Polecane posty

pawelol111    1342

Nie ma rady na układy. W moich stronach tak zwani bańkowcy już prawie nie istnieją i to nie przez to że im się nie opłaciło produkować. Zwyczajnie nie było następców bądź zmieniono profil produkcji, Małe gospodarstwa do 30 tys lirów rocznie powoli kasują produkcję bądź modernizują i zwiększają obsadę - stąd kary. Dopóki można było jechać na karkach tych małych i cenę uśredniać - było ok. Tylko to się zmienia. Różnice w cenie mleka będą tyle że mleczarniom drastycznie podniosą się koszty surowca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6666    4

Sąsiad mówił że Masmal Grudziądz ogłosiła upadłość. Wypłata za ten miesiąc została przelana na konto. Wie ktoś o czymś więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w Masmalu i też słyszałem coś takiego. Nie płacili właścicielowi firmy która wozi za nich mleko ale powiedział ze jak nie zapłacą to nie wozi i zapłacili, osoby na ryczałcie dostały wypłate dopiero 19 (zawsze do 10 każdego miesiąca) vatowcy jeszcze póżniej

podobno masmal kupił/zamierza kupić Polmlek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masmal Grudziądz został przejęty przez POLMLEK i proszą zeby nie odchodzić bo inny właściciel i będzie lepiej hehe teraz to się obudzili ;[

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubki    0

Ktos sie moze wypowiedziec na temat osm SIERPC"? jaka cene placa przy 25tys? I czy przyjmuja nowych dostawcow

Zadzwoń do działu skupu OSM Sierpc 242757479 dowiesz się najlepiej.

Przedział 3-9 tyś

tł 4.79

bi 3.54 1,67 brutto dla ryczałtowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Masmal Grudziądz został przejęty przez POLMLEK i proszą zeby nie odchodzić bo inny właściciel i będzie lepiej hehe teraz to się obudzili ;[

Jeszcze trochę i Polmlek będzie monopolistą na rynku mleka, kupują każdą mleczarnię gdzie się tylko da... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

@Pawel885 a wiesz jak Polmlek placi? jesli nie wiesz to Ci powiem ze monopolista nie zostana, do Polmleku przechodzi ten co nie ma juz wyjscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Płaci tyle ile wynegocjujesz. Nie jest tak źle skoro zostają rolnicy nawet ci więksi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

W łódzkim oczywiscie ze najgorsza cena, przy ilosciach 25-30tys cena okolo 1,25-1,30zl netto. A jakie macie opinie o OSM Sierpc bo z tego co widze to dobra cene maja,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płaci tyle ile wynegocjujesz. Nie jest tak źle skoro zostają rolnicy nawet ci więksi

 

W Polmleku kiedys byłem i to prawda kto składa często wypowiedzenia, grozi że odejdzie i dobrze negocjuje to ma całkiem dobrą cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0303    50

no jak, wszystko bez zmian czyli mleko po 0,90 zl. na grudzien tez nie ma co liczyc bo mozna sie przeliczyc. czekam tylko do stycznia i skladam wypowiedzenie z tego kurwidolka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eev    0

mlekpol zambrów 1,48 na reke a za grudzien +10 groszy ilosc ok 20 000L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

Zadzwoń do działu skupu OSM Sierpc 242757479 dowiesz się najlepiej.

Przedział 3-9 tyś

tł 4.79

bi 3.54 1,67 brutto dla ryczałtowca

 

taka cena w sierpcu przy takim litrarzu ? Nie chce mi sie wierzyć, parametry bardzo ładne. Może ktoś inny jeszcze podać po ile wychodzi mleko w sierpcu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
davidsonn    1

Płaci tyle ile wynegocjujesz. Nie jest tak źle skoro zostają rolnicy nawet ci więksi

Ja jestem w Polmleku (Mława) to żadnego oficjalnego cennika nie było już kilka lat, a oddaje do nich może już z 8 ile chcą tyle dają, jak się zadzwoni do nich i zj**.... to podniosą na kilka miesięcy. Jestem małym dostawcą 4-5 tys litrów na miesiąc. W tym miesiącu wyszło po 0,98gr. Ale i ci więksi co oddają po 10 tys. też wyszło im po 1.20zł. No wszyscy narzekają, ja nie mam kredytów ani żadnych zobowiązań i pracuję jeszcze na 3/4 etatu, to mam w du.... ale jak niektórzy ostro poszli w inwestycje to 1.20 jest dla nich tylko zwrot kosztów. Dobrze że ten kryzys zaczął się na zimę, kiedy te koszty iwydatki są mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

mlekpol zambrów 1,48 na reke a za grudzien +10 groszy ilosc ok 20 000L

a węgrów 1,23zł -5gr od grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekkutno    0

OSM Sierpc premia za listopad  0,15 w zwiazku z bardzo dobrymi wynikami sprzedaży :)

Edytowano przez radekkutno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj