Polecane posty

szarywilk    90
Napisano (edytowany)

Mylisz się tyle- robią i to masakryczne ilości :) -tyle że nie na bardzo wczesny zbiór (spod okryć) - a zwykły - a to że sadzone wcześnie to nie szkodzi - bo dopiero wschodzą

Edytowano przez szarywilk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiMati    0

Kopaczką :D poprawiam się . Ale nie dziwcie się bo było by święto gdybym przy pierwszej wypowiedzi gafy nie strzelił ;) Swoją drogą nie słyszeliście że w byłym woj. sieradzkim są takie ziemniaki że bez koparki zbiór sie nie obejdzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mylę to ty też z okolic Bolesławca jesteś ?

Między Bolesławcem, a ch*jnowem widziałem mnóstwo pól ziemniaków, a to pewnie robota Kuduka :)

Ja sadziłem ponad miesiąc później niż on, a ziemniaki na tym samym etapie wzrostu.

No i kolejna sprawa to nie myślałem, że on sadzi też jadalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

NIe tylko :) - tak sie złożyło że akurat wszyscy posadzili w tym rejonie :) Nie mówiąc nazwiskami to Lubków zainwestował w sortownie i też produkuje coraz więcej jadalnego - taka zmiana - a My przestaliśmy zostały frytki i czipsy - ale w sumie to jadalnego w dużych kawałkach jest pewnie ponad 500 ha a ziemniaka w powiecie oj grubo ponad 1500 ha . tym bardziej że pojawiają się nowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej masz w miarę stabilną cenę co roku, a jeżeli jadalnego jest tak dużo w okolicy to nie wróży to nic dobrego... Jak widać nie tylko w Sieradzu jest dużo ziemniaków :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Sami mieliśmy pod 90 ha jadalnego jeszcze parę lat temu - ale dopóki rynek się nie ustabilizuje to wolę się nie denerwować, puszczając na gorzelnie w czerwcu ziemniaka który nadawał się do mycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Zjazdowa za ładny trzeba dać 13 zł a słabszy 12.5 . W mojej okolicy już prawie nie ma sprzedają nawet po 12 zł ja w czwartek zawiozłem ostatnie po 13 zł .

Ceny z czwartku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-makler-    1

Dzięki Zbyszek :) A kiedy u Was pierwsze kopanie ? Na broniszach pojawiła się młoda irga 7-10 zł. kg. ( silvicola )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Dzisiaj podebrałem to są takie jak mniejsze jajka kurze. Myślę , że za dwa tygodnie może się coś wykopie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
Napisano (edytowany)

Dziś na rybitwach w Krakowie cena za nowego ziemniaka 4zł spod szklarni.

Ale po mojemu to tylko tak mówia , a ziemniak pewnie z zagranicy.

Bo za duży i za czysty jak na naszego krajowego.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Właśnie w tv powiedzieli, że to on. Mało nie poległ w swoich ziemniakach.

Edytowano przez poprostumateo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Dziś we Wrocławiu 2zl ziemniak , tak dalej pójdzie to 2 tygodnie i bedą po 2zl ale za worek;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

To licząc 2zł/kg ile zostanie obecnie z 1ha wczesnych? Pytam z czystej ciekawości - uprawa w moim przypadku nie wchodzi w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288
Napisano (edytowany)

Sezonowiec na wczesnym ziemniaku tak szybko kariery nie zrobi, trzeba zapłacić frycowe, to nie że posadził i rosną na sukces składa się tu wiele czynników. To Ci co sadzili do tej pory po hetarze dwóch powariowali i ponasadzali 5-6 a nawet 12 ha pod folię( piszę o swojej okolicy), teraz kopią na hura jeden przez drugiego i rywalizują który taniej sprzeda a i jeszcze dochodzi pazerność tego typu że sprzedają byle sprzedać bo po tych ziemniakach sieją jeszcze kukurydzę na ziarno. Myślicie może że to tylko z wczesnym taka kiepska cena to zgaszę wasz entuzjazm. Troszkę jeżdziłem z kolei po ludziach i brałem od nich ziemniaka u każdego ziemniak kosztował po 15 zł 15 kg sadzili po 3-8 ha jak znimi rozmawiałem a na ten rok jak pytałem to każdy ziększał przynajmniej o połowę albo podwajał areał ziemniaka (mowa o wioskach gdzie prawie każdy sadzi ziemniaka na handel). Jak im mówiłem że wtym roku ziemniaka będą wozić po rowach i krzakach to wielu z nich mówiło mi że nawet jak będzie po 30 gr kg to im się opłaca a ja na to to może posadzić połowę mniej i sprzedać po 60gr mniej roboty przewalania kosztów to tłumaczyli że może gdzieś tam ziemniaki się nie urodzą a onoi będą mieli tak jak w tym roku. No i co tu poradzisz otwieraj mu oczy a on i tak swoje. Także nie ma co żałować takich ludzi. Już widzę powtórke z przed trzech czy czterch jak na targpiaście we Wrocławiu przez alejkę z ziemniakami nie szło przejechać bo wlazili przez szyby żeby tulko u nich kupić ziemniaka po 3- 2 zł za 15kg. Nie szanować swojej pracy to tylko chłop potrafi. Też żyję z pola ale nigdy tego nie pojmę jak można robić za darmo.

Edytowano przez magnum123
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Ja tylko przypomne ze jeszcze nie urosly i wszystko przed nami


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj