopodobnie zdrożeją bo klęski urodzaju nie będzie a przy tej ilości opadów co było u mnie to przechowywanie czarno widzę.A jeszcze wykopki mogą być ciekawe.W ogóle żywność zdrożeje.Jackowski przepowiadał to na początku tego roku.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

a orientuje sie ktos jak z plonami za nasza zachodnia granicą??

 

http://www.potato.org.uk/sites/default/files/%5Bcurrent-page%3Aarg%3A%3F%5D/Euro%20Potato%20-%20140701.pdf

 

pyry do oporu, ale ceny w GB zjechały około 25% w stosunku do ubiegłego sezonu http://www.potato.org.uk/sites/default/files/%5Bcurrent-page%3Aarg%3A%3F%5D/11082014%20-Potato%20Weekly.pdf

 

czy sytuacja na Ukrainie (w kontekście embarga, a nie zbliżającego się konfliktu zbrojnego) ma jakikolwiek wpływ na rynek ziemniaka? i jak kształtuje się sytuacja u naszych południowych sąsiadów, czy powodzie wywarły jakiś istotny wpływ na podaż ziemniaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Zdrożeje ?? Jadalny ziemniak trzeba będzie wysłać na przemysłówkę za 10 gr , po co sortować za 5 gr więcej . Ładowarka w bendyks i na łódkę z tym towarem .Tak będzie i nie łudźcie się .

Edytowano przez vicia1223

wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

No niestety, w zagłębiu ziemniaczanym każdy ma piękne ziemniaki i niewiele wykopane na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

U mnie też jest piękne żyto hybrydowe,tylko jest jeden problem stoi nieskoszone bo wjechać nie można.Z ziemniakiem sytuacja może się powtórzyć.Starsi ludzie u mnie we wsi opowiadają że był taki rok że było mokro w wykopki. Nie dość że musieli kopać ręcznie to jeszcze deski podkładali pod nogi bo nie dawało rady chodzić po takim bagnie.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

Sadzili po 1ha i rękami po deskach wynosili. Sam znam takie historyje. Tyle że kiedyś czekano do pierwszych przymrozków z kopaniem żeby łęty ścięło bo dawne odmiany do listopada potrafiły być zielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

U mnie też jest piękne żyto hybrydowe,tylko jest jeden problem stoi nieskoszone bo wjechać nie można.Z ziemniakiem sytuacja może się powtórzyć.Starsi ludzie u mnie we wsi opowiadają że był taki rok że było mokro w wykopki. Nie dość że musieli kopać ręcznie to jeszcze deski podkładali pod nogi bo nie dawało rady chodzić po takim bagnie.

 

Liczenie na to, że pogoda nie pozwoli na wykopki i zrobi cenę, jest bardzo rozsądne.

Edytowano przez Szarlej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

To nie liczenie to założenie że może być jeszcze różnie, równie dobrze może być jeszcze bardzo sucho(osobiście by mi pasowało) ale to są tylko oczywiście pobożne życzenia.

 

Sadzili po 1ha i rękami po deskach wynosili. Sam znam takie historyje. Tyle że kiedyś czekano do pierwszych przymrozków z kopaniem żeby łęty ścięło bo dawne odmiany do listopada potrafiły być zielone.

To nie jakieś tam "historyje" a po prostu życie.Pogoda lubi zaskoczyć.Sam to odczułem w żniwa w tym roku.W mojej okolicy jeszcze od groma zboża na polu i z tego co wiem w wielu miejscach też.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

Ja nie twierdzę że tak nie było. Dla kogoś kto ma dużą plantację nierealne będzie jej wykopanie przy takiej pogodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

Liczenie na to, że pogoda nie pozwoli na wykopki i zrobi cenę, jest bardzo rozsądne.

 

 

oj bardzo rozsądne :D Tym bardziej że nie którzy już je zaczęli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wokos    0

Małopolska pow miechowski ziemniaczki zaczynają gnić na Piasku już . Od nadmiaru wody .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

Chętnie się wymienię - oddam sadzeniak za duże :/ Dziś znajomy który mieszka 10km dalej mówił że same olbrzymy ma pod krzakiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

A w centrum czyli w zaglebiu w minionym tygodniu byla potrzeba deszczowania


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

a co ty jeszcze pyrki lałeś? czy poplony?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Kilka ha Tajfuna


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj