Polecane posty

mikad    1125

Czyli jakieś 1,5 do 2 ha, to jesteś mega plantatorem w porównaniu do kozy bo on sadzi 0,3 ha.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

po 1,2 zł sprzedajesz - jestem ciekaw jakie masz koszty (na czysto pewnie ze 30 gr z kg ci zostanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jeśli sprzedaje białego to jestem gotów uwierzyć w taką cenę ale w detalu. Hurtowo maksymalnie można dostać 1 zł - tak zwani busiarze na stołówki i restauracje tyle płacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Katowice cena u handlarzy 8 zl za zoltego, nie mam pojecia skad oni biora ziemniaka ze im sie oplaci stac na mrozie 

Edytowano przez tomek84pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

po 1,2 zł sprzedajesz - jestem ciekaw jakie masz koszty (na czysto pewnie ze 30 gr z kg ci zostanie

Już nie Twoja w tym głowa ile mi zostaje. Ważne, że nie muszę przerzucać tyle ton, a zarobek ten sam.

Jeśli sprzedaje białego to jestem gotów uwierzyć w taką cenę ale w detalu. Hurtowo maksymalnie można dostać 1 zł - tak zwani busiarze na stołówki i restauracje tyle płacą.

Białego w ogóle nie sadzę, bo tylko nawiedzeni we wschodniej części kraju to kupują. U nas tylko żółty ziemniak się sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

przepraszam . zapominam się że jest to forum dla wszystkich zajmujących się handlem ziemniakami a nie tylko dla rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Dajcie chłopakowi spokój, jeśli ma kupców co mu płacą 1,2zł, to super, ja jeśli by mi tyle płacili też bym sprzedawał.  Kolego tomek84pl pytasz się skąd handlarze biorą ziemniaka żeby po 8 sprzedawać, w sieradzu 6zł to norma, i to się chłopaki proszą żeby od nich kupić. Jak nic się nie ruszy to na wiosne 4zł/15kg to będzie rarytas. Pełne przechowalnie i każdy trzyma na wiosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

też tak mysle że wiosną bedzie taniej niż teraz


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

To jest nadzieja  bo jak pisali kiedyś  , że na wiosnę będzie drogo to było tanio .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

(...)  Kolego tomek84pl pytasz się skąd handlarze biorą ziemniaka żeby po 8 sprzedawać, w sieradzu 6zł to norma, i to się chłopaki proszą żeby od nich kupić. Jak nic się nie ruszy to na wiosne 4zł/15kg to będzie rarytas. Pełne przechowalnie i każdy trzyma na wiosne.

Dokladnie tak mi powiedzial znajomy ktory tam stoi, 1k workow 3-4 dni sprzedaje a kupuje po 6 czasem jak sie uda 5,5.

Co do ilosci w przechowalniach to w naszych stronach tez kazdy trzyma i liczy na przyjazd rumuna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

U mnie z podwórka żółty po 7 zł za 15kg że tak powiem w hurcie... 100-200 worków na tydzień. W detalu 10zł/15kg. I do zjazdowej mam 40km. Tam na Sieradzu lubią schodzić z ceny żeby tylko sprzedać. Zasadziliby mniej, dostaliby lepszą cenę i by lepiej na tym wyszli....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

U mnie z podwórka żółty po 7 zł za 15kg że tak powiem w hurcie... 100-200 worków na tydzień. W detalu 10zł/15kg. I do zjazdowej mam 40km. Tam na Sieradzu lubią schodzić z ceny żeby tylko sprzedać. Zasadziliby mniej, dostaliby lepszą cenę i by lepiej na tym wyszli....

No a resztę pola przeznaczymy na chodowle chomików albo świnek morskich ale wtedy ich ceny spadną i znowu wszystko będzie przez sieradzakow.To co twoim zdaniem powinniśmy robic.Świnie tanie zboże tanie dotadz mi kolego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Z moich informacji wynika ,że u nas na sieradzu 7/15 także nie wiem skąd wam się to 5.5 wzieło...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Patrząc z perspektywy kraju to mieszkam w sieradzkim i sprzedaje po 50gr netto ilości tirowe...znajomi handlarze mówią tylko centrum i północ ma grubego ziemniaka wiec to może nie my psujemy cene.  


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

Powiedzcie mi  czy wam też tak pyry rosną ?  bo jesli tak   to w lutym   będzie miękka papka kiełki grube na około  3 cm , no a pyrke mam taką sobie sprzedaje po 8 złoty  , aaa jeszce nigdy o tym czasie nie miałem  takich kiełek jak juz to  na oczkach było widac ,wszystkie odmiany mi równo rosną .Ten kto ma chłodnie to w tym roku może wygrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

No a resztę pola przeznaczymy na chodowle chomików albo świnek morskich ale wtedy ich ceny spadną i znowu wszystko będzie przez sieradzakow.To co twoim zdaniem powinniśmy robic.Świnie tanie zboże tanie dotadz mi kolego.

 

Przede wszystkim nie schodzić z ceny. Jakby każdy wołał np. z podwórka po 7 zł to np. kupcy nie kupili by nigdzie taniej i by płacili po 7. A tak jak wie że rolnik ma dużo towaru i za wszelką cenę chce sprzedać to na pewno zejdzie z ceny... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

7 zl hah to chyba staly odbiorca jakis u nas okolice czestochowy 6 zl nikt ci wiecej nie da chyba ze vinet a ogloszen jest duzo w sierackim zenawet po 6 odadza to oczym my mowimy jak sami rolnicy odaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

No stały. Chciał opuszczać na 6 to powiedziałem że nie sprzedam i poczekam na lepszą cenę. No ale płaci 7 bez gadania... My tez musimy trochę warunki dyktować 

bo w końcu każdy będzie się bogacił, ale nie my....  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tolek15    0

Niekoniecznie cena na wiosnę musi spaść,czym byczki będą karmić trawka wyschła, kukurydza wyschła a dac coś trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar353    40

dzisiaj 8 cenili w wolbromiu a w domu bez problemu po 8 za ładnego ziemniaka handlarze płacą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misia6    0

dzisiaj 8 cenili w wolbromiu a w domu bez problemu po 8 za ładnego ziemniaka handlarze płacą

A płacili  6.5 -7 nawet 6 słyszałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj