Polecane posty

Tomaszek21    32

Rotr ilość 6500 l białko 3.50 tłuszcz 4.40 0.99 zł


interesuje się rolnictwem i wszystkim tym co jest w jakikolwiek sposób z rolnictwem związane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

koledzy z Rotr macie może namiar na kogoś kto ma limit do sprzedania. Słyszałem że po 20gr można kupić w waszym rejonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Pierwsze słyszę, nie spotkałem się z takim ogłoszeniem, że limit ROTRu po 20gr...


Rotr tłuszcz 4,8%, białko 3,7% ilość 2500l cena 0,93zł


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

znajomy kupił w tamtym tygodniu po 20gr od byłego dostawcy rotr ja dobry miesiąc temu kupiłem po 35gr ale jeszcze bym kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Bielmlek Bielsk Podlaski

 

tłuszcz 3,90

białko  3,40

cena  1,24 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadman    0

Proszkownia Mleka Piotrków Kujawski

najniższa dopłata do litrów krowy na wycieleniu

 

tłuszcz 3,80

białko 3,04

 

cena 0,96 brutto

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldifox    2

Meg5 jak Ci wyszło mleko teraz bo chyba oprócz premi była podwyżka tak wnioskuje z faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

mlekovicie brakuje mleka... 

1,38 zl za l, tl. 3,52, b. 3,16, ocena, 10719 l

deklruja utrzymanie ceny + 10gr na udzial

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

Meg5 jak Ci wyszło mleko teraz bo chyba oprócz premi była podwyżka tak wnioskuje z faktury. 

Moim zdaniem nie było podwyżki w cenie podstawowej ,a nawet mniej dostaniemy na konto ,ponieważ na udział idzie teraz 5 groszy , a nie 3. Cena jest faktycznie wyższa ,ale przez to że mam wyższe białko .U Ciebie być może jest tak samo . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szajar    1

mlekovita wyszków

ilość 5500l a pomyśleć że w lipcu było 10000l

biał 3,4%

tł 4,4%

1,24 brutto

Edytowano przez szajar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

O jakim udziale piszesz?

 

SM, czyli Spółdzielnia Mleczarska, a my jesteśmy udziałowcami. Chcesz, czy nie udział ci rośnie. Sprzedać go ciężko. Podobno z pięcioletnim wyprzedzeniem, jak chcesz 100%. Od ręki dają 50%. Sąsiad u nas "wybrał" produktami mlecznymi :D Dawniej "dawali" tzw trzynastki. Ostatnio są to niby premie do wyprodukowanego mleka. Teraz ma być w grudniu 10 gr "extra" do każdego litra, ale na udziały, czyli na inwestycje w mleczarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szajar    1

Nie badają, tak napisałem żeby było więcej danych, chciałem jeszcze liczbe komórek som. napisać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do którego oddziału Ty należysz? Mlekovita nie pobiera na udziały chyba już ponad 3 lata. Znów do tego wracają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szajar    1

Na fakturze pisze mlekovita ile na udziały "niby" idzie, bo jak coś to poszukam i zobacze czy coś jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Do którego oddziału Ty należysz? Mlekovita nie pobiera na udziały chyba już ponad 3 lata. Znów do tego wracają?

Wysokie Mazowieckie jesli do mnie to pytanie. Takiego smsa przyslali. Jednorazowa premia 10 gr na udzial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oddział Baranowo smsa nie dostał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

@Thomas tez jestem z Mlekovity Baranowo i nic nie odstalem, moze Mlekovita pobiera udzialy tylko w tych niedawno przyjetych zakladach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Mlekovita powstała w Wysokim Mazowieckiu. Ojciec znajomej przeszło 20 lat temu projektował logo Mlekovity. Ekspansja tej mleczarni jest kwestią kilku ostatnich lat. Jeszcze przed wejściem do UE bida tu niezła była, a teraz taki Gigant Mleczarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldifox    2

Moim zdaniem nie było podwyżki w cenie podstawowej ,a nawet mniej dostaniemy na konto ,ponieważ na udział idzie teraz 5 groszy , a nie 3. Cena jest faktycznie wyższa ,ale przez to że mam wyższe białko .U Ciebie być może jest tak samo .

Pewnie masz rację ja też szlifuje parametry i teraz za białko 3.74 i tłuszcz 4.7 przy ilości 16,5 tyś. Wyszło 1.79 i 1.80 zł brutto. Jak dla mnie super. Dlatego zapytałem bo wiem że się orietujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

białko 3.74 i tłuszcz 4.7

 

Chyba dużo sztuk kończy laktacje, ale ostrożnie, bo potrafią się otłuszczać. Mam jedną, która dobija białko 5 i tłuszcz 7,5, ale 15 l/dzień daje, gdy w szczycie dawała 35.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldifox    2

11 sztuk do zasuszenia w styczniu prawie połowa stada dlatego takie białko ale nie mam takich sztuk co białko 4 przekraczają. 15l to do zasuszenia już no chyba że załapać nie chciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

Pewnie masz rację ja też szlifuje parametry i teraz za białko 3.74 i tłuszcz 4.7 przy ilości 16,5 tyś. Wyszło 1.79 i 1.80 zł brutto. Jak dla mnie super. Dlatego zapytałem bo wiem że się orietujesz. 

Dziękuję za słowa uznania . Jednak teraz się dopatrzyłam ,że do tej pory na udział było pobierane 2  grosze ,nie 3. ;)

Parametry masz b. wysokie . Jaki jest mocznik ,przy takim białku ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj