Skocz do zawartości

Polecane posty

kozulek2    228

Jeżeli dla  ciebie  25  sztukach  jest  wystarczająca  wypłata  , to  dalsza  dyskusja  jest  bezcelowa :lol:

no raczej więcej nie masz , więc nie zgrywaj tu wielkiego postępu  :D    

cytuję ; 

W temacie:Cena mleka 2014

20 październik 2014 - 18:57

MLEKOWITA   9000   litrów  2014/09   1,37 za  litr  ryczałt   .

Pawel20    49

Na pastwisku nie da sie osciagnac wysokich wydajności, chyba ze macie jakis czasowstrzymywacz, żeby trawa się nie starzała...

damian40000    85

to jest prawda jak stoją na oborze to lepiej doja ale zimą zaczynają chorować na stawy a jak wyjdą na trawę te problemy znikają. Średnia 6-7tys spokojnie można wyciągnąć na pastwisku a do tego użytkować krowy ponad 6 laktacji.

Wiadomość z agroFakt.pl

Max1987    19

Ja wypasam ponad 30 krów dojnych i cała młodzież od 1maja do 1 listopada czasem do grudnia wydajność mam 6 tys nie jeden powie ze mała ale mi starczy krowy dociagaja do 10 laktacji. Widze je tylko rano i wieczorem podczas doju ciela się na kakach w tym roku zadnego padniecie nie miałem wśród krów ani cielaków, żadna nie zaległa po porodowo, a domu podczas doju tylko tresciwa dostają. Kiszonki i słome gromadze tylko na okres zimy.  I jeszcze zarabiam na dużych gospodarzach:)

ale skończcie panowie ta dyskusje tu się mówi sie o bierzacych cenach mleka nikogo nie nawrócicie jak ktoś chce to niech produkuje.

rolstudent    94

Na pastwisku nie da sie osciagnac wysokich wydajności, chyba ze macie jakis czasowstrzymywacz, żeby trawa się nie starzała...

www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/wypas-pastwiskowy-i-srednia-wydajnosc-11-745-kg,53548.html

W okolicy kilka takich gospodartw jest. A ja kupowalem krowy z gospodarstwa ekologicznego co miało ponad 6 tysi wydajność. I pasło sie tam 600 krów

szaman1    38

To jest forum o cenach mleka a nie o innych sprawach .

Właśnie, według mnie mleko jest za drogie, w sklepię płacę 2,6 za litr

Edytowano przez szaman1

st220    12

To idź i to powiedz w sklepie, hurtowni, mleczarni a nie do rolnika, to nie wina rolnika że za wodę płacisz 2,6zł za litr.

pawel885    380

Właśnie, według mnie mleko jest za drogie, w sklepię płacę 2,6 za litr

2.6 to płacisz za wzbogaconą serwatkę a nie za mleko  ;)

jaro    163

Arbeit macht frei

Poprawione.

Ale tu chodzi o to że "Praca czyni wolnym" a nie o wolną pracę  :lol:

kp38    8

Kup sobie krowe będziesz miał za 1 zl

A jak limit przekroczysz wyjdziesz na zero oj zarobek :)

kp38    8

Jak tam ceny rosną?? Bo doszły mnie słychy że będą podwyżki.

Ta konrad 82 będą dla prezesow nie tobie :)

akaku    69

Śmiechu warte to co dzieje się z ceną mleka. W sklepie nic nie tanieje a rolnikowi od razu 17gr obniżki za jednym razem. 

shrek    1

Jak tam ceny rosną?? Bo doszły mnie słychy że będą podwyżki.

taaak :) ceny kwot mlecznych roosną :D ciekawe kiedy dojda do 1zł /1l  :P

konrad82    46

Mnie się wydaje  że 50 gr to gorna granica. Bo kara może nie być większa.

cena 1.34, białko 3,1 20000 litrów

Edytowano przez konrad82

Krycha123    2

w mlekovicie to sie dowiesz o cenie na początku listopada  pasłęk skubnąłznów 3 gr na klasie i litraż ciekawe z czego utną za miesiąc

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez mlodyhef
      Dyskusja o cenach słomy w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72479-ceny-slomy-2013/
      Ceny słomy we wcześniejszych latach do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5866-ceny-slomy/

Pany po ile u was teraz chodzi słoma w belach 120/120? Ile za sztukę lub za tonę?