Polecane posty

porems    69

to jaka jest cena w sierpcu przy 11tys bia 3 63 tł 4 3 i jaką mleczarnie polecacie?

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez porems

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

Proszkownia Piotrków >10tyś białko 3,25 tł 4,10 cena 1,26złbrutto dla vatowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldifox    2

to jaka jest cena w sierpcu przy 11tys bia 3 63 tł 4 3 i jaką mleczarnie polecacie?

Ja dostałem 1.80 zł przy trochę lepszych parametrach w przedziale powyżej 15 tyś. Ale była premia. Teraz też za listopad będzie 10 gr, ale powiem po 15 grudnia bo wtedy fakturę dostaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porems    69

no to całkiem przyzwoita cena w rypinie będzie bez zmian cały czas z tego co się dziś dowiedziałem od prezesa

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

SM Września, cena na grudzień 1,07zł netto, klasa ekstra przy ilości ok. 80tys kg rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

OSM Sierpc premia za listopad  0,15 w zwiazku z bardzo dobrymi wynikami sprzedaży :)

Jesteś pewien  ,że premii jest 15 gr a nie 10 gr? U mnie przyszło pismo z mleczarni że 10 gr . Kolega  Waldfox  również o 10 gr wspomina za listopad . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

no to całkiem przyzwoita cena w rypinie będzie bez zmian cały czas z tego co się dziś dowiedziałem od prezesa

A ja dostałem informacje o dopłacie do litra 10gr za listopad, co nie zmienia że cena nadal bardzo niska będzie, ale lepsze 10gr niz nic.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale wspomnieli jeszcze o 5gr na udział tak jak w zeszłym miesiącu.

Premii jest 10 gr ,a 5 groszy pobrania na udziały sprawia, że w końcowej cenie masz mniej ,a nie więcej . Wcześniej na udziały  pobierali 2 grosze .  Wiesz jak to wychodzi w rzeczywistości ? Premii dostaniemy w tym miesiącu  7 gr plus vat  na konto ,a 3 gr pójdą na udziały . Wiadomo jednak  ,że w  udziałach  też są nasze  pieniądze . Bynajmniej ja tak to rozumiem ,jak się mylę niech ktoś poprawi . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Tak udziały to tez nasze pieniądze. Tyle ze jak odchodzimy z mleczarni to niechca nam wypłacić tych pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tego co wiem u mnie wypłacają ,tylko w dwóch ratach . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

Radzyń podlaski;

 

tłuszcz; 4

białko; 3.2

ilość; 5.5 tys 

cena; 1.12 zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekkutno    0

w sierpcu za listopad 10 groszy premii plus 5 na udział czyli dostaniesz 10 a nie 7...  7 bedzie ale udziału bo wczesniej udziału było 2 grosze  którego potracaja czyli w sumie ta premia jakby  15 groszy bo udział dostaniesz jak zrezygnujesz z krów .bynajmniej taka  informacje dostałem na pismie  przy odbiorze od kierowcy

Edytowano przez radekkutno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

co do tych udzialow to niby sa do odzyskania teoretycznie, ale w praktyce bywa roznie, najczęściej kaza zlozyc wniosek i czekac, np. w mojej mleczarni prezes powiedzal ojcu ze rok, trochę to jest smieszne ze rok czasu na rozpatrzenie wniosku. no ale zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

co do tych udzialow to niby sa do odzyskania teoretycznie, ale w praktyce bywa roznie, najczęściej kaza zlozyc wniosek i czekac, np. w mojej mleczarni prezes powiedzal ojcu ze rok, trochę to jest smieszne ze rok czasu na rozpatrzenie wniosku. no ale zobaczymy.

 

Rok to mało, w mojej wypłata udziałów następuje w terminie do 8 lat :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

w łowiczu tylko 10lat beda oddawac :)   ale oddaja

 

Za 10 lat to dzisiejsze 50 tys będzie warte 10 tys - nie ma się z czego cieszyć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubasik    0

Za 10 lat to dzisiejsze 50 tys będzie warte 10 tys - nie ma się z czego cieszyć :/

 

nie przesadzaj aż tak źle nie będzie, bardziej byś się martwił gdyby nastąpiło przewalutowanie z starych zł na nowe, wtedy mogłbyś płakać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

pytanie tylko czy za te 10 lat ten rolnik będzie zyl.  te przeciąganie to celowa robota, powinni odsetki doliczać do sumy całego udziału, w przeciwnym razie to jest zwykle złodziejstwo, trzymanie w obrocie przez tyle czasu czyjas gotowke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

nie przesadzaj aż tak źle nie będzie, bardziej byś się martwił gdyby nastąpiło przewalutowanie z starych zł na nowe, wtedy mogłbyś płakać

10lat temu za 50tys mogłeś kupić spokojnie 5ha dobrej ziemi a teraz hektar ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie tak jak piszecie, udziały to są niby nasze pieniądze ,ale czy i w ogóle je na oczy zobaczymy ? Dlatego, liczenie sobie udziału do premii ,jest takim trochę pocieszaniem się ,że więcej się zarabia . Dla mnie mogliby w Sierpcu dalej pobierać te 2 gr  ,a nie 7 gr ,ponieważ sumka szybciej  rośnie i weź tu się nie wkurz jak się jej nie dosięgnie  . :D

Kolego Radekkutno ,pisząc że jest 15 groszy premii za listopad ,już przez chwilę myślałam ,że w Sierpcu zaczynają kombinować ,ale wiedzę że wszystko  jest ok.   ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10lat temu za 50tys mogłeś kupić spokojnie 5ha dobrej ziemi a teraz hektar ciężko.

 

I kogo to wina ? Bandy idiotów, którzy chcieli mieć jak najwięcej, i przebijali sie jeden przez drugiego :huh:  Można się dogadać, ale po co ? Skoro można zapłacić 50 tyś za ha :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj