Polecane posty

bools    19

A może chce ktoś kupic sadzeniaki odmiany :DENAR , GALA , TAJFUN

wszelkie informację na priv .

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

w maju przymrozek w lipcu i sierpniu ulewne deszcze i w grudniu wyczekiwana 1 zł za kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

umnie ceny sadzeniaków spadły z poziomu 1,8-2,2 tyś do 1,5 tyś za C/A. Ludzie kupują byle co aby posadzić. Ale tylko dlatego że zawsze sadzą a w zeszłym roku sporo kawałków całkowicie wymokło więc nawet sadzeniaka swojego nie mieli

 

widac ze nic ludzi nie nauczyło jak przed kilku lat ziemniaki były za darmo

sadza na potege i chca sie zabic za sadzeniakiem

ja zasadziłem mniej bo przypuszczałem co moze byc

a skład już wiesz że np w czerwcu nie będzie 3-4 dniowych ciągłych opadów na południu kraju? Albo 30 dni lipca bez deszczu z temperaturą 30 stopni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Smieszne troche liczenie że kogoś jakieś nieszczęście dotknie, a u mnie plony będą rewelacyjne. A może ta susza będzie w moim rejonie i mało że nie wiele zbiore cena będzie kiepska, bo to najprawdopodobniejszy scenariusz na ten sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

takie jest właśnie myślenie polskiego rolnika u mnie niech obrodzi a u sąsiada niech spadną wszystkie plagi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Bo taka prawda pogoda rozda karty jak co roku i ustali cene...a co do ceny sklepy 13/15 w kwietniu zakończe, co do cen sadzeniaka jak się kupuje drogi sadzeniak tanio się sprzedaje tak samo jest z prosiakami i cielakami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Każdy liczy że gdzieś, komuś się nie urodzą i będzie cena. Większość posadziła taki sam areał lub więcej. Z ziemniakiem nie jest tak jak z inną produkcją np wyżej wymienione cielaki czy prosiaki - tutaj ile sztuk wstawisz tyle w 98% wychowasz. To tak jakby 98% upraw ziemniaka dało średnio 40t z ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewa47    0

Sprzedam sadzeniak lord z okolic Wielunia

 

Proszę o kątakt pod numerem telefonu: 692 787 225

Edytowano przez ewa47

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

U mnie w regionie też dosyć szaleństwo za sadzeniakiem i znowu sadzę sobie odpad bo co idzie to sprzedaje. Jakie plony będą to się okaże jesienią, drodzy rolnicy co ma być to będzie, nic nie poradzimy. Ja sadzę tak jak mam sobie ustawione zmianowanie i tego nie zmieniam. Zaś może nie będzie aż tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kmi74    0

Malopolska znowu ruszyli sezonowcy na szosie widac mase sadzarek jesli pogoda nie splata figla tzn ratunek to ulewy i aby uzyskac 40t/ha 8-9 zabiegow w sezonie na grzyba bo ci przypadkowi to dla nich 3 opryski to juz ful wypas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

I 30 zabiegów nie pomoże jak będzie presja chorób. Aby uzyskać 40 t potrzebna odpowiednia ilość wody - a może i wymoknąć i ususzyć więc to nie od oprysku zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kmi74    0

Przy dzisiejszym nawozeniu 700kg soli na chektar niewiem jaka musiala by byc susza kiedys jak te dawki byly mniejsze to i susze mialy znaczenie a co do opryskow jesli przy deszczowej pogodzie jedziesz co tydzien to musza uros jedynie gdyby gdzies wymokly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Co Ci z 700kg soli skoro masz wodę powiedzmy w pierwszej fazie od posadzenia do tworzenia stolonów a potem przychodzi 6 tygodni suszy. To z czego ten ziemniak ma naciągnąć bulwę? Rosą? Mówisz tak jakby nawóz skracał czas wegetacji i bulwa rosła 2 tyg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie mówicie, że ktoś daje 700kg soli potasowej pod ziemniaki ?

 

Co do uprawy ziemniaków to przeważnie zawsze jest tak, że co 3-4 lata następuje dobry sezon i mamy mnóstwo tzw sezonowców, którzy przerzucają się na ziemniaki. A w pozostałych latach to cena przeważnie słaba. Z resztą każdy kto co roku sadzi ziemniaki widzi co się dzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kmi74    0

Niestety ale ztymi cenami to masz racje co do tej soli to skad sie biora plony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ziemniak ma dosyć duży apetyt, ale soli potasowej to połowę z tego jeżeli chcesz uzyskać 50t/ha. Weź pod uwagę, że jeżeli masz dobry przedplon to też wnosisz do gleby sporo składników pokarmowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ludziom się wydaje że jak dadzą o 50% więcej składnika niż normalnie i podwójną ochronę to nie dosięgną ich skutki nieurodzaju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie worek 15kg kosztuje 14zł a u was? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Jaka cena u was czy coś drgnęło u mnie sprzedaje małe ilości po 10 zł a zjazdowa zależy kiedy za ładnego też trzeba dać 10 zł a z ciemniejsze po 8 i 9 zł . Czy dużo ziemniaka jeszcze w przechowalniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

ja mam ostatnie 2t i w tym tygodniu pójdą. po 80gr z miejsca sprzedaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawe60    0

Witam

Ja miałem propozycje po 10zł ale się nie zgodziłem czekam aż zdrożeją mam jeszcze 25t

 

Damii jaka cena na rybitwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

No to powodzenia życzę.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za miesiąc będzie już na 100% młody, krajowy ziemniak więc na ten wzrost ceny to bym jakoś szczególnie nie liczył :)

Może nieznaczny wzrost nastąpi, ale milionów nie wygrasz na tym. Wszystko zależy jak dużo ziemniaków zostało jeszcze w przechowalniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj