Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Jeszcze nie urosły, ale we Wrocławiu na giełdzie wg cennika 1,8-2zł za krajowego :) Ja zaczynam kopać za tydzień wczesne spod włókniny i z pewnością wtedy wszyscy ruszą na raz. Każdy na łeb, na szyję bedzie chciał sprzedać, a cena będzie beznadziejna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Na tą cenę nie składa się tylko polski ziemniak ale też importowany młody którego jest jeszcze sporo, i znajduje nabywców


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-makler-    1

Licząc procentowo ile supermarketów w naszym pięknym kraju sprzedaje w maju ,czerwcu i lipcu nasze polskie młode ziemniaki -10% ?

W moim miasteczku jest jedno targowisko czynne dwa razy w tygodniu na którym można kupić krajowe pyrki a molochów jest 8 na 20 tyś mieszkańców.

Grecja,Hiszpania,Cypr tir za tirem z roku na rok będzie coraz gorzej :(

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Ja tylko przypomne ze jeszcze nie urosly i wszystko przed nami

przyjedz na dolnyslask to zobaczysz czy nie urosły, a za tydzień to dopiero ruszy cały cyrk, no chyba ze u was taka bieda jest ale patrząc nawet po ogłoszeniach na igrit to watpię;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

wszystko przed nami czyli pogoda jest nieprzewidywalna. Nie ma co panikować. Wystarczy 3 dni opadów ciągłych...

dlaczego młody tak zjechał z ceny? Bo nie schodzi a nie dlatego że już jest go dużo. Za to ciągle bezproblemowo można handlować starym ładnym ziemniakiem i podejrzewam że jeszcze długo to potrwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Dziś we Wrocławiu 2zl ziemniak , tak dalej pójdzie to 2 tygodnie i bedą po 2zl ale za worek;d

:) w tym roku mało posadziłem to niech nawet i po 1zł za worek będą .

Szkoda tylko rolników bo będą w plecy.

 

Wie ktoś jaka cena na Rybitwach?

Ja jeszcze w tym roku nowego ziemniaka nie jadłem :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-makler-    1

Zjazdowa od 1.6 zł / kg do 2.2 zł / kg z notowań SILVICOLA ta ostatnia cena to pewnie za irgę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187
Napisano (edytowany)

wczoraj wieczorem 15kg byl po 25zl

przyjedz na dolnyslask to zobaczysz czy nie urosły, a za tydzień to dopiero ruszy cały cyrk, no chyba ze u was taka bieda jest ale patrząc nawet po ogłoszeniach na igrit to watpię;d

Miałem na mysli ziemniaki ktore byly sadzone niekielkowane, młody nie zawsze pokazuje jaki bedzie cały sezon...Mimo młodego wieku pamietam lata gdy ziemniaka z pod osłon oddawolo sie po 5zl a w lipcy całe auta "czysciło" sie na giełdzie po 7zł. Czas pokaze a raczej pogoda.

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

jedyny ratunek teraz to 2, 3 tygodnie ciągłej suszy na kwitnięcie to wtedy cena jakaś będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

nie liczył bym na tą susze raczej lokalne podtopienia.a pyra w tym roku będzie co nie miara. ja juz sie nastawiam na sprzedaż i to jak najszybciej bo później ceny nie będzie.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Zjazdowa obecnie:

25-28 brudny zolty

40 ladna, myta irga

Ceny za worek15kg


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

nie liczył bym na tą susze raczej lokalne podtopienia.a pyra w tym roku będzie co nie miara. ja juz sie nastawiam na sprzedaż i to jak najszybciej bo później ceny nie będzie.

 

Jak najszybciej - ten termin minął 2 tyg temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Stary ziemniak na zjazdowej lekko potaniał przy ilości +-100 worków 10zł, młody dzisiaj 25zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurde ziemniaka jeszcze nie kopie z pod okryć a tu taka cena ;( ciekawe co będzie na jesień zapewne po 15 gr widząc ze tyle osób zasadziło ziemniaka ,bo cena była ładna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież taki rok z dobrą ceną zdarza się regularnie co 3-4 lata, a po nim następuje tragiczny rok odnośnie ceny bo pojawia się wielu sezonowców napalonych na ziemniaki.

Ja w poniedziałek ruszam z ziemniakami spod osłon, dosyć późno zważając, że kilkadziesiąt kilometrów dalej kopią od dwóch tygodni, ale akurat wiosenne przymrozki nie oszczędziły mojego regionu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Z reguły początek czerwca i są piękne polskie ziemniaki - w tym roku wegetacja szybciej ruszyła i wiosna ciepła więc nie ma co się dziwić że wszystko wcześniej i cena w dół. Ciekawi mnie jak z wydajnością...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Ciekawa długoterminowa prognoza, ciekawe jak się sprawdzi:

http://www.tvnmeteo.pl/informacje/prognoza,45/temperatury-powyzej-normy-susze-i-pozary-tegoroczne-lato-bedzie-naprawde-gorace,123925,1,0.html

 

Moim zdaniem jeszcze nie wszystko przesądzone jeśli chodzi o ceny ziemniaka. Suche i upalne lato z pewnością spowoduje znaczny spadek plonów a jeśli ta sytuacja wystąpiłaby nie tylko w Polsce tylko w znacznie większej części Europy to jest szansa na eksport naszego ziemniaka. Ale oczywiście czas pokaże co się stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

przewidujemy różne kataklizmy, plagi ,spodziewamy się "cudu" a będzie tak jak zwykle - tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Ciekawa długoterminowa prognoza, ciekawe jak się sprawdzi:

http://www.tvnmeteo....123925,1,0.html

 

Moim zdaniem jeszcze nie wszystko przesądzone jeśli chodzi o ceny ziemniaka. Suche i upalne lato z pewnością spowoduje znaczny spadek plonów a jeśli ta sytuacja wystąpiłaby nie tylko w Polsce tylko w znacznie większej części Europy to jest szansa na eksport naszego ziemniaka. Ale oczywiście czas pokaże co się stanie.

coś ma sie na rzeczy bo prawie wszedzie zapowiadają burzowe i upalne lato

w tym sezonie najbardziej trafnie dla mojego regionu przepowiedzieli pogode na http://sprawdzpogode.pl/pogoda-na-wiosne


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

przewidujemy różne kataklizmy, plagi ,spodziewamy się "cudu" a będzie tak jak zwykle - tanio

 

To Twoje "tanio" to takie samo przewidywanie jak moje pisanie o suszy. Co będzie to się okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

napisałem przewidujemy miałem na myśli również siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Napięcie rośnie a jeden do drugiego ma pretensje że ten posadził tyle a ten tyle :D Milusio :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narazie susza nie grozi bo ja się zastanawiam czy i jak wjechać jutro w pole bo tyle deszczu dopadało, ale dla późniejszych ziemniaków deszcz najważniejszy będzie w czerwcu. Wszystko przed nami. Nie ma co się bawić w wróżkę, tylko trzeba czekać co czas przyniesie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj