warchest

dopalty dodatkowe do straczkowych

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

obstawiam 100 euro do ha ST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Chyba nikt się nie spodziewał, że jeśli w tym roku było ponad 700PLN i ludzie się rzucili na strączkowe, to w następnych latach też będzie tak samo, a nawet o wiele lepiej. W końcowym rozliczeniu może się okazać, że jak będzie te 200-300PLN to będzie dobrze. Zamiast marchewki będzie kij, czyli zamiast kasy, kary za nie spełnianie warunków na zazielenienie itp. Jak zwykle w naszym kraju.

Chyba się za bardzo informacja o tych strączkowych rozeszła wśród ludu i muszą coś innego wykombinować peeselowcy dla "swoich" żeby drzeć kasę z ZSRU.

 

W tym roku o ile dobrze pamiętam jest 560 a rok temu było 720. 

Chyba nikt się nie spodziewał, że jeśli w tym roku było ponad 700PLN i ludzie się rzucili na strączkowe, to w następnych latach też będzie tak samo, a nawet o wiele lepiej. W końcowym rozliczeniu może się okazać, że jak będzie te 200-300PLN to będzie dobrze. Zamiast marchewki będzie kij, czyli zamiast kasy, kary za nie spełnianie warunków na zazielenienie itp. Jak zwykle w naszym kraju.

Chyba się za bardzo informacja o tych strączkowych rozeszła wśród ludu i muszą coś innego wykombinować peeselowcy dla "swoich" żeby drzeć kasę z ZSRU.

 

W tym roku o ile dobrze pamiętam jest 560 a rok temu było 720. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marion    0

A jest już jakaś informacja o łączeniu dopłaty do wysokobiałkowych z rolnictwem zrównoważonym ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

100 euro to bedzie stawka koncowa i bedzie to o 230 euro mniej  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

naród rzucił się na strączkowe, a im więcej obsianych ha, tym gorzej z dopłatą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Za 2014 rok 556,37 zł/ha. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

No to super że takie zainteresowanie strączkowymi, tylko ciekawe kto się interesuje (obszarowcy dopłatowcy pseudorolnicy) czy normalni, bo jak normalni to super bo w miejsce pszenicy, rzepaku, kukurydzy, jakiś procent zajmie strączek i te "powinny" być w cenie, a strączkowe stanieją bo gdzieś to będzie trzeba sprzedać i dzięki temu będe miał dla swinek tanie białko bez GMO i zyski z rzepaku qq i pszenicy.

Ostatecznie jak porównamy koszty np qq do jakiegoś łubinu (kwestia gleby) okaże się że wcale strączkowe różowo nie wypadną, więc ja zostane przy qq.

 

Co innego ci z marszałkowskiej, bo nawet i 100 euro więcej dopłat dla nich to starczy na nasiona i przytalerzowanie strączkowych, a czysta dopłata zostanie w kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

na dobrą sprawę wszyscy jesteśmy pseudo bo każdy liczy na dopłaty  ;)  chyba, że ktoś się z kasą nie liczy 

Co do opłacalności strączków to nie należy liczyć zysku tylko z tego co wykosimy. Kwestia jest taka zostawiają azot w glebie i to nie mało. I chyba najważniejsza rzecz, przełamują monokulturę zbożową a taka u nas przeważnie jest. Zasiejesz strączek to w kolejnym roku masz wyższy plon czy to pszenicy, buraka czy qq. A takie kwestie też należy uwzględniać ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
55Marcin    2

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/jakie-beda-stawki-doplat-od-2015-r,54967.html

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liber    7

Ja w tym roku będę pierwszy rok siał łubin i nie chodzi mi aż tak o dopłaty jak o przełamanie tej monokultury bo co roku to tylko zboża,brak obornika a poplony jak siane to też ze zboża i lipa a tak to dobry pokład pod następne a i może jak się urodzi to i trochę dla świnek będzie więc i tak na tym skorzystam i tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/jakie-beda-stawki-doplat-od-2015-r,54967.html

 

 

 

Kiedy te kwoty będą zatwierdzone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

na dobrą sprawę wszyscy jesteśmy pseudo bo każdy liczy na dopłaty  ;)  chyba, że ktoś się z kasą nie liczy 

Co do opłacalności strączków to nie należy liczyć zysku tylko z tego co wykosimy. Kwestia jest taka zostawiają azot w glebie i to nie mało. I chyba najważniejsza rzecz, przełamują monokulturę zbożową a taka u nas przeważnie jest. Zasiejesz strączek to w kolejnym roku masz wyższy plon czy to pszenicy, buraka czy qq. A takie kwestie też należy uwzględniać ;)

Nie zgodze się z tobą gdyż uprawiam 67 ha ,a dopłaty biorę tylko z 23 ha i jestem w 100 % za tym żeby zabrali dopłaty w całej ue, gdyż dopłata u nas jest w wartości ziemi z 2000 za ha do 15000 zł za ha wzrosła wartość ziemi i nikt nie chce sprzedawać w większości mieszczanie.

Pseudorolnik to taki co uprawia pole na sztuke dla jak największych dopłat, lub oddaje w dzierżawe za dopłaty a rolnik uprawia pole dla plonu i dopłaty są tylko przeszkodą w normalnym rozwoju i zdrowej konkurecyjności.

 

Najlepszy przykład w moich stronach bracia z nazwiskiem na litere A, jeden co ma najwięcej ha po pgr coś ok 2-3tys ha był w top agrar w artykule o jabłonkach i wczesniej orzechach dla dopłat (gmina urszulin). To w tym roku między jabłonkami miał jeszcze po 2 pokosy zboża hehe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lumpi    1

Ile w końcu będą wynosiły te dopłaty do strączkowych, ktoś wie? I czy uprawiając np. soję dostanę powiedzmy te 326 euro/ha i jednocześnie załatwię temat 5% EFA?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Bodajże zmniejszyli już do 240 euro do wysokobiałkowych, chyba na stronie agencji tak gdzieś zmienili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1759

Witam,

jak w końcu mają wyglądać te dopłaty do strączkowych? Jestem początkującym rolnikiem i mam zamiar dorwać kilka hektarów ugoru słabej klasy. Atrakcyjna dopłata 326 euro/ha skłoniłaby mnie, aby na wiosnę 2015 zasiać tam łubinu żółtego w celu poprawy struktury ziemi. Oczywiście chciałbym zebrać plon, a nie skosić talerzówką i wziąć kasę za frajer. Jednak gdzieniegdzie wyczytałem, że dopłat tych nie będzie tak łatwo wziąć, że nie wystarczy zasiać i nadać wniosek o dotację. Napisano w sierpniowym Top Agrar:

 

Jak to rozumieć? Czy może się okazać, że jeśli już dam nawozu, kupię zaprawy i szczepionki, nasieję drogiego jak diabli żółtego łubinu, odgrodzę pole przed zwierzyną to nie będę mógł dostać tych dopłat?

kloego chodzi o to że jak np ma rząd kase na str-mot budżet 1 mln zł i będzie zasiane 1 m,ln to dostaejesz po 100 zł a jak na 1 mln kasy bedą mieli 0,5 mln wniosków o dotacje na str-mot to dostaniesz 200 zł rozumiesz już teraz im mniej zasieja str-motylkowych tym dostaniesz więcej kasy i na odwrót

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

finał w 2015 bedzie taki ze do wysokobiałkowych bedzie 100 euro  :D po czym w 2016 nikt tego juz nie zasieje, ale zasieje ja i wezme 300 euro  :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Albo wszyscy i dalej będzie po 100 ojro....

 

Skoro podają w projekcie konkretną kwotę ojro do ha, to jak oni mogą ją zmieniać ze względu na ilość ha obsianych strączkowymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

To nie była konkretna kwota, tylko szacunkowa, opracowana na podstawie ilości zasianych strączkowych w ostatnich latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jedrus
      Witam, czy ktos mógłby mi nakreslic prosty schemat na podłaczenie dodatkowego oswietlenia do kombajnu. Chciałbym załozyć dodatkowe halogeny na przód (2 szt), na rure wysypu (1szt) i z tyłu do cofania (1szt). Ponadto lampę ostrzegawczą ,,kogut". Jak wiadomo z kombajnem nie ma zartów (pozar) więc proszę o pomoc.
    • Przez tomu4444
      Witam, mam c360 3p z nowymi akumulatorami i alternatorem. chcę właśnie dołożyć dwa dodatkowe reflektrki w masce w przodzie o żarówce H3 55W. Pytania: Jak to podłączyć?
      Czy akumulatory nie padną?
      co mi będzie do tego jeszcze potrzebne??
       
      Odrazu mówie że nie chce pisania "nie wiesz tego?" itd. mam dopiero 16 lat, proszę o dość szczególowe opisanie co i jak.
       
      Pozdro.
    • Przez DevilDriver
      Witam
       
      Otóż w mojej kukurydzy pojawiło się takie coś;
       

       
      Czy ktoś zna przyczynę może skąd to się bierze? Jakie są skutki?
      Nigdy nie występowało takie rozgałęzienie wiechy kukurydzy u mnie, a uprawiam ją parę lat. Dodam, że jest jakieś 30% roślin tak wygląda.
       
      z góry dziękuje i pozdrawiam
    • Przez masa24
      Witam, która z roślin strączkowych i motylkowatych jest najbardziej opłacalna? Myśle o przerwaniu monokultury zbozowej, rzepaku nie chce siac.
      Chce cos zasiac pod wieksza doplate, ale dobrze by było jak juz siac to i zebrac
      ktore rosliny z tych grup preferujecie i jak wyglada tego oplacalnosc?
    • Przez PronarekP5
      Tak jak w temacie , czy wiecie czy da sie samemu dołożyć coś do tych ciągników co występuje w wyposażeniu dodatkowym a są przygotowane np. kable do podłączenia itd. Co trzeba dołożyć co zrobić , żeby zamontować coś dodatkowego, widziałem ze w tylnych lampach są kable do sterowania zaworami hydraulicznymi tylko co trzeba zrobic oprócz dolozenia guzików żeby to uruchomić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj