Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
subiektywny    38

znając łuków to rabią pewnie i po parametrach, swoją drogą oni liczą sie tylko z dużymi dowcawcami i płacą indywidualną cenę, oczywiście odstawia do nich jeszcze część bankowców, którym w tej chwili mleko wynosi 0,85 gr/l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A znasz mleczarnię która nie rąbie na parametrach ? :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

Ematti brutto dla ryczałtowca czy Vatowca?

 

brutto ryczałtowca

ciekawe ile mniejszym wypłacą  :)

a czy ja jestem duzy? mysle ze takim mniejszym srednim :P

 

@PATr tak, w Mlekovicie jest ogolny cennik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@emattii-Ty coś za mocno wyedytowałeś swój post  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcik18    1

Osm Piątnica 1,49 zł 18000 litrów

białko 3,4

tł 4,4

A jak oddawałem 25000 litrów  to cena 1,55 zł przy tych samych parametrach , ale teraz trochę ograniczyłem ze względu tych kar .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ja u siebie mam tłuszcz 4,16, białko 3,62, ilość 48 tys. cena 1,22 netto Osm kosów lacki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123456    54

Mlekoma Przasnysz ilosc 6200 ,białko 3,36 tłuszcz 3,93 cena 1,09 brutto ryczałt

Edytowano przez 123456

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie zajmuje się hodowlą krów mlecznych i nie rozumiem jak można doprowadzić do takiej sytuacji. Po wcześniejszych przekroczeniach limitu kary byly za niskie i przy rekordowej cenie mleka wielu rolników postanowiło nie zawracać sobie głowy jakimiś kwotami,które mogli kupić za śmieszne pieniądze, tylko ostro poszli w kierunku intensywnej produkcji. Przecież to było do przewidzenia, że będzie większa nadprodukcja, a co za tym idzie i kary. Z mojego punktu widzenia nie wiem, po co rolnik chce tak szybko sie rozwijać. Jest uwiązany limitem do końca umowy, która powinna być jako takim wyznacznikem. Patrząc na moją okolice ludzie, którzy zarobili na mleku, to wywindowali ceny ziemi i to bardzo dużo. A teraz co?-cena mleka spada, cena ziemi spadnie, karę trzeba zapłacić i ten zapęd rozwoju okaże się nic nie wart. W Niemczech, czy we w Francji rolnicy potrafią prowadzić hodowlę pod wiatami czy w starych zmodernizowanych budynkach, a Polak co?-musi stawiać oborę za kilka mln?  Po zniesieniu kwot ceny znowu polecą, bo jeśli nie będzie to naturalne, to ZM postanowią zarobić. Może się okazać, że polskie mleko nie będzie konkurencyjne lub co gorsze nie opłacalne dodając do kosztów produkcji amortyzację kredytów. Więc może lepiej produkować mniej i taniej, niż później płakać:,,dużo zainwestowałem, to i cena mleka musi być wysoka".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ja trochę podróżuje po Europie. NieNie wiem czy wiesz ale np Niemcy stawiają najwięcej robotów w calej europie. Obory tam tez sa wypasione. Polbruki silosy itp. Tylko ze oni do tago dochodzili w dużo dluzszym okresie niz u nas. Bo bym mleczny w Polsce to ostnie 10 lat a szczególnie ostatnie 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

na coś trzeba się nastawić. Od kilku lat stale słychać że kto chce mleko produkować to musi stada zwiększać bo nie da rady. Nie ma co się dziwić że jak ktoś obore postawił to chce jak najszybciej ja zapełnić. Jak jest mało ziemi i do tego słaba to można albo się poddać albo iść w mleko. Na 20ha piachu ani ze świń ani z opasów się nie da wyżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@rolstudent-Może inaczej-obory do których Cię wożono były wypaśne  :) .Pomyśl w ilu byłeś a w ilu nie byłeś-dla ułatwienia (i uwiarygodnienia )dodam jedynie iż znam płynnie język niemiecki jak również od lat korzystam z niemieckojęzycznych forów rolniczych...

 

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Dokładnie. U nas też można zawieźć wycieczkę na Podlasie. Śmiać mi się chce jak słyszę że albo powiększysz stado do wielkich liczb albo zginiesz. 25 krów o wydajności 6 tys litrów i 30 ha zapewni spokojny byt, przyzwoity poziom życia, praca zostanie wykonana we własnym zakresie i terminowo. Dojście od 20 krów do 70 z nową oborą i robotem w 3 lata dla wielu skończyło się tragicznie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@rolstudent ale czy ja pisałem, że w Reichu nie ma nowych obór?-pewnie, że są i to większe niż w Poslce. Są też budynki niewyględne z zewnątrz, w środku roboty i pełna automatyzacja, a krowy w nich mają wydajności jak w nowych. Jak jeździsz to widzisz pewnie róznice miedzy Wschodnimi Niemcami, gdzie panowałala komuna, a Zachodem, w który wpompowano miliardy dolarów. Według mnie czas, ale w wiekszym stopniu kapiatał decyduje o rozwoju. Fakt faktem Niemcy są pedantyczni i precyzyjni w swojej robocie. W Polsce jest tak, że raz jest bum na coś, później na coś innego. Tak samo może być z mlekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

SM Mlekovita Wys. Maz.

 

tłuszcz 4.36%

bialko 3,54%

ilość <30tys.

cena 1,525zł brutto dla vatowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nrf6533    27

Mlekovita Baranowo

8700 litrów

3,45%  białko

4,07%  tłuszcz

cena 1,41

 

oby tak dalej się trzymało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

OSM Sierpc ....W związku z bardzo dobrymi wynikami sprzedaży ,zostanie za miesiąc październik wypłacona Premia Świąteczna w wysokości 15 gr do litra .  ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj