Polecane posty

kafar191    8

koledzy jak tam wygląda cena ze ziemniakiem.orientuje się ktoś.

rolnicy po co wy tak tanio sprzedajecie te ziemniaki trzymajcie wszyscy jakąś cene normalną np te 60groszy tylko wszyscy żęby trzymali to by handlarze musieli w koncu zapłacić jesteśćie nie mądrzy że sprzedajecie po 2zł albo 1zł za worek.

 

niska cena co jakiś czas spowodowana jest tymi którzy po dobrym roku stwierdzą że czas zarobić na ziemniakach i nie mają gdzie ich przechować i to są te efekty. No i oczywiście urodzaj w kraju i w europie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej zastanawia mnie jak komuś opłaca się sprzedawać ziemniaki po takiej cenie. Paliwo rzeką nie płynie. Wynająć pracowników i im zapłacić to już też nie mała kasa. Nie wspomnę o koszcie sadzeniaków, nawożenia i ochrony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

koledzy jak tam wygląda cena ze ziemniakiem.orientuje się ktoś.

rolnicy po co wy tak tanio sprzedajecie te ziemniaki trzymajcie wszyscy jakąś cene normalną np te 60groszy tylko wszyscy żęby trzymali to by handlarze musieli w koncu zapłacić jesteśćie nie mądrzy że sprzedajecie po 2zł albo 1zł za worek.

 

Ziemniaków jest za dużo i każdy chce je wypchnąć a choćby były i po 10 gr za worek to i tak nie każdy je sprzeda bo ludzie nie przejedzą.

A moje ziemniaki jedzą świnki, już 3 lata nie sprzedałem nawet kartofli. Na targu po 0.75- 0.80 zł kg. Trzeba brać swoje kartofle i na rynek i z nikim się nie dzielić anie biadolić że po 15gr.

W tamtym roku można było wziąć ponad 1 zł za kg czyli 1000zł za tone. Trzeba być niedorozwojem żeby taką kasą świnie paść. Tylko 20t z ha dużych to 20 tys - koszty i ponad 12 tys w kieszeni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Może w tamtym roku nie sadził i dla tego nie sprzedał,a ty odrazu mu jedziesz jak by ci coś przeskrobał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Krytyka głupoty nie jest niczym złym. Znajomy też 10t oddał świniom a mógł 10 tys w kieszeni mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

w ub. sezonie sprzedałem ponad 100 ton paszowych po 50-60 groszy małym hodowcom. A patrzyli się na mnie jak na wariata jak mówiłem że moje świnie ziemniaków nie jedzą bo mnie na to nie stać. W tym także nie jedzą bo dalej się nie opłaca a sprzedaję paszówkę po 15 gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No kupować ziemniaki na pasze po 15 gr to trzeba mieć nieźle zakłóconą zdolność podejmowania racjonalnych decyzji. Nic dziwnego ze niektórym się hodowla nie opłaca i wieczna bida. Wartość odżywcza kg pyrek i to po ugotowaniu które nie mało kosztuje jest równa od 150 do 250 gramom zboża. Robota przy tym bezcenna. Jeszcze da się zrozumieć jak ktoś swoim bysią wrzuci w korytko co ma na zbyt, ale żeby kupowac. A swoją drogą to 15 gr to w okolicach kalisza sieradza to niejednemu się marzy za towar pierwsza klasa a nie odpad, także saszeta dobry biznes kręcisz tam u siebie, Tobie bida nie grozi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

jak dla mnie ta cena 1,5 i 2 zł za worek wzięła się stąd, że jakość ziemniaków u nas na południu jest katastrofalna wszystko z wody i to zaraz wszystko zgnije także myślę że za ok miesiąc jak wszystko bedzie pochowane cena wróci do mniej więcej normalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

jak dla mnie ta cena 1,5 i 2 zł za worek wzięła się stąd, że jakość ziemniaków u nas na południu jest katastrofalna wszystko z wody i to zaraz wszystko zgnije także myślę że za ok miesiąc jak wszystko bedzie pochowane cena wróci do mniej więcej normalności

Na południu może i jakość marna ale nie wszędzie a cena jest stąd że nie ma ujścia za granicę no i towaru jest dużo za dużo bo nasadzeń więcej. Miało być 1 zł i jest tylko że za 10kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

No przecież nie może ziemniak kosztować 1000 zł t ,bo zboże 500.Nigdy tak kiedyś nie było aby ziemniak był droższy od zboża tylko ostatnie lata wariactwo w cenach .Myślę że cena 30-40gr za kg byłaby ceną normalną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Tu jeszcze niedawno pisali tacy, co jechali na wakacje bo za darmo (po 40 gr) nie będą kopać, a teraz cena marzenie. Ciekawe czy już wykopali czy nadal czekają na cud cenowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1112

Jak poszukasz to jeszcze byli lepsi pare lat wstecz co cena 15zł za 15 kg była marna i za te kase im sie nie opłacało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

2 lata temu była cena jak dzis w tamtym roku była super cena bo bzure sprzedawałem po 80 gr. a teraz to sprzedaje po 50...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler    16

W zeszłym roku miałem obsadzone to samo co w tym roku. Do tej pory zebrałem połowę a plon jest o 20 % mniejszy a cena śmieszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagmarka    24

FRANCUSCY ROLNICY PUŚCILI Z DYMEM URZĄD SKARBOWY I ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH 

Przed siedzibą MSA (francuskiego KRUSu) uczestnicy protestu wysypali na stertę ziemniaki i karczochy, których nie udało im się sprzedać za sprawą sankcji nałożonych na Rosję, dorzucili palety i stare opony, a potem wszystko podpalili. Burmistrz sąsiedniej miejscowości Saint-Martin-des-Champs, Francois Hamon, powiedział mediom, że rolnicy zdewastowali następnie siedzibę MSA, a potem ją podpalili. Zbudowany zaledwie dwa lata temu gmach został zniszczony, zawalił się dach. Demonstranci przejechali następnie przed siedzibę urzędu podatkowego w centrum Morlaix. Wyrzucili na stertę warzywa i nawóz, wyłamali drzwi urzędu, powybijali okna, a potem podłożyli ogień. Całkiem nowy budynek, w którym mieścił się urząd podatkowy, został całkowicie zniszczony.
 
no ale to Francja,nie wiem czy w naszych mediach o tym powiedzą i jak powiedzą
 
 
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Też miałem wkleić to info. U nas by się takie coś przydało


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Protestujcie tak. Tylko później nie bądźcie zdziwieni, że społeczeństwi ma was za buraków a obojętne im będzie, czy na stole będą ziemniaki z Izreala a schabowy z Niemiec.

  • Like 1

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario666    1112

a wali mnie czy jestem burakiem dla społeczeństwa  Nasza praca też musi sie opłacać Bo ziemniaków nie dostałem za frico żeby je sprzedać tylko musiałem zapłacić za sadzeniaka nawozy paliwa i robocizne   Niech ktoś w końcu zacznie myśleć bo jak będziecie sprzedawać tak tanio to do niczego nie dojdziemy Woreczki nawozy paliwa czy ziemniaki z centrali na wiosne też nie będą pare razy tańsze    Tęgie głowy od czegoś też są bo "myśmy " ich wybrali i tase za to biorą to niech szukają zbytu a nie to wąŧ   A druga sprawa przeciez jak zarobimy to my tej kasy nie przepijemy tylko inwestujemy w coś i koło sie kręci    Ale poco nam dać zarobić lepiej wszystko ud***ć

Edytowano przez mario666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Protestujcie tak. Tylko później nie bądźcie zdziwieni, że społeczeństwi ma was za buraków a obojętne im będzie, czy na stole będą ziemniaki z Izreala a schabowy z Niemiec.

 sam jesteś burakiem   ...  kim ty jesteś i za kogo się uważasz ? 

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Kozulek - kartoflarzu i Ty tu? :D 

Panowie, jakiś rumun czy inny czort z południa był ostatnio w okolicach waszych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

Dlaczego napisałeś rumun a nie Rumun? Taki sam człowiek jak ty.

Ja ziemniaki sprzedaje po 25zł/50kg, ale mam do sprzedania kilka worków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

sam jesteś burakiem ... kim ty jesteś i za kogo się uważasz ?

Za obywatela kraju który ma dość uprzywilejowanych grup. Czytam ten temat od wiosny i już na wiosnę było zaniepokojone, że sadzonek ziemniaków brakuje w centralach i ludzie sadzą ziemniaka więcej niż w poprzednim sezonie. Pech chcial, że przyszedł dobry rok i jest więcej ziemniaków niż rynek potrafi wchłonąć. Co ma rząd z nimi zrobić? Komu ma je sprzedawać skoro Afryka za biedna na nie jest, do Ameryki nie dopłyną a reszta świata woli ryż bo ziemniak to dość Europejskie danie. Ot tak wam zapłacić za niego bo tak? Bo myśleliście, że nikt inny nie wpadnie na pomysł większych nasadzeń niż wy? Z porzeczkami już się przejechali w tym roku rekiny biznesu, z mlekiem też i coś czuje, że przy obecnych cenach zbóż i wieprzowinę to spotka. Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj