Polecane posty

lukasx21    165

Jakie odmiany sadzisz?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

tetyda, denar, red anna red sonia {dopiero nabyłem) rossalind ( 2 lata miałem juz nie bede sadził) stasia (nie wypał jak u mnie nie bede sadził ) cyprian i Belmonda ( dopiero mabyłem ) DENARA SADZE ok 5ha a reszty tak po trochu 0,5-1ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Też byłem w srode w Wolbromiu na jarmaku , tak koło 18 . Ale głównie jarmark był zasypany czosnkiem :D

Ziemniak 10-12/15kg Za duzo ziemniaka nie było .Po 10zł widziałem że ładowali.

Pawe60 jak chcesz to Ci wyporzycze mój sortownik do ziemniaków? Jak im Turbo właczysz to nysle ze 4 tony dziennie przesortuje. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

tetyda, denar, red anna red sonia {dopiero nabyłem) rossalind ( 2 lata miałem juz nie bede sadził) stasia (nie wypał jak u mnie nie bede sadził ) cyprian i Belmonda ( dopiero mabyłem ) DENARA SADZE ok 5ha a reszty tak po trochu 0,5-1ha

Skąd będziesz brał teraz denara? Zamarte ostatni rok niestety miało. Mam jeszcze pytanie odnośnie odmiany stasia. Dlaczego nie podoba Ci się ta odmiana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

KULAWA_KOZA te ziemniaki co na zdjęciu dałeś są porośnięte kiełkami... takie idą zaś na sprzedaż ? pytam bo pierwszy raz przechowywałem jadalne, mam w podobnym stopniu porośnięte i nie wiem czy wypchnę taki towar kupcą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Ja obrywam kły , wiem że taki sadzeniak już nie ma takiej siły kiełkowania jak normalny sadzeniak , no ale co zrobię jak mam ciepłe poddomowe piwnice.Dla siebie sadzeniaka i reszte ziemniaków trzymam w piwnicy pod stodołą.....tam temperatuta waha się od 2-4 stopni i tam kłów nie puszczają.

Co do jadalnych to obrywak kły i normalnie sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67
Napisano (edytowany)

To że pierwsze kły łamiesz fachowo stolony ? nie znaczy że słabo wzejdą. Ziemniak ma 3 oczka więc do trzech razy sztuka :)

Edytowano przez Marcin91
używanie czerwonej czcionki - kolor ten jest zarezerwowany dla moderatorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

Skąd będziesz brał teraz denara? Zamarte ostatni rok niestety miało. Mam jeszcze pytanie odnośnie odmiany stasia. Dlaczego nie podoba Ci się ta odmiana?

jak ostatni rok? kto Ci tak powiedział? a co do stasi to miałem tak ze na 3 hektarowym polu posadziłem 1,5 denara 1,1 tetydy i 0,4 stasi i dała najmniej....troche jeszcze wygniło zanim wyszły....

na jednej oborywce denara ukopałem pełniutki zbiornik w annie na Tetydzie to samo... a na stasi 2,5 oborywki... tak ze uważam ze nie wypał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

KULAWA_KOZA mam ten sam problem z jadalnymi na sprzedaż za szybko okryłem słomą i włókniną ale nie wiem czy handlarze nie będą wybrzydzać jak zobaczą gdzieniegdzie kły bo wszystkiego na sortowniku nie ogarnę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Noto pozostaje Ci taki sortownik jak mój.On super pozbedzie Ci z ziemniaków kły :lol:

Mechaniczny sortownik nic tu nie wskóra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

sadziliscie aracone taka sobie odmiana kupiłem 1 tone sadzonki ale cos czuje ze bedzie niewypał jak to z nowosciami !

łe poza tym kulawa kozo kiedys miałem ziemniaki wsypane na 3 metry wysoko zrosło 100 ton ale tak k...a zrosły że stała sciana i walilismy w nie łopatami , gablami , pozniej sie nie pier....y i walilismy siekierą ale to dawnooooo temu ale było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Miał ktoś doczynienia z odmianą Rosara? albo Natascha?

Tak czytam sobie od godzinki i fajnie piszą o tych odmianach.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Tak miałem Natasche i nie jestem z niej bardzo zadowolony-plon ok ale smakowo kiepsko(bynajmniej dla mnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Miałem Natasche podłużny ziemniak bardzo dużo pod krzakiem , żółty w środku ale strasznie ciapowaty po ugotowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

 

jak ostatni rok? kto Ci tak powiedział? a co do stasi to miałem tak ze na 3 hektarowym polu posadziłem 1,5 denara 1,1 tetydy i 0,4 stasi i dała najmniej....troche jeszcze wygniło zanim wyszły....

na jednej oborywce denara ukopałem pełniutki zbiornik w annie na Tetydzie to samo... a na stasi 2,5 oborywki... tak ze uważam ze nie wypał...

U mnie stasia dała minimalnie lepszy plon od denara w klasie superelita. Dużo nie miałem tylko na rozmnożenie dlatego zważone było. Co do stasi, skórkę ma delikatną, a w smaku jest nie dobry jak dla mnie. Kupując w tym roku gościu przez telefon mówił że ostatni rok mają i chyba na stronie internetowej pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

co do smaku to dla mnie jest nie dobra... kazdy w okolicy to mówi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Nie nie , dostałem pieniądze unijne , wiec całość przeznaczyłem na ten sortownik .....a co zazdrościsz mi? :lol: :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kmi74    0

Poki co to moze nie jest to najwydajniejsza maszyna ale napewno najdokladniejsza. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Jakbyś zmienił ekipę na taką jak w

filmiku to sporo byś miał chętnych na sortowanie, i nikomu by nie przeszkadzało że wolno idzie ;) Może nawet był by to lepszy biznes niż te porośnięte ziemniaki?

Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Mechaniczny sortownik nic tu nie wskóra.

 

Zwykły puck zostawiłby niewiele kiełków

 

Wracając do tematu:

Jak kształtują sie ceny za żółtego przy ilościach tirowych?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawe60    0

tetyda, denar, red anna red sonia {dopiero nabyłem) rossalind ( 2 lata miałem juz nie bede sadził) stasia (nie wypał jak u mnie nie bede sadził ) cyprian i Belmonda ( dopiero mabyłem ) DENARA SADZE ok 5ha a reszty tak po trochu 0,5-1ha

 

Która z tych odmian jest najleprzapod względem plonu smaku i przechowywania

Skoro sadzonke sprzedajesz na jesień to sortujesz na kombajnie w kopanie czy sortownikiem na jesień

 

Koledzy jakie macie zdanie o odmianach Santa Owacja Ibis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Jakbyś zmienił ekipę na taką jak w

filmiku to sporo byś miał chętnych na sortowanie, i nikomu by nie przeszkadzało że wolno idzie ;) Może nawet był by to lepszy biznes niż te porośnięte ziemniaki?

Tylko że ta ekipa ma lewe ręce do wybierania ziemniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15
Napisano (edytowany)

Już ja bym im inne zajęcie znalazł, też by miały co robić ;)

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj