Polecane posty

nightmare    81

jak to jest, ze z listy czlonkow wypisują cie odraz po rezygnacji lub przekazaniu, a udział wyplacaja za pare lat, dopóki udział nie wypłacony, rolnik powinien być nadal członkiem mleczarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Tutaj masz rację, puki udziały nie zostaną wypłacone rolnik powinien być nadal członkiem i czerpać profity ze swoich udziałów jeśli inni też takie profity mają.

 

Ewentualnie powinny być naliczane odsetki urzędowe od udziałów dla rolnika, obecnie to coś chyba około 12% rocznie.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

odsetki dosetkami ale 12% nie dostaniesz nawet jakbys bardzo chciał, dzisiaj kredyty są niżej oprocentowane, bardzo dobrze by było jakby wysokośc tych odsetek wynosiła tyle ile inflacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Mój błąd odsetki ustawowe wynoszą obecnie 13%, takie odsetki powinny się należeć bez gadania, albo od razu niech kasę oddają albo niech płacą, ale jak to zawsze bywa rolnika każdy dyma na każdy możliwy sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Zależy jaka ilość, cenią się po 50,60 gr, a jak ktoś już chce sprzedać to 35-40 gr tylko takie oferty szybko się pojawiają i szybko znikają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Znajomy chciał kupić po 40 to niestety przez miesiąc czasu nic nie upolował, dopiero w innym województwie za 40 groszy kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7193

Ostatnio widziałem ogłoszenia po 60 gr, ale moim zdaniem to nie ma sensu ;) Poczekajcie, a zobaczycie że w marcu po 10-20 gr będą oddawać... Lepiej sprzedać po 10 niż wcale. A tak na marginesie ile czasu schodzi od kupna kwoty, złożenia wniosku o przeniesienie do wpłynięcia na "konto" kupującego??


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Z tym różnie może być, osoby którym mało się zostanie kwotę zostawią i nie oddadzą po 10-20gr, a poza tym u mnie np. w wiosce kierowcy z mlekowity pytają się dostawców czy nikt by nie użyczył swojej kwoty za 50gr czyli oni by od kogoś innego litry dopisywali a po wypłacie zwrot pieniędzy -50groszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Ostatnio widziałem ogłoszenia po 60 gr, ale moim zdaniem to nie ma sensu ;) Poczekajcie, a zobaczycie że w marcu po 10-20 gr będą oddawać... Lepiej sprzedać po 10 niż wcale. A tak na marginesie ile czasu schodzi od kupna kwoty, złożenia wniosku o przeniesienie do wpłynięcia na "konto" kupującego??

ja czekałem 2 tyg na list z ARR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprzedawać-kupować można do końca lutego, a dzierżawić do końca stycznia jak się nie mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markus    27

SPOMLEK Radzyn Podlaski

ilosc ok 23 tys litrów

tłuszcz 4.19

białko 3.43

cena 1.31 brutto

 

kwota mleczna sie konczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Wie ktoś może jak z ceną za listopad w Mlekovicie oddział w Trzebownisku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123456    54

MLEKOMA PRZASNYSZ . Ilosc 5700 białko 3.45 , tłuszcz 4.09 , cena 1,10 zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Bielmlek Bielsk Podlaski białko 3.89 cena 1.16 brutto.

 

Przy takim białku to coś mało.

A ile litrów?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Pytanie do dostawców z Grajewa. Czy macie problemy z komurkami somatycznymi? Mi przez ostatnie miesiącę naliczają tak by moja średnia wynosiła 402-412. W związku z tym zbadałęm mleko na ilość komurek somatycznych i zamiast 650tyś(jak w ostatnim badaniu) wyszło 120...


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

obserwujac sytuacje w Rosji, cos czuje ze spadki cen mleka dopiero przed nami, rosjanie niedługo całkowicie przestana importowac mleko z zachodu gdyz stanie sie ono dla nich towarem luksusowym i za drogim, a europa w tym Polska utonie w mleku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja uwazam wrecz odwortnie gdyz jak przypuszczam rosja zniesie enbargo na żywnośc zeby choć troche obiżyć ceny w sklepach bo napewno nasza wiepszowina jest tansza niż krokodyle mieso. Z resztą na ich runku jest brak znacznej cześci towarów co jak wiadomo pikuje cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tylko zeby kupic cos z zachodu to najpierw trzeba wymienic rubla na euro, dolara czy złotowke, w takim przypadku litr mleka z zachodu kosztuje 2 x tyle co jeszcze miesiac temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

pytanie jakim trzeba byc kretynem zeby wymieniac rope na mleko majac tak wielki kraj i tylko 144mln ludzi, ten kraj powinien byc samowystarczalny pod kazdym wzgledem... tymbardziej majac takie bogactwa naturalne

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj