Polecane posty

przemol87    186

Slyszal ktos o kopaniu w nocy ewenualnie od godz3 lub 20?

A wracajac do tematu:w domu ilosci tirowe 4+ 4,5-5zl


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

popadanie w panikę źle służy opłacalności i ja zalecam więcej powściągliwości. ale to takie tam. ja mam na razie 10/15kg. a co bedzie to zobaczymy.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    110

gdyby było po 6 to można spokojnie o 5 rano jechać i do 10 kopać upał nic nie przeszkadza,,,u nas przestaliśmy sprzedawać bo cena jednak za niska chociaż pamiętam rok 1,5 zł worek i to może byc realne w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Trzeba być chorym umysłowo i upośledzonym umysłowo jednocześnie żeby kopać ziemniaka ze świadomością że dostanie się za niego 1,5zł/15kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Tak zostawic mozna tylko co zrobic aby na przyszly rok nie rosly ziemniak to bardzo uciazliwy chwast nawet opryski go sie nie imaja wyrwiesz kilka razy odrasta przerabialem to w ogorkach a to byly tlko te ktore zgubil kombajn nie muwiac gdyby zostaly wszystkie obawiam sie ze udusza nawet pszenice.

ale mróz działa dobrze

trzy lata temu paszówkę podczas kopania zrzucałem na kupki pod lasem. Leżały tak i gniły gdzieś do listopada. Teraz tam rośnie kukurydza, to w tych miejscach jest dwukrtotnie wyższa. Ziemniak to idealny nawóz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

zostawić w polu niech zgnije a nie dawać handlarzom zarabiać.

 

Dobre rozwiązanie . Wjechać glebogryzarką i zasiać jakiś polon a na drugi rok pewny plon bez nawozów . Zlikwidować te nadwyżki bo jeśli przyjdzie je wykopać i przechować a później wyrzucić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Nie już 5 tylko jeszcze 5 i to nie wszędzie. A odnośnie orania to każdy by musiał jakiś procent i to nie mały zlikwidować, a nie czekać aż sąsiad zlikwiduje całość a ja sprzedam całość za dobre pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Dobrze że w tym roku malutko zasadziłem :)

Na razie okropiłem tylko na stonkę i raz na zaraze , i na tym koniec .......szkoda dokładać jak ziemniaki za bezcen.

Dla mnie i bliskich starczy.

 

To jak teraz są po 300zł za tonę to po wykopkach pewnie będą po 100zł za tonę :blink: :wacko: :unsure: :(

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Aby po 100zł... nawet po 50 mogą być. Proponuję Ci już wcale nie pryskać. Zainwestujesz na 1 ha 500zł w opryski na zarazę - po co... lepiej zamiast 40 t zebrać 15 ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Panowie nadwyżki odbiorę gratis. Byczki chętnie zjedzą :) Wszyscy narzekacie a wiadomo już było wiosną że będzie taniocha,Ci co mają ziemniaka kilka lat z rzędu to wiedzą że cena na kartofle jest raz na 3 lata lub rzadziej.

Edytowano przez karolr2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

No to chyba nie pamiętasz ostatnich 4 lat. 2010 świetna cena, 2011 bieda z nędzą. 2012 bieda z młodymi, przyzwoite pieniądze jesienią, 2013 rekordowe ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Sprzedało sie w 20-10,11,12,13 to i w 14 tez się sprzeda i nie za aż takie nędzne pieniądze, Jest 40-45t z ha i 60gr. co chcieć więcej. Teraz cedzi deszcz, już 3 raz ulewa dzisiaj,skutek jest taki że woda stoi na polach bo widzę z balkonu, także niech popada jeszcze trochę tak z 50l i bedzie lepiej.

Edytowano przez pmichal56

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

No to chyba nie pamiętasz ostatnich 4 lat. 2010 świetna cena, 2011 bieda z nędzą. 2012 bieda z młodymi, przyzwoite pieniądze jesienią, 2013 rekordowe ceny.

 

Zrobię to dla Ciebie i edytuję że raz na 3lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

To i tak nie jesteś obiektywny bo nędzna cena zdarza się raz na 4-5 lat i mówię o jesieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Tajfuna sprzedałem po 270 zł, Bellarosa była po 350-550zł, Irga po 350zł, Irys po 420zł. Nie było tragedii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

Jak dla mnie przy tych ilościach jakie się kopie na chwile obecną to po 5zł jeszcze opłaca się wozić.

Gorzej jak spadną do 2-3 to już nie będzie zaciekawię;/.

 

Jak u was z cenami ,ja wożę na zjazdową i cena od 5 do 7/8 się sprzedaje.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dark03    1

JAK tak bedzie lac dalej jestem z malopolski jak dzisiaj to jest iskierka nadzieji oby tak lalo jeszcze z miesiac u nas zdecydowana wiekszosc wykonala jeden zabieg na zaraze sklepy ze sor mialy lezansko nikt juz oziemniaki nie dbal ja dzisiaj rano wykonalem3-zabieg i pomimo pryskania powolutku wchodzi alternarioza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Jak dla mnie przy tych ilościach jakie się kopie na chwile obecną to po 5zł jeszcze opłaca się wozić.

Gorzej jak spadną do 2-3 to już nie będzie zaciekawię;/.

 

Jak u was z cenami ,ja wożę na zjazdową i cena od 5 do 7/8 się sprzedaje.?

a dzisiaj rano ponizej 5

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dark03    1

W miechowie to samo i na kilka dni zapowiadaja opady u nas ciezkie ziemie kto nie pryskal raz dwa szlag trafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj