Polecane posty

22pawel22    0

to prawda przy kolejnych obnizkach napewno polowa z nas zastanowi sie czy zwiekszac stado i kazdy bedzie czekal przynajmiej do wiosny az chociaz w polowie sie wyjasni sprawa kwot doplat a nawet prow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosacki    11

Mlekpol 36000l - 1,56zł białko 3,2, tłuszcz 4,1

Edytowano przez kosacki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krycha123    2

Koledzy jak czytam wasze wypowiedzi na temat mleczarni i cen mleka to dochodzę do wniosku że każda mleczarnia okrada biednego rolnika powiedżcie mi gdzie są uczciwi odbiorcy bo uciekam z masmalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Mlekpol 1.56 jak kolega wyżej pisał to dla Ciebie żle?????? To złodzieje tak??? Chciałby mieć taką cenę...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

tylko pamietaj ze w niektorych mleczarniach nadal robią proby jak chcą ... kierowca i dostawca sie dogadują ..... a w mlekpolu tego od paru lat nie ma a prob na wszystko przynajmniej w moich stronach jest >10 na miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Narazie mlekpol placi dobrze. Ale tna strasznie parametry. Na z oceny mam srednia 3.45 a w mlekpolu przy 12 próbach 3.2 a tluszcz sciety 5 kresek. Tak tez nie powinno być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

A ja powiem że jestem zadowolony z rozwoju spraw, ludziom hodującym mleko poprzestawiało się w głowach, myśleli że parę krówek wystarczy im do końca ich dni. Z powodu komunizmu jaki panuje na rynku mleka naigrywali się z sytuacji jaka panuje na rynku zbóż i wieprzowiny. Więc teraz witamy w klubie. Tak jak w każdej dziedzinie przetrwają teraz Ci którzy inteligentnie się rozwijają, nie stoją w miejscu i inwestują rozsądnie. Tylko na ilości pójdzie zarobić Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Wiesz chlopie nie bluznij. Ja sie nie wysmiewalem z rynku wieprzowiny drobiu czy innych. Te wszystkie rynki sa połączone. I zawsze jest tak samo. Pośrednicy zarabiają czy tak czy siak. A rolnicy zawsze cierpią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a co w tym złego że ktoś ma 10ha 5-6klasy trzyma 15 krów i z tego utrzymuje rodzinę. Jak by miał trzymać świnie czy siać zboże to na chleb mu nie starczy bo na tych polach rośnie co kolwiek tylko dlatego że daje obornik. Mówisz że ma się rozwijać tylko jak jeśli ziemia kosztuje ponad 50tys/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

Nic w tym złego, że ktoś się utrzymuje z 10 ha i 15 krów tylko po prostu musi sobie zdać sprawę że to już nie potrwa długo, macie racje na inwestycje już dla niego za późno więc powoli powinien rozglądać się za jakąś praca a rolnictwo dorywczo. Niestety brutalne ale prawdziwe kto tego szybko nie zrozumie wyjdzie na tym najgorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
burtek    4

Mleczarnia Rotr Rypin w tym miesiącu  94 gr/l   Tosz to woła o pomstę do nieba....

 

W Mlekovicie wyszło mi  po 1,21 zł oddałem 1145 l. (klasa ekstra) - więc nie jest źle.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Nic w tym złego, że ktoś się utrzymuje z 10 ha i 15 krów tylko po prostu musi sobie zdać sprawę że to już nie potrwa długo, macie racje na inwestycje już dla niego za późno więc powoli powinien rozglądać się za jakąś praca a rolnictwo dorywczo. Niestety brutalne ale prawdziwe kto tego szybko nie zrozumie wyjdzie na tym najgorzej.

tylko że on idąc do pracy zabierze ta pracę komuś kto nie ma ziemi. Co innego jak by nie było bezrobocia ale w tych realiach które mamy nikomu nie wyjdzie to na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

Kiedyś jeden rów kopało pięćdziesięciu kopaczy a teraz robi to już jedna koparka. Postępu nie zatrzymasz jedni zabierają prace innym tak już jest. W tych czasach 10 ha to za mało: 2 dni orki, dzień uprawy, dzień siew, dzień na nawóz i opryski, dwa dni na zbiory. To w sumie tydzień a rok ma 365 dni. Do tego dochodzą dwie godziny dziennie na obsługę hodowli, niestety ale to za mało żeby utrzymać rodzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Nie koniecznie. Uwierz mi ze nie jedna rodzina chciala by miec te 10 ha zeby sie na nich utrzymać. Moze miljonow to tam nie zarobią ale to juz pozwala z czegoś żyć. Jakis ogródek wazywniak trochę sadu ziemniaczki mleko kury i troche mieseka. Pozwala przeżyć. Wychowac dzieci i nie narzekać ze państwo nic nie dalo. Lub ze pracodawca 1200 zl na miesiąc wypłacił.

 

Jak to mowia trzeba mieso jeść bo samo rosnie a na chleb trzeba pracować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

Niestety ale opis wsi jaki przedstawiłeś może mógł się zgadzać dwa wieki temu ale nie w tych czasach. Myślę , że kubeł zimniej wody się niektórym przyda i do tego ta mentalność mleczarzy "Nabrał tyle kredytu to przy takich cenach w końcu padnie", doskonale widać to w tym temacie. Nie żebym był za jakimś dużym zadłużaniem tylko pokazuje mentalność, sami ciągle w jednym miejscu i wielkie gadanie o innych.  Pachnie to komuną i mam nadzieje, że po zniesieniu kwot się to zmieni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

nie mogą pobierać rat na poczet kary

 

Właśnie dzisiaj dostałem pismo z Agenci Rynku Rolnego w związku z  przekroczeniem kwoty .

Do pażdziernika trzeba kasę oddać :mellow:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erciak    19

Też dziś dostałem pismo z ARR. Potem zaglądam na konto czy wpłynęła wypłata i okazało się, że jest i to pomniejszona o kwotę 5900 zł, taką jak w piśmie z ARR. Dobrze, że Piątnica nie tnie ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Niestety ale opis wsi jaki przedstawiłeś może mógł się zgadzać dwa wieki temu ale nie w tych czasach. Myślę , że kubeł zimniej wody się niektórym przyda i do tego ta mentalność mleczarzy "Nabrał tyle kredytu to przy takich cenach w końcu padnie", doskonale widać to w tym temacie. Nie żebym był za jakimś dużym zadłużaniem tylko pokazuje mentalność, sami ciągle w jednym miejscu i wielkie gadanie o innych. Pachnie to komuną i mam nadzieje, że po zniesieniu kwot się to zmieni

Chyba u kolegi napeawde nie wesoło. I kolega nie zna specyfiki 80 procent gospodarstw w Polsce. Niestety ale te male 10 15 hektarowe gospodarstwa to w naszym kraju większość. Fakt duzo ludzi rezygnuje ale i duzo gospodarzy. Np u nnie odpadaja tylko ci co piją albo co niemaja żon i dzieci. Reszta bogacej biedniej gospodarzy i jeszcze dlugo będzie gospodarzy bo krus to największy osrodek pomocy spolecznej na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

U mnie wszystko ok to, że mam jakieś uwagi nie musi być wiązane z jakimś kompleksem. Właśnie przez Krus  wychodzi paradoks ilości i wielkości gospodarstw w Polsce bo ogromna rzesza ludzi trzyma te 1,2,3.... hektary żeby opłacać krus (za którego likwidacją jestem od dawna) i niszczy w ten sposób realny statystyczny obraz rolnictwa w naszym kraju. Naprawdę dziwie się jak można mieć jeszcze tak zacofane poglądy. W najbliższym czasie przewiduje jeszcze bardziej drastyczny spadek cen mleka, poniżej progu opłacalności, aż do momentu gdy wolny rynek zagości w tym segmencie, część hodowców się wykruszy część zwiększy produkcje i cena się ustabilizuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

A ja powiem że jestem zadowolony z rozwoju spraw, ludziom hodującym mleko poprzestawiało się w głowach, myśleli że parę krówek wystarczy im do końca ich dni. Z powodu komunizmu jaki panuje na rynku mleka naigrywali się z sytuacji jaka panuje na rynku zbóż i wieprzowiny. Więc teraz witamy w klubie. Tak jak w każdej dziedzinie przetrwają teraz Ci którzy inteligentnie się rozwijają, nie stoją w miejscu i inwestują rozsądnie. Tylko na ilości pójdzie zarobić Amen.

 

 

Nic w tym złego, że ktoś się utrzymuje z 10 ha i 15 krów tylko po prostu musi sobie zdać sprawę że to już nie potrwa długo, macie racje na inwestycje już dla niego za późno więc powoli powinien rozglądać się za jakąś praca a rolnictwo dorywczo. Niestety brutalne ale prawdziwe kto tego szybko nie zrozumie wyjdzie na tym najgorzej.

Kolego szanowny pieprzysz głupoty :) 15 dobrych krów to ok 90tys l mleka rocznie. Do tego jakieś opasy i można dobrze żyć. Na pewno można sie wyspać, w niedzielę jechać do rodzinki czy iść na grzyby a nie non stop jak nie paszowóz to dojenie, cielenie, przyuczanie jałówek do robota udojowego albo robota w polu. Problem w tym że to właśnie najwięksi dostaną po tyłku najwięcej i to nie z racji ilości a kosztów produkcji. Wszystkie ustrojstwa spod marki Lely muszą się zamortyzować a to kosztuje, paszowóz tak samo - taczka się nie popsuje. Jeśli średnia cena mleczarni to 1,35zł i narzekają że cienko przędą a najwięksi mają po 1,8 zł to o czym to świadczy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Nie zapominaj, że rolnicy już w genach mają narzekanie. Dzisiaj Ci mówi, że on ledwo na plus wychodzi a jutro u notariusza będzie podpisywał umowę kupna ziemi po 50tys za ha. Na pewno Ci co przeinwestowali mogą popłynąć ale wskazywanie palcem sąsiada, że to on popłynie bo kupił robota Lely jest tak samo idiotyczne jak zwalanie winy za wszelkie klęski na Tuska.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

Świadczy to o tym że cena jest nadal za wysoka. Jeśli rozwój jest dla Ciebie zły do dlaczego nadal nie orasz koniem albo krową? Jedyną formą zarobku na wolnym rynku jest duża skala produkcji. A odnośnie tych lely itp. jeżeli ktoś przesadziła z kredytem to padnie normalna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Wcale nie duza skala jest źródłem dochodu. Wlasnie takie myslenie jest błędne z deka.

 

Bo zobacz mamy 10 gospodastw ktore maja po 30 krów. Jesli wszyskiezwieksza skale o okejne 30 to juz mamy 600 krów czyli produkujemy wiecej. Wiecej i taniej. Juz sami tego nie obrobimy zatrudniamy kolejne osoby itp. I pozniej słyszę taki tekst mam 500 krow i na jedna zmiane pracownikow to za duzo na dwie za malo. I chce miec 1000. Tylko ze jaka bedzie oplacalnosc jak wszystko musze kupic. W tym kuku i lucerne trawe. A ja majac 100 krowek jestem stabilny i finansowo i czasowo inwestuje zysk bez zbednych kredytów. Bo to właśnie przez zadłużenie najszybciej przejac cudzy majątek. Ale żeby to zrozumieć trzeba miec otwarty umysł szerzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj