warchest

dopalty dodatkowe do straczkowych

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

czy jezeli w 2015 roku zasieje np. łubin to w 2016 roku moge na tych samych działkach znowu zasiac łubin ? czy musze cos innego ?

oczywiscie łubin jako uprawa główna

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Jak   się   nic  nie  zmieni  możesz  siać  -   ja na  jednej działce  już  czwarty  rok  mam  seradelę  i  jest  ok.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zeby dostac dopłate do łubinu to jest jakis wymóg ze musze go omłócic ? czy moge go talerzowac bez młócenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Podobno  w  tym  roku  wymyślili że ma być  na polu do końca  lipca-   a  później  rób  co chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

nie trzeba zbierać i dodatkowo w ramach wsparcia małych i średnich gospodarstw zwiększyli limit obszarowy dla wysokobiałkowych do 150ha, także śmiem wątpić, że dopłata przekroczy 100 euro/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20
Napisano (edytowany)

he,zwiekszenie do 150 ha jest pod siebie, dalej sobie dospiewajcie.

przy przewidywanej KWOCIE CAŁKOWITEJ  wsparcia może być max 200 000 ha wysokobiałkowych (dla 326 E/ha), a w zeszłym roku było ok. 350 000, takze w przyszłym po takiej famie moze byc ok. 500 000 ha, czyli doplata niewiele ponad 100 E/ha. szkoda zachodu, lepiej pakkiet zrownowazony brak i wyjdzie ok 100 E/ha bez siania na sile wysokobialkowych czy innych.

Edytowano przez geo2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

A czy można łączyć pakiety rolnosrodowiskowe zrównoważony z międzyplonami oraz roślinami wysokobiałkowymi? Bo nie moge znalezc informacji na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

wysokobiałkowych nie moza łączyć ze zrownoważonym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

pakietów nie można łączyć na danej działce, można jednak łączyć pakiety w gospodarstwie, wyjątkiem jest rolnictwo zrównoważone - jeśli ktoś będzie je realizował to już nic innego nie podepnie, gdyż wymogi dotyczą całego gospodarstwa,

 

dzisiaj ARiMR zdementowało informację o zwiększeniu limitu obszarowego dla roślin wysokobiałkowych do 150ha, pozostaje poczekać na dostęp do wczorajszej uchwały sejmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powinno być do 10 ha maksymalnie wtedy było by realne te 320 euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

wczoraj na szkoleniu Pan z ARMIR powiedział iz będzie można łączyć Pakiet zrównoważony z dopłatami wysokobiałkowymi. NA pytanie czy Pakiet ochrona gleb i wód też, odpowiedział ze nie wiem i nie ma szczegółowych przepisów, więc pytanie skad wie ze pierwsze można łączyć, podobno to ju uszczegółowili.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

4 uprawy to podstawowy wymóg rolnictwa zrównoważonego, więc tutaj będzie prawdopodobnie podobnie jak w poprzednim okresie - ST nie przysługiwało w przypadku korzystania z rolnictwa zrównoważonego, chociaż może faktycznie szykują jakąś furtkę dla obszarników, 

 

podstawową zasadą  w programach RŚ będzie zakaz łączenia różnych pakietów i różnych działań na tej samej powierzchni, ale faktycznie nie wiadomo jeszcze jak będą łączone pakiety ze wsparciem do produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

limit na wysokobialkowe to 150 ha, dawac na widelec lobbyste ktory to przepchnal ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

no tak, nie czytałem jeszcze ustawy, ale wez tu uwierz dziennikarzynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekwador    11

Czy ja wiem,  ponoć limit to jednak 150 ha, ten link to tekst jaki trafił do sejmu a nie jaki został uchwalony 

 

W przypadku roślin wysokobiałkowych posłowie postanowili, że płatność przyznawana rolnikowi do będzie limitowana obszarem 150 ha, a nie 75, jak zakładano w projekcie rządowym.


Nastały kolejne zmiany na Agrofoto

Najwyraźniej został wprowadzony nowy model rządów, mod przekracza normy społeczne, a Admin daje ciche przyzwolenie nie reagując na to.

Terror  nową wizytówką forum

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orkidea    0

Nie ma co się dziwić ludziom, że kombinują, aby zgarnąć jak najwięcej z dopłat, bo są one jednym z przychodów w gospodarstwie. Sam się zastanawiam czy nie wydzierżawić 4 ha gruntu i nie obsiać go lucerną. W moich warunkach byłoby to około 500 Euro/ha i z szacunkowych wiliczeń pokryłoby to koszty założenia, utrzymania i zbioru lucerny. Patrząc w ten sposób mam paszę praktycznie za darmo (tylko za wykonaną pracę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Myślę, że nie ma co się grzać. Jeżeli ze strączkowych wyjdzie z 25 euro na ha to będzie sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    784

A jednak te dodatkowe dopłaty to nie będzie taka prosta sprawa. Plantacja będzie musiała być wolna od chwastów i prawdopodobnie będzie konieczna jakaś minimalna obsada roślin. Jeśli kontrola z ARiMR dostrzeże nieprawidłowości to może wstrzymać tą dodatkową dopłatę. Tak więc ci co chcą pobierać dopłaty na "krzywy ryj" siejąc rozsiewaczem i talerzując nie będą mieli takiego łatwego zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    784

Top Agrar :) Pismo popularne, ale raczej nie zmyślają.

 

(...)Warunkiem kwalifikowania upraw do zazielenienia jest utrzymanie ich czystości gatunkowej. Oznacza to, że w przypadku kontroli z ARiMR na plantacji z dużą ilością np. perzu lub samosiewów traw istnieje ryzyko, że nie zostanie uznana za obszar proekologiczny. Rezultatem będzie wstrzymanie dopłaty do roślin strączkowych oraz zmniejszenie dopłaty za zazielenienie(...)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

A jednak te dodatkowe dopłaty to nie będzie taka prosta sprawa. Plantacja będzie musiała być wolna od chwastów i prawdopodobnie będzie konieczna jakaś minimalna obsada roślin. Jeśli kontrola z ARiMR dostrzeże nieprawidłowości to może wstrzymać tą dodatkową dopłatę. Tak więc ci co chcą pobierać dopłaty na "krzywy ryj" siejąc rozsiewaczem i talerzując nie będą mieli takiego łatwego zadania.

no i bardzo dobrze, po co mają dopłacać do ugorów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jedrus
      Witam, czy ktos mógłby mi nakreslic prosty schemat na podłaczenie dodatkowego oswietlenia do kombajnu. Chciałbym załozyć dodatkowe halogeny na przód (2 szt), na rure wysypu (1szt) i z tyłu do cofania (1szt). Ponadto lampę ostrzegawczą ,,kogut". Jak wiadomo z kombajnem nie ma zartów (pozar) więc proszę o pomoc.
    • Przez tomu4444
      Witam, mam c360 3p z nowymi akumulatorami i alternatorem. chcę właśnie dołożyć dwa dodatkowe reflektrki w masce w przodzie o żarówce H3 55W. Pytania: Jak to podłączyć?
      Czy akumulatory nie padną?
      co mi będzie do tego jeszcze potrzebne??
       
      Odrazu mówie że nie chce pisania "nie wiesz tego?" itd. mam dopiero 16 lat, proszę o dość szczególowe opisanie co i jak.
       
      Pozdro.
    • Przez DevilDriver
      Witam
       
      Otóż w mojej kukurydzy pojawiło się takie coś;
       

       
      Czy ktoś zna przyczynę może skąd to się bierze? Jakie są skutki?
      Nigdy nie występowało takie rozgałęzienie wiechy kukurydzy u mnie, a uprawiam ją parę lat. Dodam, że jest jakieś 30% roślin tak wygląda.
       
      z góry dziękuje i pozdrawiam
    • Przez masa24
      Witam, która z roślin strączkowych i motylkowatych jest najbardziej opłacalna? Myśle o przerwaniu monokultury zbozowej, rzepaku nie chce siac.
      Chce cos zasiac pod wieksza doplate, ale dobrze by było jak juz siac to i zebrac
      ktore rosliny z tych grup preferujecie i jak wyglada tego oplacalnosc?
    • Przez PronarekP5
      Tak jak w temacie , czy wiecie czy da sie samemu dołożyć coś do tych ciągników co występuje w wyposażeniu dodatkowym a są przygotowane np. kable do podłączenia itd. Co trzeba dołożyć co zrobić , żeby zamontować coś dodatkowego, widziałem ze w tylnych lampach są kable do sterowania zaworami hydraulicznymi tylko co trzeba zrobic oprócz dolozenia guzików żeby to uruchomić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj