Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelol111    1342

Podzwoniłem do znajomych którzy organizują transporty ziemniaka na południe i wschód. Cienko, zacytuję: "koszyk i do obory ponosić". Może czerwone pójdą na Węgry a ogólnie cienko. Strach pytać o cenę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

heh po 3 zl to w domu ci dadzą teraz a nawet po 2,5 łódzkie.. .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Jeszcze miesiąc temu niektórym się za 5 nie opłacało kopać, a teraz pewnie 2 nie będzie miał kto dać, więc jak kolega pawelol111 pisał trzeba będzie koszykiem do obory nosić. Jeszcze jak do swojej to ujdzie, gorzej jak do sąsiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

ja tam już od 3tygoni ;delikatnie; spasam... nie będę psuł ceny innym. do tematu- na ryneczkach od 8 do 10zł / 15kg, co do hurtu,nawet nigdzie się nie fatygowałem spytać,wystarczy poczytać tu.

Edytowano przez zbyszek8201

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wokos    0

To Lipa . wszystko przez embargo nałożone przez Rosję , ale oni też muszą żywność skądś brać . Odblokują granice i cena pójdzie do góry .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Już nawiązali z Argentyną,Węgrami i Rumunią o Chinach nie wspomnę.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Jak mogli nawiązać z Węgrami i Rumunią skoro są w UE, która to ma embargo?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

To Lipa . wszystko przez embargo nałożone przez Rosję , ale oni też muszą żywność skądś brać . Odblokują granice i cena pójdzie do góry .

Nie odblokują.

Putin podpisał pismo że przez "albo 6 albo 12mc" nie można przywież warzyw do Rosji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Już złagodzili embargo na ziemniaki konkretnie sadzonki, więc jest nadzieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Już złagodzili embargo na ziemniaki konkretnie sadzonki, więc jest nadzieja.

A jak myślisz czemu złagodzili na sadzeniaka? A no temu żeby rozwijać swoje plantacje w przyszłym roku a na głupich Polaków tyłek wypiąć.Rząd rosyjski od pewnego czasu kładzie też nacisk i środki na zakładanie sadów. Ludzie!Rosja ze swoimi złożami wcale nie musi być producentem żywności może ją doskonale nabywać od Polski z wielką korzyścią dla polskiego rolnictwa.Ale co z tego jak niektórzy nie mają pojęcia bladego że paliwo na którym pracuje jego ciągnik pochodzi z Rosji a gaz na którym co dzień gotuje wodę na herbatę lub kawę też ale wiedzą za to dobrze jedno, że w Rosji wali się wódę.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Myślisz że z roku na rok staną się samowystarczalni? To jest nadal zacofany kraj, oligarchowie trzymają łapę na bogactwach. Poszukaj na necie różnych filmików jak u nich się sieje, orze itp. Na odwal... i co urośnie to będzie. Wystarczy poczytać o ich wydajności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

ty chyba nie wiesz co piszesz. Mam kilka fotek w telefonie jakie maja maszyny oraz jaka pszenica rośnie u nich na polach. Nie wiem czy to są kołchozy czy jak to u nich jest ale jak się jedzie to się widzi nie kończące się połacie czy to rzepaku czy pszenicy. W sumie to się widzi na granicy jakie maszyny ciągną nawet we wtorek jechał nówka kombajn Grimme. Nie mam kabla przy sobie żeby przesłać zdjęcia bo jestem akurat w Petersburgu a to link a zdjęcia jak wrócę.http://www.technodom.com/maxtron-smozhet-bolshe-sdelat-dlya-vas/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Myślisz że z roku na rok staną się samowystarczalni? To jest nadal zacofany kraj, oligarchowie trzymają łapę na bogactwach. Poszukaj na necie różnych filmików jak u nich się sieje, orze itp. Na odwal... i co urośnie to będzie. Wystarczy poczytać o ich wydajności...

To jakim sposobem w 2009r byli trzeci na świecie w produkcji pszenicy, a w produkcji żyta pierwsi? http://www.wiking.edu.pl/article.php?id=271 Wyłącz telewizor a włącz myślenie.A o nas byś takich filmików nie znalazł w necie?

 

Ziemniak u mnie na rynku detal 7-8 PLN/15 zejście średnie.

  • Like 1

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Wow, a co z resztą? Na którym miejscu są w produkcji mleka, mięsa, owoców, warzyw? Szucuje się, że Rosja połowę żywności importuje a ceny są tam wiele wyższe niż u nas, mimo podobnych średnich zarobków?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielka powierzchnia kraju więc znajdują się wysoko w produkcji niektórych płodów rolnych. To zacofany kraj, a kto potrafi zakombinować i nakraść to będzie miał nowoczesne maszyny i pola zadbane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

@poprostumateo

 

nie do końca jest tak jak mówisz. Tam jest tak samo jak u nas za komuny a dokładniej jeszcze gorzej. Sektor państwowy jest tragiczny, a mali rolnicy do 50ha leżą po rowach zachlani i robią wszystko na odwal tak jak ktoś wyżej już pisał.

 

inna sytuacja jest w przypadku wielkopowierzchniowych gospodarstw prywatnych i spółek tam idzie kasa i wysoki plon ale oni nie bawią się w warzywa itp tylko zboże kukurydza i np krowy mleczne. i dla przykładu największe gospodarstwo na Ukrainie ma 700tys ha. a w Rosji 1,5mln ha (należące w części do zachodnich i dalekowschodnich funduszów inwestycyjnych) a fundusze maksymalizują zyski więc muszą też inwestować (mieszkam wzdłuż DK17 idącej do przejścia granicznego w Hrebennem i widzę co wożą na Ukrainę w tamtym tyg widziałem jak wieźli 3 nowe case steiger 550 a tachają to z portów niemieckich i Polacy zarabiają tylko na transporcie, ukraińcy nie mają dotacji a ich stać a u nas gdyby nie dotacje i kredyty to 80% by nie wymieniła sprzętu)

 

nawiązując do tematu w Rosji produkcja ziemniaka odbywa się głównie w gospodarstwach do 50ha gdzie produktywność jest niska. o ile dobrze pamiętam jak był kryzys z ziemniakiem w UK to u ruskich ziemniaki były droższe od bananów :D, embargo nałożone na UE spowoduje znowu to samo.

 

PS: Ruscy są potentatem w produkcji żyta bo są potentatem w produkcji wódki a tą trzeba z czegoś zrobić :lol: :lol: no to jest chyba logiczne i inny stan rzeczy byłby nienormalny :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

I oczywiście wszyscy walą tę wódę nawet trzyletnie dzieci.Możecie zaklinać rzeczywistość jak chcecie Rosja to wielki bogaty kraj i możemy im skoczyć.Co do teorii produkcji żyta to Niemcy też nieźle walą wódę bo w podanym przeze mnie opracowaniu byli drudzy na świecie po Rosji Polska była trzecia czyli chlamy mniej od obu sąsiadów . :D :D


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Niemcy może i mają dużą sprzedaż alkoholi ale to przez to,że pracuje tam bardzo dużo Polaków.a rosja sobie poradzi bez naszych warzyw ,owoców ,mleka i mięsa,szybko tą lukę wypełnią inne kraje.a co do ceny ziemniaków to kupiłem po 10groszy luzem dla bydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

Temat jest o ZIEMNIAKACH !!! żyto wdarło się przy okazji :P a z wódką to był żarcik jak ktoś nie zauważył B)

 

Rosjanie z natury są leniwi i nie chce się im robić, a jak robią to na odwal. Teraz pchamy wszystko przez Białoruś, a jak skończy się embargo to i tak ruskie koncerny do nas wrócą bo im zależy na jakości (my w przeciwieństwie do nich jemy śmieci :()

 

tutaj macie stronę na której znajdziecie produkcję rolną na świecie, nie jest to opracowanie jakiegoś mgr do podręcznika, a dane statystyczne FAO jedynie musicie średnio znać angielski :D

http://faostat.fao.org/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj