Polecane posty

rocco0987    110

znajomy przedwczoraj sprzedawał po 11 ale długo stał - rybitwy. Dzisiaj u nas wreszcie spadł deszcz bo my nie kopaliśmy gdyż brył szlo 3-4 razy więcej niż ziemniaków co było nie mozliwe do przebrania w dodatku kaleczyło ziemniaki i od sucha (chyba) pękały. Z ostastniego kopania gdyby chciceć dobrze oczyścic z tych pęknietych to 40 % do wywalenia więc sensu w tym nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumis567    10

A ziemniaki nie popękały raczej od sucha... Raczej gdzieś musiały dostac nawóz i dobre warunki... Zaczłęł zbyt gwaltownie rosnąć.. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JDRadek95    0

Jaka cena ziemniaka na Kujawach? W sobotę zaczynam kopać ziemniaki i chciałbym się zorientować jaka cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Zależy pod kogo kopiesz. Sprzedaje z domu po 1 zł jak kto chce na zamówienie - Małe ilości bo aktualnie cena jest kiepska :) Czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

obecne ceny zaczynają być jak d*p..a i kamieni kupa, tak kiedyś ktoś rzekł

 

Bo zysk za młodego ziemniaka istnieje tylko w teorii :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

ale żeś teraz dowalił :lol:

  • Like 1

Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JDRadek95    0

Dzisiaj pierwsze jak wykopałem to po 11 zł za 15 kg z domu. Ale już w przyszłym tygodniu cena będzie niższa.

Edytowano przez JDRadek95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Duzi producenci ustalają cenę . Na zjazdowej handlarze kupowali po 7 zł 15 kg i śmiali się , że za 5 zł jeszcze nie chcą sprzedać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Nie raz busem stałem na zjazdowej koło stara i zawsze 2 zł miał taniej niż ja . Przykładowo gdy były po 18 zł to koleś koło mnie wykańczał resztę po 14 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Jeździłem na Gdańsk na giełdę - za takie praktyki ,gumy przebijali , albo jakaś szyba poleciała . Ale 80 % to byli handlarze. Porządek był . Dziś wożę do znajomego handlarza i mówi w prost- chłopy sobie sami robią krzywdę i po drodze nam . :) Dlatego unikam giełdy . Bo nerwy nie pozwalają . Najpierw sadzi po 20 ha kiełka a później cenę psuje . Bo jak to mówią WÓZ ALBO PRZEWÓZ :) :) :) I kto im zabroni !!!!!!!!!!!!! Więc nie ma co narzekać dużo wody w Wiśle upłynie za czym się zmieni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Taa a ja nieraz stałem ciężarówką koło busa albo osobówki z przyczepką, i ten z busa albo przyczepki też opuszczał zawsze 2 zł bo on nie ma dużo albo jemu na rano się do roboty spieszy i nie ma czasu stać.... Takie gadanie głupie, ceny nie ustalają ani duzi ani mali tylko rynek i tyle w tym temacie

Edytowano przez lukasx21

Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

A duży powie ze ma dużo jeszcże do kopania i musi szybciej sprzedać bo towar juz następny naszykowany , na to nie ma reguły wszystko reguluje popyt jak i rownież sami producenci poprzez liczbę nasadzeń etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Taa a ja nieraz stałem ciężarówką koło busa albo osobówki z przyczepką, i ten z busa albo przyczepki też opuszczał zawsze 2 zł bo on nie ma dużo albo jemu na rano się do roboty spieszy i nie ma czasu stać.... Takie gadanie głupie, ceny nie ustalają ani duzi ani mali tylko rynek i tyle w tym temacie

 

Myślę , że forum to jest dla ludzi inteligentnych a nie kogoś obrażanie za jego zdanie . Dziwne by było to gdyby rynkiem nie rządzili duzi tylko mali producenci ale to nie ten temat aby go rozwijać . Jest takie przysłowie ( jak uderzyć w stół to nożyce się odezwą )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas po części na wpływ na to jaka jest cena bo im więcej wytworzymy produktu, na który nie ma popytu tym niższa jest cena. A jak jeszcze z takim eksportem jaki jest to cena nie może być wysoka bo się dusimy własnym towarem. Duży gospodarz ma wpływ na cenę, ale jestem przekonany, że to gospodarze z małymi nasadzeniami stanowią znaczną większość i o oni tak samo mają duży wpływ na cenę. Jak każdą inną dyskusję można by ten temat prowadzić w nieskończoność bo ile osób tyle zdań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Duzy i maly to pojecie wzgledne ale w mysl zasady ze bogaty to ten ktory ma wiecej niz ja to dla wielu z was duzy ma pow. 10ha ziemniaka a dla innych pow.210ha. Tak jak pisze przedowca: kazdy ma wplyw a najwiekszy mali i sredni producenci bo potentaci zabezpieczaja sie umowami


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dark03    1

Na gieldach chodzby towar ziemniak czy inne warzywo bylo bardzo drogie znajda sie tacy ktorzy ten sam towar sprzedadza 20-30% taniej zato szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Towar towarowi nie rowny wiec cena rozna


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Mi do domu woża po około 80 worków/15 kg co 2 dni, ładny gruby towar- cena dzisiejsza 9.5zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawe60    0

Koledzy na cenę to ustala pogoda choćby nasadzeń było dużo to i tak przy niekorzystnych warunkach pogodowych średnie plony będą niższe a co za tym idzie cena wyższa.

 

Jeśli chodzi o to kto bardziej zwiększa areał uprawy ziemniaka (zazwyczaj po udanym sezonie) to myślę że mali i średni. W mojej okolicy jest kilku dużych i kilkudziesięciu małych i średnich i teraz przykładowo 5 dużych zwiększyło oprawę o 2ha tj 10ha więcej a 50 małych choćby tylko po 1ha to jest już 50ha więcej.

 

proponuję wrócić do tematu cen wczoraj (niedziela) rybitwy 10zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Oby te ceny hurtowe już zostały ale to będzie zależało od nas czy będziemy chcieli na raz sprzedać dużo po 10 zł bo popadł deszcz i za tydzień może być taniej . Na zjazdowej już zastój bo cena w poniedziałek była niezła i wszyscy jeszcze chcieli upchnąć we wtorek trochę towaru .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj