Polecane posty

marti1980    31

Panowie w zeszlym roku tez przez moment bylo juz 5zl a pozniej zdrozalo.Jestem z okolicy Sieradza i szalu na polach niema ja jeszcze tez nie kopalem z pod wloknina i jak tak patrze to chyba guntowe w tym roku beda lepsze.Wczoraj jezdzili po wsi kupcy i po 1zl kg placili.Sadze ze dramatu w tym roku jakiegos nie bedzie choc i rewelacji tez pewnie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

A jak u Was z wydajnością? Rozmawiałem ostatnio ze znajomymi, którzy sadzą sporo ale nie przykrywają, obecnie ziemniak kwitnie, nać piękna ale jak zaczęli sprawdzać pod krzakiem to 2-4 ziemniaki, masakra jakaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Ja mam standardowo jak co roku 15h w tym 5 pod przykryciem.Grunrowe beda za ok 2-3 tygodnie z pod okrycia w zasadzie po niedzieli bede kopal.Szalu niema ogulnie z pod krzaka na 8-9sztuk 5nadaje sie do worka.Guntowe beda lepsze.Nie bede pisal pierdul ze nigy nie sprzedawalem tanio tzn po zajacu.Ale ja czy rok wczesniej bylo tanio czy drogo to zawsze tyle sadzilem i raczej sasiedzi robili to samo wiec sadze ze to nie Sieradz jest winny nadmiarowi ziemniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Widzę że czy to rozmowa w cztery oczy, czy rozmowa przez telefon, czy nawet na tym forum, to każdy z was sprzedaje ziemniaki drogo, tylko jak przyjdzie wiosna to drzwi do banku się nie zamykają. Ja jakoś tyle szczęścia nie mam. Przy okazji na zjazdowej w tej chwili 25zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

a za irge ile?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    111

u mnie pod krzakiem też cudów nie ma tak 5- 6 z tym że strasznie głęboko rosną nie wiem czemu, przy kopaniu żeby wszystko zebrać to same brylska idą na kombajnie. Właśnie ojciec mnie uświadomił że wczoraj był na rybitwach po 22-25 zł,same takie jak pięść po 30 a sam drobiazg po 8 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

koledzy-a jaka cena ziemniaka jest waszym zdaniem opłacalna? Wiem,że zaraz ktoś powie że różnie z wydajnością i nakładami. Chodzi mi o normalne ziemniaki gruntowe w sezonie. Moim zdaniem

40 gr /kilo to absolutne minimum. Od paru a nawe po namyśle 15 lat to niżej nawet worka nie sprzedałem.Po prostu jak są tąńsze to spasam bydłem,paruje świniom ewe. zostawiam w polu. I nic i nikt mnie nie namówi by tracić paliwo na wybierki i rąbać sobie kręgosłup . Nawet te 40 gr to już pomału też jest kicha bo nawozy i śor idą strasznie do góry. U nas ziemniaków posadzonych jest więcej i wszystkie w bdb stanie. Może nas tylko już uratować jakaś straszna zaraza łodygowa ;) Pamiętam taki rok-wszystkim gniło na potęgę i kopce się zapadały.Dużo ludzi wtedy na trwale zrezygnowało z tego biznesu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Duzo osob kopało dzisiaj na Sieradzu?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Panowie a ja powiem tak. Nie wiem ile będzie u mnie pod krzakiem ziemniaka bo jeszcze nie zawiązują ale jak zaczne sprawdzać za miesiąc to Wam napisze. Widać jak jest różnica między połódniem a północą kraju. Dopiero pojadę z opryskiem na chwasty i pierwszą odżywką a Wy już prawie macie wykopane. Też nie powiem że nie sprzedawałem tanio bo sprzedawałem. Jak cena jest do d*** to nie ma bata albo się sprzedaje albo się wywozi do lasu. A posadzone mam tak jak pola wychodą tzn w tym roku ok 8ha. Jeśli cena będzie słaba to może chociaż uda mi się na masie podciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Czyli co, niech nie dba? Wowczas 25t x 200=5000


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

No moze i kasa smieszna ale jak tych 8tys miec nie bedziesz to czym zaplacisz za prad paliwo i jedzenie?Lepiej sprzedac niz wywalic lub nie kopac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

i tu się robi błędne koło. Bo jak wszyscy wykopią i na siłę będą chcieli sprzedać to oddadzą taniej. W finale za taki sam zysk więcej się narobią. Zawsze lepiej mniej a drożej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

saszeta wogóle nie zaprzecze że lepiej mniej i drożej ale i tak nie mam wpływu na to jaka cena będzie. Sprzedawać będę od grudnia do kwietnia to może tego garba nie dostanę ;) pawelol111 ja pisząc o podciągnięciu na masie miałem bardziej na myśli nie 40 t a 50-55t. No i żeby dało te 200 za tone bo już taniej też sprzedawałem niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ja tu nic nie mówię żebyś nie dbał bo to normalne. Może się coś odwróci i wtedy te 50t sprzedasz po 500zł i będzie kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Ale wróżycie ile z hektara jak podciągnąć kartofle żeby było więcej i robi się błędne koło . Recepta na to wszystko to nie panikować , kopać tyle ile się zawsze kopało , i czekać może nie będzie tak źle . Kilka lat temu cieszyłem się , że tak ładnie rosły , pryskałem na zarazę a później żałowałem że pryskałem tyle razy a wystarczyło by raz i dużo by się zaoszczędziło . Myślenie ,że wydajnością poprawi się opłacalność to błędne myślenie i rzeczywiście można tylko sobie kręgosłup zdewastować a ludzie czy zwierzęta dwa razy tyle nie zjedzą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Ale czy przerobienie 100 ton na miesiąc rozwali kręgosup?? Czasami po załadunku 10 tuczników jestem bardziej zmęczony jak po 12h przebierania ziemniaków i stania przy woreczkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Jaka cena jest teraz w Lodzi?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

20 gr za kilo marzyciel to wychodzi za worek 15 kg 3zł ???!, ja najtaniej pchałem 1,80 ale za worek:), niech mnie ktoś porach*je ile to wychodziza kg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

dzisiaj w Rzeszowie młody ziemniak 1.5-1.3zł/kg. Jak sytuacja na innych giełdach ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj