Polecane posty

mlody111    23

Czy ludzie na prawdę nie potrafią policzyć sobie ile kosztuje produkcja ziemniaka i nie wiedzą przy jakiej cenie to przestaje się opłacać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie bo kretyn jeden z drugim nawali po 30 ha i sprzedawać po ile dadzą żeby nie wywalić, Niemiec by wy***rdolił a cenę utrzymał a głupi Polaczek będzie jeden przed drugim spuszczał cenę żeby tylko sprzedać niestety minie sporo czasu zanim nasi rolnicy zaczną myśleć, szkoda się wk***iać, oby susza była dalej bo będzie nieciekawie a tak suchy lipiec załatwi wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131

witam patrzeliscie  ile macie pyr pod krzakiem? ja  satina 4sztuki   nie nawiązały a sprzedawałem ostatnio po 9 zł  15 kg,ogólnie  pyrek wiem że będę miał 30 % mniej

 

18 czerwca Cekin - 16, Irga nie sprawdzałem

 

ogólnie mam 30% mniej areału niż przed rokiem pomimo bardzo dobrych zbiorów

 

ziemniak ubiegłoroczny w detalu 50gr/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek112233    0

To tylko swiadczy o duzej sile ekonomicznej gospodarstw w sieradzkim mysle ze mozna ich przeniesc do zus sieradzoki dadza rade .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a mnie jedno ciekawi tylko, skoro zeszły rok był kiepski a był i się dołożyło skąd niektórzy mają jeszcze kasy żeby w tym dokładać, widać mają i dokładają bo jak można wytłumaczyć ten ewenement, w Krakowie się trzymało dopóki 3 idiotów z sieradzkiego nie przyjechało zestawami i zaczęli rypać cene w dół, szkoda że nasi rolnicy się nie zbratali i było im opony poprzecinać, przyjeżdżasz z polski, ok handluj ale trzymaj cene jak inni a nie w doł bo teraz chandlarz sprzedaje na worki po 12 i się śmieje bo ma węcej kasy niz chłopek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

@zetorlublin7341
Pomysl...widocznie maja zyski bo bez powodu ziemia nie kosztuje tam 40-50tys/ha, dzierzawca bierze doplaty oraz tys czynszu... jak myslisz ile mozna wyciagnac z ha €?


Jest duzo takich osob jak ja i KiQ z taka wydajnoscia(40t) a cene psuje ziemniak gruntowy

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

przemol ja miałem taka wydajność w gruncie ale tylko w jednej odmianie która podlewana była 4razy, reszta odmian bez szału jak narazie przerwa w kopaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Na zjazdowej jeden wystawił tablice Promocja 4.5 worek . Troszkę deszczy i już zaczęli dostawać małpiego rozumu .

U nas kto deszczował na lepszej ziemi pyrek jest ale gdzie słabsza ziemia i też podlewane szału nie ma . Na działkach nie podlewanych już ziemniaka nie będzie choćby dolał deszcz bo już żółkną .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Już widzę jak jesienią premier Kaczyński powie że ziemniaki mają byc po 1zł/kg. Co ma do powiedzenia jakiś minister skoro frajerzy oddaja towar za pół darmo, żeby tylko oddac, jak by trzymali przyzwoitą cene to i tak pośrednik by musiał kupic. 

Dziś pośrednik max. 4,50 za 15 kg jutro będzie albo po 3, albo po 2 zł dziękujemy panie Sawicki za dobre ceny i wspieranie i motywacje rolnika do jak najszybszej likwidacji gospodarstwa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

wszystko wina rolników a nie Sawickiego czy Kaczyńskiego oni nie obniżają ceny na giełdach tylko rolnicy... nie umieją liczyć i doceniać swojej pracy... nic sie na to nie poradzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy plonie 25-30t/ha te 4-5zł/15kg to jest cena jeszcze niższa niż w poprzednim sezonie bo przy późnym zbiorze ziemniaka jest jeszcze raz tyle.
Pozostaje mieć nadzieję, że jak taki gamoń kilka lat będzie produkować poniżej kosztów produkcji to zwinie interes...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    52

taki gamoń będzie robił ziemniaka po kosztach ponieważ ma rentę strukturalną a dzieci siedzą za granicą ,u nas takich jest dość sporo w tamtym sezonie jechali na giełde i oddawali po 1 zł. za worek i dorzucali 10 worków gratis,dla niego ważne aby sprzedać a czy zarobi czy nie i tak będzie miał kasę na życie a liczy  że może będzie taki rok że cena skoczy w góre i zarobi , ja swoje przekreśliłem i stwierdziłem że ''z ulityzuję" i okazało się że te gamonie jak się wysprzedały to cena skoczyła na 3-4 zł z podwórka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

A odpowie mi ktoś na pytanie: po co kopać i sprzedawać ziemniaka wczesnego za marne grosze w czerwcu skoro może porosnąć jeszcze troche i doczekać jesiennych wykopków? Chyba lepiej sprzedać jesienią więcej ton za taką samą cenę jak teraz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Nie to że piszę o sobie, bo akurat takiego problemu zbytnio nie mam, ale są tacy co za coś muszą spłacać te wszystkie dżondiry ocmisy grimmy i dlatego kopią i cenę psują. Mało tego jeszcze trochę i co niektórym zacznie się pokazywać na polu niszczyk i okaże się że na jesieni nie będzie co kopać :wacko: nie wspominając już o sławnym pekinie :P


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku zarobiliśmy na bardzo wczesnych ziemniakach a w tym roku może coś zarobimy na późnych jeszcze, żeby tak tydzień nie lało to ziemniaki już załatwi do końca później burze z gwałtownymi deszczami ziemniaki zaczną gnić to i będzie mniej towaru i może lepsza cena, bo jak na razie cenę na Podkarpaciu psuje Kalisz Sandomierz Kielce tam są tacy bezmyślni rolnicy nasadzą jak głupi a później zaniżają cenę na całym kraju, bo niewiedzom co mają zrobić towarem, ale takich ludzi jest bardzo dużo jeden drugiego chce podkupić i schodzą do jak najniższych cen a pośrednicy to wykorzystują wszyscy są razem ugadani oni na każdym worku zarabiają po 4 lub 5 zł nieprzyjętą 2 dni, żeby wystraszyć rolnika,   że nie przyjedzie a głupi rolnik i tak spuści cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

a jak obstawiacie cenę na późnego? w rejonie suszy jest chyba jeszcze większa kiszka niż w ubiegłym sezonie, u mnie już widać wadliwe bulwy (pęknięcia i odrosty) do tego 6 bulw pod krzakiem, ciężko spotkać plantację ze zwartymi rzędami (nawet 60) o zachwaszczeniu już nie wspomnę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

U mnie odziwo na piasku Bellarosa w większości zakryła międzyrzędzia ,tylko co z tego jak pod krzakiem 2-3 ziemniaczki [oglądałem z 10krzaków], do Jelly nie zaglądałem,te raczej nie zakryją międzyrzędzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

a jak obstawiacie cenę na późnego? w rejonie suszy jest chyba jeszcze większa kiszka niż w ubiegłym sezonie, u mnie już widać wadliwe bulwy (pęknięcia i odrosty) do tego 6 bulw pod krzakiem, ciężko spotkać plantację ze zwartymi rzędami (nawet 60) o zachwaszczeniu już nie wspomnę 

 

ja ze 2 miesiace temu pisałem że cena w zimie będzie na poziomie 50-60gr. oczywiśćie w moim rejonie, bo przecież w zagłębiu lubią robić za darmo i tam nic nigdy nie wiadomo.

co do wad bulw, także widać pęknięcia. Tylko kiełkowany lord i miłek zwarł się w rzędach. Vineta nie zwarła się, kwitnie. Chyba ostatnio w 2006 tak było, kiedy susza załatwiła wszystkich bez studni. Na wiosne 2007, 1,5-1,8zł w hurcie u mnie było.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polomaksi    33

Kase za wczesnego i białą wzieli...

Tak się zastanawiam jak to jest z dwoma plonami w ciągu roku z pola,,,, można czy nie można? Na wniosku od arimr idzie przecież jedna, czy się myle?

Edytowano przez polomaksi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jedna i za jedną masz dopłate ale jak masz małe gosp to nie wyszczegulniasz upraw także możesz sadzić ile wlezie i co ci się pododba, tak sadzę kalafiory po sobie na niektórych polach po 3 razy, tak sadzę pekina ale tego po bobie i czosnku, i rzepę murzynkę po ziemniaczkach ale ja nie mówię mam do sadzenia to to muszę oddać za darmo i bo pekin idzie, taki ktoś nigdy się nie dorobi nie ma szans, mówicie mają z czego żyć, bo renty i czy coś innego ale jaki sens jest dokładać do biznesu i robić sobie garba na plecach, mamy takiego faceta u nas 50 ha zbiera, kawaler 30 letni jak to mówi brak czasu rob swoje, sadzi ziemniaka w bród, efekt sprzedaje po 3zł z podwórka bo jak  to mówi że ma go tyle że i tak zarobi, a efekt tego wszystkiego taki że syf i rozpacz jak widzisz po obejściu ale cóż on ma dużo i co mu zrobisz. Kupiec jak nie ma gdzie kupić to kasę daje potwierdza to bób w tym roku gdzie cena trzyma się na rybitwach od przeszło 2 tyg od 7-8zł i mowy nie ma żeby spadła, fakt jest go wiele mniej niż rok temu ale i ludzie mieli już w d*pie oddawać po 1zł jak rok temu, a 3 wkońcu wykończyli się ci co robili kombajnowe ilości i spuszczali tak cene że szok, nie dali rady widać i zrobiło się z ceną dobrze. Długoterminowe prognozy mówia o temp po 30st przez dwa tyg, ma wejśc wyż suchy więc będzie ciekawie i oby tak dalej bo tylko nieurodzaj nas ratuje bo jak nie będziem tyrać ponad siły a w kieszeni dalej pusto, nie wiem jak wy ale ja zamierzam wziąć coś za ziemniaczka, suma sumarum, ziemniak minimum powinien być po 10zł normalny a wczesny po 15zł przy plonowaiu na poziomie około 20t . Ciekawe czy dożyję czasów kiedy rolnik zacznie myśleć a nie sam sobie pierdzielić robotę, ale zapytaj się jednego z drugim jak jest, to zaraz powie że hu-owo ale jak spytasz czemu tak opuszcza na dół to tłumaczy że chce sprzedać, prawda taka brak nam solidarności między sobą a dwa jeden drugiego by utopił w łyżce herbaty ale jeszcze jedno jest lepsze dokupywałem ziemnika i pytam czemu taka cena słaba na hurcie a jeden mi powiedział panie dobrze jest bo są tu niektórzy co pobrali traktory na kredyty to nie będą mieli za co oddac  ich komornik odwiedzi, ja mu na to moze i prawda ale ty do śmierci nie zmienisz tej rozlatującej się puszki, a przywiózł towar starą żucyną ;)

Edytowano przez zetorlublin7341

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vineta 12-14 pod krzakiem, denar 10-12, gala około 20. Znacznie słabiej niż w poprzednim roku. Oczywiście w polu sucho, a nadają upały więc będzie tylko gorzej. Podejrzewam, że przy takiej pogodzie na jesień będzie cena, która nas zadowoli.

Po ziemniaku wczesnym wrzucam na polę kapustę i ogórka na późny zbiór. A gdybym schodził z pola z ziemniakami około 25 maja tak jak co niektórzy to miałbym zawsze większe pole do popisu. Szkoda żeby pole stało większość sezonu wegetacyjnego bez jakiejś uprawy albo chociaż poplonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj