Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

pytanie jakim trzeba byc kretynem zeby wymieniac rope na mleko majac tak wielki kraj i tylko 144mln ludzi, ten kraj powinien byc samowystarczalny pod kazdym wzgledem... tymbardziej majac takie bogactwa naturalne

Edytowano przez ventador

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomaszek21    18

Rosja to głodny i chłonny kraj jakbyśmy z nimi dobrze żyli to by nie było żadnych obniżek cen a towar dalej by od nas brali a tak d...

interesuje się rolnictwem i wszystkim tym co jest w jakikolwiek sposób z rolnictwem związane.

gelo400    31

Pytanie do dostawców z Grajewa. Czy macie problemy z komurkami somatycznymi? Mi przez ostatnie miesiącę naliczają tak by moja średnia wynosiła 402-412. W związku z tym zbadałęm mleko na ilość komurek somatycznych i zamiast 650tyś(jak w ostatnim badaniu) wyszło 120...

mialem ten problem w mleczarni wyszlo 480 a w zleconym badaniu 190 ...

grzesiekxy    24

Pytanie do dostawców z Grajewa. Czy macie problemy z komurkami somatycznymi? Mi przez ostatnie miesiącę naliczają tak by moja średnia wynosiła 402-412. W związku z tym zbadałęm mleko na ilość komurek somatycznych i zamiast 650tyś(jak w ostatnim badaniu) wyszło 120...

Może masz sprytnego sąsiada ,Który wie że masz niezłe mleko.

marijusz    32

Najwiekszy problem z komurkami maja w laboratorium tam najszybciej sie one mnoza !! zacznij robic zakupy w sklepach mlekpolu (na karte oczywiscie lub potracanie z wyplaty )Problem zniknie !

kosacki    5

35 000 litrów - 1,54 zł białko 3,4  tłuszcza 4,4 Mlekpol

Skończcie pier......... po 1 komórki sie nie mnoża. Jakoś ja nie mam problemów trzeba dbać o stado a nie czekać od sms do sms taka prawda!!!! Badasz stado jak ktoras ma wyższe somatyke odtsawiasz i leczysz

st220    13

Tak jak wyżej trzeba badaćmleko od każdej krowy z każdego strzyku np. mastirapidem i problemu nie ma, a nie wynik wysoki i zdziwienie.

martin0000    23

Mlekpol, cena mleka wzrasta za miesiąc grudzień w wysokości 20 gr z tym że 10 gr na udziały.

To chyba taka premia swiąteczna niż długotrwała podwyższka.

Edytowano przez martin0000

Kasia22    542

Witam. :D Czy któryś z Panów/ Pan tu wypowiadających się oddaje mleko do mlekovity ? Proszę o kontakt :)

konrad82    50

A co z tym ,,Spomlekiem''????????????????

Słyszałem że go szykują do sprzedania, plotki ogólnie ,wie ktoś coś??

kupie silos na pasze!!!!

grzesiu    72

Kupić?? Może  raczej przejąć bo przecież to udziałowcy - rolnicy są właścicielami mleczarni. Kto mógłby przejąć taką dużą mleczarnie?? Mają kłopoty finansowe??

Robercik1    12

OSM Sierpc pow. 15 tyś. litrów 1.76 brutto białko 3,64 tłuszcz 4,3.

OSM sierpc pow 15 tyś litrów 1.60 brutto białko 3,3 tłuszcz 5,05.         vat 5 %       coś duża ta róznica...

waldifox    2

Miałbyś białko 3,6 to i cena by była inna. Ostatnio było 1,80zł ale i parametry były lepsze teraz spadły i cena razem z nimi.

Edytowano przez waldifox

daremw    128

Najwiekszy problem z komurkami maja w laboratorium tam najszybciej sie one mnoza !! zacznij robic zakupy w sklepach mlekpolu (na karte oczywiscie lub potracanie z wyplaty )Problem zniknie !

chłopie weź trochę dogoń rolników kapujących cokolwiek- takie małe przypomnienie dla tych którzy nie wiedzą co się mnoży a co nie...

bakterie mogą się mnożyć- no ale u mnie jakoś stan bakterii jest na poziomie 10 tys- non stop,

komórki somatyczne się przecież nie mnożą, ile jest ich w mleku względnie stała ilość a raczej zależy od samej krowy, stan zdrowia i ogólnie też wiek krowy (starsza z reguły więcej), u mnie stan z ostatniej próby to chyba około 80 tys.

nie wiem jak ktoś kto się zajmuje produkcją mleka może takie głupoty opowiadać

daremw    128

na razie w centrali (wys maz) nic nie słyszałem, teraz za 2 miesiące podnieśli listopad +10, grudzień +10 (+10 premia), więc w sumie w styczniu spadnie o 20 gr w porównaniu do grudnia

rolnik6666    4

Jestem w Grupie która oddaje mleko do Spomleku i narazie nie słyszałem o jakichkolwiek problemach.
Proszę o wszelkie informacje bo pomału zaczynam się bać :blink:

Pablo1970    6

Ludziska  jeżeli  nie  macie  pewnej  info  to  nie  piszcie  głupot  typu  [ podobno  , ktoś coś   lub  kierowca  ] .

warchest    70

a tak z ciekawosc  spytam teraz tak srednio po ile mleko sprzedajecie do melczarni z wszystkimi premiami itd ?

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez DamianGabana
      Witam ,
      Panowie powiedzcie jak z kontraktacją kukurydzy mokrej na nowy zbiór????????????????

U mnie w Lubelskim 420 - 450 netto 

• Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo przejmę po rodzicach gospodarstwo i zastanawiam sie nad rozpoczęciem hodowli krow na mleko. Rodzice chowają świnie i 5 krow na cielaki. Ja bym chciał przejść na mleko na początek z 10 krów i stopniowo zwiększyć ilość. posiadam zbiornik i dojarkę(rodzice wczesniej oddawali mleko). Areał to 20 ha ziemi klasy 3-4. Obora nowa 35x12, i chciałbym sie dowiedzieć czy to dobry pomysł ? 
    • Przez PRZMAS19821982
      Jakie stosujecie koncetraty i jakie polecacie firmy????
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez tomek15h
      ARION 440 

1. Konstrukcja Specjalistyczna budowa w oparciu o samonosny element konsktrukcyjny. Stanowiacy jendoczesnie miske olejowa silnika. Zapewnia rozkład masy 50/50, mały promien skretu, co przekłada sie na doskonałe własciwosci uciagowe. Prostota obsługi, łatwy dostep do codziennych punktów konserwacji poprzez uchylane chłodnice czynia ciagnik uzytecznym i przyjaznym. 2. Silnik FPT poj. 4,5l., 4 cylindrowy o mocy maksymalnej 120 KM (wg ECE-R120), Stage IV, cała moc dostepna zawsze dla kazdego rodzaju prac, Intercooler, Common Rail, 4 zawory na cylinder, układ AdBlue, wentylator Visco, wysoki moment obrotowy dostepny od niskich obrotów silnika. 3. Przekładnia Liczba przełozen 16/16 z dobrym pokryciem w głównym zakresie roboczym. 4 biegi pod obciazeniem oraz 4 zakresy przełaczane elektronicznie, chłodzone olejem wielotarczowe sprzegło przekładni i WOM, przełaczanie zarzadzania miedzy polem a droga, automatyka zarzadzania blokady mechanizmu róznicowego tylnej osi oraz napedu na 4 koła. Predkosc maksymalna 40 km/h 4. WOM sterowanie elektrohydrauliczne, w tym wybór predkosci; właczniki na obu błotnikach kół tylnych, wolne koło czopu WOM - umozliwia swobodne obracanie reka. 5. Podnosnik tylny Elektroniczna regulacja podnosnika – funkcja bezpieczenstwa STOP, amortyzacja wstrzasów, szybkie opadanie, sterowanie z obydwu błotników. udzwig max. 5,750kg, udzwig poprzez cały zakres wg OECD 4,160kg. 6. Kabina 6 słupkowa z unikalna, wygieta tylna szyba, o bardzo dobrej widocznosci, regulowany podłokietnik, regulowana kolumna kierownicy w dwóch płaszczyznach wraz z deska rozdzielcza, samo-wyłaczajace sie kierunkowskazy, siedzenie instruktora, praktyczne schowki, wycieraczka tylnej szyby. -Os PROACTIV (OC) - Obrotowe błotniki 470mm - Zaczep transportowy automatyczny 44/38 - WOM 540/540ECO/1000 - Układ hydrauliczny pompa osiowo-tłoczkowa (LS) 110l/min - Klimatyzacja manualna - Siedzenie pneumatyczne Grammer - CIS komputer pokładowy z kolorowym wyswietlaczem - Hamulce pneumatyczne 2 obwodowe  - Włacznik akumulatora - Pamiec obrotów silnika i bieg uwrociowy  - Przekładnia bez biegów pełzajacych  - 40 km/h Standard - Czop WOM 1"3/8 6 wpustów  - Sterowanie zewnetrzne WOM  - 4 elektro-zawory  - Dzojstik ElectroPilot  - Wycieraczka tylnej szyby  - 2 lusterka szerokokatne  - Siedzenie pasazera  - Przygotowanie pod radio - 6T tylny podnosnik  - Dolne ramiona kat. 3  - 2 mechaniczne stabilizatory  - Ciegło górne hakowe kat.3/2  - Długie szyny zaczepu transportowego  - Dolny zaczep rolniczy  - Dodatkowe kule kat. 3/2  - Swiatła do jazdy po drogach + 2 swiatła robocze w masce  - W dachu kabiny reflektory robocze 2 z przodu + 2 z tyłu  - Zapalniczka bez popielniczki - 1 lewe swiatło ostrzegawcze  - 540/65 R38 opony standard / felgi stałe  - 440/65-R28 opony standard / felgi stałe  - Skrzynka narzedziowa - Alternator 200A/h 0 PLN 

Cena netto 245 000,00 zł, cena brutto 301 350,00 zł, VAT 56 350,00 zł  .Oferta ważna do końca grudnia 2018.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.