Polecane posty

Robertkujawy    67

Swój sprzedsłem nie mniej niż 7 zł 15 kg z domu .Teraz u nas kupi od 3 - 4 zł za 15 kg Ładnego jak leci kupi po 10 gr z kopca Płacił po 60 gr i nasadzili. Dla mnie ziemniak jadalny i cebula to tylko przesiew i płodozmian A kiedyś brało się kase Przerobiłem budynki na przechowalnie Koryt nie rozbiłem Jak ci co mają krowy itp. Biorą się za warzywa to trzeba wrócić do chodowli Będzie jeszcze ciekawiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Można można i wcale nie trzeba przerzucać ton. Ja sprzedaję na detalu od 1do 80 gr w zależności od miejscowości a na worki 0d 12-do 10 (tylko przez tych idiotów co dają za 8). Na jesieni zawiozłem 7 ton po 90 gr na bloki. Ale pewnie jestem głupi bo co 7 ton lepiej nasadzić i sprzedać 31,5 tony po 20gr to jest dopiero interes. 7x900 = 6300  31,5x200= 6300 Pozwoliłem sobie na obliczenia jakby ktoś nie zrozumiał o co mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

A moze ci idioci nie daja sie rznac 6zl na worku przez handlarzy i dlatego puszczaja po8 zamiast w domu sprzedac wam po2zl. a po drugie to skutek malego zejscia jest w duzej mierze przez was bo 400-500% przebicia to za duzo.

@Zbyszo w tesco po 65gr ladny towar od Bugaja


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Ja sprzedaje na dużym rynku w Łodzi w detalu i pół hurcie . Detalowałem średio po 80 gr a na woreczki po 9 zł a handlarze którzy  na Zjazdowej kupowali po 3 zł a sprzedawali  po 6 bo szli na ilość potem taki handlażyk wypowiada się , że na droższym toważe to się lepiej zarabia a sami tą cenę obniżają i psują . Znam takich wybawicieli,  jeżdżą po towar gdy nie ma już ruchu na giełdzie i wykupują resztki za psie pieniądze po tem jadą po niższej cenie i mają w tym dniu większy zarobek a na drugi dzień znowu cena niższa i tak robi się dno . A ci co sprzedają po blokach po 90 gr a na niektórych rynkach w detalu są tańsze to chyba tylko w Warszawie  tylko ciekawe czy tam jeszcze zaopatrują się w taki sposób . 

Myślę że na tym forum większość imie liczyć i nie potrzeba wyliczać że komuś się udało sprzedać 7 ton i wziął pieniądze za cały hektar bo takie anomalie  zdażają się raz na kilkanaście  lat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@magnum123 Święte słowa u mnie gdyby nie zaniżanie cen przez "tych co lubią przerzucać tony" to pławił bym się w kasie. Obecnie sprzedaję po 80 gr i ze względu na jakość klientów nie brakuje (w biedronce po 90). Gość sprzedaje po 6-7 zł za piętnastkę a ja po 12 drobna różnica. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

zamarte.com

Dostałem cennik

 

Denar , Lord dostępne w stop. Kwalif.

B/II d. elita  - 1.400,00 zł/1 tonę netto

C/A  d. oryginał - 1.200,00 zł/1 tonę netto

Gwiazda B/II - 1.450,00 zł / 1 tonę netto

Przy zakupie co najmniej 1 tony dostarczamy kurierem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    110

A co ,kto mi zabroni sadzić ziemniaki ,sadze tyle bo jestem w stanie tyle sprzedać ,jak jest dobry rok ,jadalne już wysprzedane ,mam gdzie przechowywać a nie ta jak co niektórzy kopce robią i to ma być robota ,bo sadza 5 ha a pózniej nie mają gdzie przechowywać <_<


I jeszcze dadam że ziemniaki u mnie się sadzi od kiedy pamiętam ,to nie jest pierwszy rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Bo zawału dostaniesz! Sadź ile chcesz piszemy o ograniczeniu i opłacalności

 

A co ,kto mi zabroni sadzić ziemniaki ,sadze tyle bo jestem w stanie tyle sprzedać ,jak jest dobry rok ,jadalne już wysprzedane ,mam gdzie przechowywać a nie ta jak co niektórzy kopce robią i to ma być robota ,bo sadza 5 ha a pózniej nie mają gdzie przechowywać <_<

 

I jeszcze dadam że ziemniaki u mnie się sadzi od kiedy pamiętam ,to nie jest pierwszy rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

A co ,kto mi zabroni sadzić ziemniaki ,sadze tyle bo jestem w stanie tyle sprzedać ,jak jest dobry rok ,jadalne już wysprzedane ,mam gdzie przechowywać a nie ta jak co niektórzy kopce robią i to ma być robota ,bo sadza 5 ha a pózniej nie mają gdzie przechowywać <_<

I jeszcze dadam że ziemniaki u mnie się sadzi od kiedy pamiętam ,to nie jest pierwszy rok

Noto pochwal się ile sadzisz.Ktoś tu napisał że sprzedaje po 9 do 12 zł na ryneczku no OK zgodze się.Ale ryneczki nawet te duże to nie jest hurt.Jak rolnicy produkujący duże ilości ziemniaka maja handlować w takich miejscach.Ja jestem z tych którzy lubią przerzucać tony i jedno auto towaru starczyło by na taki rynek na tydzień co najmniej.Ja w sezonie musze sprzedawać min 5ton dziennie żeby wyrobić sie do jesieni.A przecież nie jestem sam.Wiec albo dogadamy się z ruskimi albo leżymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    110

Ta jak pisałem wcześniej 0,5 ha ,więcej nie ,bo przyjdzie taki rok jak ten i kicha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Podobnież można sprzedać ilości tirowe tylko nie wiem po ile . Ten co sadzi 30 ha jest zmuszony sprzedawać 5 t dziennie i oni reguluja rynkiem za jaką cenę najniżej można sprzedać i zawsze duży gracz ustala cenę . Ale tu nie chodziło mi żeby wszyscy sprzedawali na ryneczkach tylko dlaczego ta cena leci tak szybko w dół a nawet już poniżej kosztów produkcji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Można sprzedać tirowo.Ja wczoraj skończyłem i całe 150 t poszło po 2,5 a ostanie 2 auta po 3zł.Ja wiem że to bezcen ale im dłużej by leżały tym wiecej roboty by było z nimi a tak to poszło i czas o tym zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Więc zastanów się co ma zrobić ktoś kto uprawia od 5 ha w

Ja sadze 18h ziemniaka w tym w tym roku bedzie tylko 3 może 3,5młodego do tego kapusta biała czerwona pekin i seler przenicy 1h.Jakoś trzeba żyć ja też w tym roku rewelacji niemam ale wieszać się będe.Kredytu niemam wiec jest OK.Przedewszystkim życze rozsądku panowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechu12m3    1

panowie z wielkopolski szukamm informacji.
Przyjechal do mnie gosc z I.Z.I.N w Poznaniu ( sadze ze to instytut ziemniaka i nasiennictwa) proponujac sadzeniaka.  nie podajac ceny twierdzac ze jest za wczesnie. powiedzial tylko ze nie bedzie drozej niz w centrali nasiennej. zostawil swistek papieru rozmiaru malej kartki a5 z siemniakami posegregowanymi w 3 kategorie pózźne średnie i wczesne. tutaj pierwszy niepokuj niektore zemniaki byly umieszczone nie w  tych kolumnach co powinny.  zostawil do siebi badz firmy 2 numer. 665394517 i 665333082. chcialem zapytac czy w poznaniu jest cos takiego jak I.Z.I.N ? prosze o jakas porade bo mi to smierdzi trochem przekretem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Też ograniczam jak pisałem .Tylko na rynek w/w W ziemniaku raz na 5 lat można się odbić Jak zapłaci to każdy sadzi jak głupi ? Ja mam po problemie Ostatnio dzwonił na tira po 1,50 za 15 kg Apsurd A sadził będe bo z czegoś trzeba żyć tylko z rozsądkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Panowie, Unia nas wykończy i tyle w temacie. Dostajemy jakieś ochłapy a nie dopłaty a w zamian jesteśmy zawaleni towarem z zachodu. Jeśli coś zaczyna drożeć jak ostatnio np. kapusta czy marchew to zaraz pojawiają się w ofercie importowane warzywa. W ten sposób nie zarobi rolnik, który za zarobione pieniądze kupiłby nawozy, maszyny itd. krecąc dalej całą gospodarkę a pojedyncze jednostki - importerzy. Wszystko jest właśnie tak zorganizowane aby zarabiały jednostki, nie rolnicy, czy górnicy czy inna grupa. Kto się dostanie do koryta to nie martwi się właśnie o poprawę losów Polaków a żeby się jak najwięcej nachapać i uciekać najlepiej bez żadnych konsekwencji tak jak Tusk ostatnio. Polacy zamiast dobrze żyć z Rosją bo przecież tutaj mamy największe możliwości zbytu to wolą o kontakty z USA dbać z czego nie mamy korzyści (chyba, że za korzyści uznajemy zakup samolotów, z którymi oni mieli problemy aby zezłomować a Polacy kupują za ciężkie pieniądze, remontują i latają), dodatkowo nawet wiz nie potrafią znieść dla nas. Ale w naszym rządzie nikt nie myśli do przodu, nikt nie myśli jakie konsekwencje dla naszej gospodarki przyniesie za kilka lat to rosyjskie embargo. Po cholerę nasi tak się na tą Ukrainę pchają, wielcy przyjaciele... Niby cała Unia jest przeciwna Putinowi i temu konfliktowi ale każdy, kto logicznie myśli np. Francuzi czy Niemcy za plecami innych spotykają się z Putinem i dogadują współpracę między innymi na dostawę różnych produktów przez co dostają się na miejsce Polski. A Polacy zamiast próbować też coś negocjować to ciągle jadem plują. Jeszcze trochę takiej polityki to nas zachód wygryzie z mięsem, warzywami, mlekiem, ziemniakami itd. i nadejdzie rychły koniec naszej gospodarki.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Tylko dlaczego nikt nie pisał takich komentarzy rok temu, jak ziemniak był po 1 zł/kg? Rok temu nikt nie chciał rolnika zniszczyć, tylko w tym roku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Słuchaj, ja z ziemniaka nie żyję, mam go tylko jako dodatek do innych towarów. Kredytów nie mam, przeżyję zarówno jak sprzedam go za 3zł worek tak jak teraz czy 12zł jak rok temu... Więc w sumie jestem ostatnią osobą, która powinna się tu wypowiadać jak to jest teraz źle...

Czy w tamtym roku było embargo? Nie... A to też ma wpływ na obecną sytuację, nie tylko obecna nadprodukcja. Denerwuje mnie to, że w obecnej sytuacji nie są robione jakieś konkretne działania mające na celu poprawę możliwości zbytu naszych produktów. I nie piszę tu jedynie o ziemniakach tylko jak wyżej wspomniałem - mleko, mięso, warzywa itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rok w rok nie może być ziemniak po 1zl bo wszyscy sadziliby ziemniaki. ja zarobek liczę na przestrzeni 3lat średnia musi być min 50 gr. W ubiegłym roku doszedłem w jednym momencie do ceny 1,2 zl to brałem ziemniak od kolesia po 80 jak leci i pchałem dalej.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

panowie z wielkopolski szukamm informacji.

Przyjechal do mnie gosc z I.Z.I.N w Poznaniu ( sadze ze to instytut ziemniaka i nasiennictwa) proponujac sadzeniaka.  nie podajac ceny twierdzac ze jest za wczesnie. powiedzial tylko ze nie bedzie drozej niz w centrali nasiennej. zostawil swistek papieru rozmiaru malej kartki a5 z siemniakami posegregowanymi w 3 kategorie pózźne średnie i wczesne. tutaj pierwszy niepokuj niektore zemniaki byly umieszczone nie w  tych kolumnach co powinny.  zostawil do siebi badz firmy 2 numer. 665394517 i 665333082. chcialem zapytac czy w poznaniu jest cos takiego jak I.Z.I.N ? prosze o jakas porade bo mi to smierdzi trochem przekretem

 

Nie ma czegoś takiego nigdzie w Polsce.

 


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Tylko dlaczego nikt nie pisał takich komentarzy rok temu, jak ziemniak był po 1 zł/kg? Rok temu nikt nie chciał rolnika zniszczyć, tylko w tym roku? 

 

Pisaliśmy i były przewidywane ceny w dół :) Kto wzioł to pod uwagę dziś nie ma problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Kiedyś handlowałem mięsem skończyło się . Sadziłem kapuste bardzo wczesną i jak zawiozłem na Zjazdową to jeden kupiec brał po 1 zł chwila i jechałem do domu a teraz z kapustą lotera i obawiam się , że z ziemniakami będzie podobnie . Na ziemniakach ludzie dobże zarabiali już od 30 lat . Zawsze gdy jest pogoda później pada deszcz i tak jest z rolnictwem . Pewnie wszyscy myślą że kupią bardzo wczesnego holendra i wezmą kasę ale cena może być tydzień czasu . Embargo jest tylko dobre dla tych co przetważają i jak nie skończymy z tymi liderami tych większych partii i nie za blokuje się  całej Polski to będa robić z nami co będa chcieli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

Na początku tego sezonu też można było zarobić. Prawdopodobnie wiele osób liczy na dobry początek przyszłego sezonu  :D chyba że będą jakieś anomalie pogodowe albo nad głowami będą nam latać rosyjskie samoloty(na Ukrainie warzywa są drogie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1094

lepiej aby nie latały bo wtedy nasi zachodni przyjaciele o nas sobie zapomną jak kiedyś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj