Skocz do zawartości

Polecane posty

Krycha123    2

mnie to ciekawi czy jezeli bedzie jeszcze troche spadku tak powiedzmy ze max 1zl dla duzego dostawcy to czy nadal bedzie tak jak rok lub pol roku temu na tym portalu jak duzi mysleli ze swiat polkną i smiali sie z tych to pukali sie w czolo jak brali kredyty i placil po 80 tys za ha zeby trawe tam uprawiac?

Kolego masz rację zobaczymy czy też bedą tacy mądrzy mały czy średni chciał dokupć kawałek gruntu nie mógł bo duży dawał dużo więcej jego stać na wysoki kredyt zobaczymy jak bedzie spłacać a my mali co mamy to uprawiamy i życie sobie chwalimy inwestujemy z głową

• Like 1

Thomas2135    1186

Zastanówcie się teraz co na starość tak nam na prawdę z tego zostaje. Pracujesz całe życie na to by jakoś godnie żyć. Rolnik w tym kraju żyje by pracować i pracuje po to by żyć. Ciągła pogoń za powiększaniem gospodarstwa. Więcej ziemi, zwierząt to ciągła konieczność inwestowania co raz większych pieniędzy w gospodarstwo a czasu nam nie przybywa. Nie jestem zwolennikiem stania w miejscu, ale uważam, że Ci którzy mają na prawdę duże gospodarstwa, nie są jakoś w życiu szczęśliwsi. Co do prób to na białko i tłuszcz pobierają przy każdym odbiorze i robią średnią. Tak przynajmniej jeat w mlekowicie.

Krycha123    2

Zastanówcie się teraz co na starość tak nam na prawdę z tego zostaje. Pracujesz całe życie na to by jakoś godnie żyć. Rolnik w tym kraju żyje by pracować i pracuje po to by żyć. Ciągła pogoń za powiększaniem gospodarstwa. Więcej ziemi, zwierząt to ciągła konieczność inwestowania co raz większych pieniędzy w gospodarstwo a czasu nam nie przybywa. Nie jestem zwolennikiem stania w miejscu, ale uważam, że Ci którzy mają na prawdę duże gospodarstwa, nie są jakoś w życiu szczęśliwsi. Co do prób to na białko i tłuszcz pobierają przy każdym odbiorze i robią średnią. Tak przynajmniej jeat w mlekowicie.

Kolego masz całkowitą rację znam kilku mlodych rolników którzy mają zmechanizowane gospodarstwa a są samotni nie mają czasu na randki cały czas praca i pogoń za pieniędzmi mówię o tych co produkująmleko i to na dużą skale

• Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

rolstudent    94

Krycha ja znam kilku malych którzy maja czas a tez sa sami. Tu raczej chodzi tylko o chęci. Troche o zadbanie o siebie podwórko dom i zaraz kogoś by znaleźli. Ale jak komus die niechce to trudno.

Krycha123    2

no proszę na podlasiu interes mleczny kwitnie u nas w pomorskim powyżej 10 tyś dostaniesz od 1,33do max 1.39no chyba że znów w mlekovicie była obniżka

shrek    1

Co do prób to na białko i tłuszcz pobierają przy każdym odbiorze i robią średnią. Tak przynajmniej jeat w mlekowicie.

Muszę sie z Tobą nie zgodzić :( tłusz i białko jest badane cztery razy w miesiącu, po dwa razy na połowe i z tych dwóch wyników jest brana średnia na każdą połowę ;( czyli możesz mieć ogólnie dobre albo bardzo dobre parametry ale raz ci kierowca wezmie źle próbę albo poprostu przy żywieniu cos nie zaskoczy i średnia leci mocno w dół. Miłem taką przygode w tamtym roku, parametry były porównywalne przez dłózszy okres a raz białko poleciało mi mocno w dół i zajeżdzam do skupu z zapytaniem, a oni pokazują mi kiedy były badane parametry i jeden był mocno niski i średnia przy dwóch próbach poleciała odrazu w dól ( jak by było więcej prób to jeden słaby wynik sie tak mocno nie odbija na reszcie ). Kierownik skupu powiedział ze okres został zamknięty i już sie nic nieda zrobić :(

p.s. chyba że cos się zmieniło w ostatnim czasie, to w takim razie przepraszam za zamieszanie :)

Edytowano przez shrek

Sadek    446

a z hajnówki białorusin zabiera. jaka to polityka zamiast swoje wspierac wspieraja litewskich rolników, a u nas ...parodia...

Kolego jaką Ty tu parodię widzisz, mamy przecież  WOLNOŚĆ.

ChiquitaB    48

U nas jak biorą próby i jest naprawdę duża odskocznia od tych prób branych wcześniej to dzwonią i mówią o tym i jest próba brana drugi raz. Jak to samo wychodzi to wiadomo cena w dół, czasami się zdarza że w laboratorium nawet źle próby zrobią

wlamaj1    34

znajomego w Łowiczu mleko po 0,42 gr brutto wyniosło  :wacko:

mnie w Ozorkowie za wrzesień 1,28 brutto  :mellow:

Masz już fakturę za wrzesień? Też odstawiam do Ozorkowa i u mnie za sierpień wyszło 1,0982 przy 7586 litrach, tłuszcz 3,9, białko 3,68.

Jak możesz podaj swoje parametry i ilość...

kp38    8

Bielmlek Bielsk Podlaski białko 3.3 tłuszcz 3,8 cena 1.20 zł brutto.

Fabian    1

W Bielsku nie ma już żadnej dopłaty za litry 0,32 gr za jednostkę białka i 0,01 za jednostkę tłuszczu. Więc ta cena przy tych parametrach którą podał kp38 jest trochę zawyżona :)

kp38    8

W Bielsku nie ma już żadnej dopłaty za litry 0,32 gr za jednostkę białka i 0,01 za jednostkę tłuszczu. Więc ta cena przy tych parametrach którą podał kp38 jest trochę zawyżona :)

A właśnie że nie jest zawyżona .

A tak dokładniej to białko 3.15 wyszło 1.1497 zł

3.31wyszło 1.2032zł

tł 3.77 

litrów 3.200

A dopłata za ilość mleka jest właśnie.

Edytowano przez kp38

Krycha123    2

w masmalu 1.3 netto za 14 tyś tl 4,2 B 3,2 ale pięniądze Fiu Fiu gdzieś są -heloooo/ a czy ktoś odstawia do pasłęka tj ICC pasłęk  jak tam płacą i w ogólejaka otmosfera

kp38    8

w masmalu 1.3 netto za 14 tyś tl 4,2 B 3,2 ale pięniądze Fiu Fiu gdzieś są -heloooo/ a czy ktoś odstawia do pasłęka tj ICC pasłęk  jak tam płacą i w ogólejaka otmosfera

To jak ten masmal płaci jeden mówi ze 0.70 gr brutto a ty piszesz 1.30 netto

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.