Polecane posty

shrek    1

a mlekovita nie obniza za pazdziernik w sumie ciekawe czy na parametrach nie opusci..

dostałem sms ze cena bez zmian w mlekovicie i tez sie zaczelem zastanawiac czy na parametrach nie obetną :) zobaczymy w połowie listopada na faktórze , moze zle tak nie bedzie :)   a co do kwot to ludzie jak by sie " zbuntowali " i nie placili wiecej niz 40gr/1l to moze sprzedający by sie troszke otrzezwieli a tak to po ogłoszeniach to juz i po 70 - 80 gr co poniektórzy chcą :( ale i zdarzają sie normalni sprzedający 

 

http://olx.pl/oferta/kwota-mleczna-8-000-litrow-CID757-ID7CUbF.html#aa94ad1d3c

 

ale takich jest naprawde nie wielu, moze czym blizej konca roku kwotowego to ceny za kwoty pospadaja jak ludzie zostana z niesprzedanymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

To że ludzie wystawiają po 70,80,90 gr a nawet złotówkę to nie oznacza że oni ją sprzedadzą chyba, że trafią na desperata ale to też mało możliwe, cena mleka jest niska i nie ma nadmiaru gotówki którą można by było zainwestować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

kto chce sprzedać to wystawi po 40gr trochę opuści i dostanie kasę. A sporo jest takich co do końca będą chcieli po 70gr albo więcej i nic nie dostaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

też myśle, że tak będzie, w ostatnich dniach lutego kto będzie miał jeszcze do sprzedania to i za 20 gr sprzeda w przeciwnym razie nie dostanie nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

też myśle, że tak będzie, w ostatnich dniach lutego kto będzie miał jeszcze do sprzedania to i za 20 gr sprzeda w przeciwnym razie nie dostanie nic

 

tez mam nadzieję ze bedzie po 20 gr :)) wiec narazie czekam i obserwuję , no chyba ze by sie cos trafiło teraz po 30 gr :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

I przy okazji zdementowali pogłoski o rzekomej upadłości i przejmowaniu przez inną mleczarnię.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie cena spadła o 8gr ale trochę parametry poleciały. A to że sytuacja jest taka zła to nie wierzyłem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Ja też od początku wszystkich co mi to mówili wyśmiewałem wprost.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

 

 

 

tylko czy w lutym będą jakiekolwiek oferty sprzedaży ? Prognoza kary na stronach ARR to 80gr. ,z rezerwy też nic nie dadzą (poprawcie jeśli się mylę)  takżecena 70gr nie jest z kosmosu Zapotrzebowanie jest tak duże  a ilość ograniczona ,także póki co warto zaczekać  z ofertą sprzedaży.

Jak mam oddać po 20gr przy zeszłorocznej stawce kary  30gr  to chyba lepiej wcale nie sprzedawać !!!

 
 
 
 
 
 
Edytowano przez DarekD

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Wg Ciebie lepiej nie zarobić nic niż chociaż coś...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

sporo jest takich sami doili krowy i wiedzą że to nie bajka a z kolegi po fachu chcieli by skórę zedrzeć. Zostaną z limitami bez wartości ale nie sprzedadzą.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myciu    24

A u mnie chodzą tanio tylko ze małe ilośći sprzedają.Ja w tamtym tygodniu kupiłem 7tyś. litrów po nie całe 8gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Ja to już nie mogę się doczekać kiedy zniosą kwoty by kupować mleko po 0.70zł i pić do woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Ale ja nie kupuję w sklepie pomyjów tylko u sąsiadki orginalne mleko po 10gr więcej niż w mleczarni płacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Pawelo nie bądź gbur, ja to bym takiemu sprzedał z antybiotykiem xD

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ty @Rolnik już przeginasz tymi swoimi wpisami na tym forum. Uważaj żeby Cię ktoś nie spotkał z tego forum bo możesz już nie być taki wyszczekany wtedy. Sorry że odbieglem od tematu ale już nie mogę tego typa.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldifox    2

OSM Sierpc 18 tyś. Białko 3.6, tłuszcz 4.4 cena 1.54. Podwyżka o 4gr

 

PS. Nie wiem czy dobry temat ale kiedyś tu pisało się ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

Temat Cena mleka więc chyba dobry :lol: Zaglądam tutaj czasami choc nie oddaje mleka do mleczarni ale lubie poczytac i zastanawia mnie jedno dlaczego większośc producentów mleka jest idiotami nie myślę o was tylko o kilku farmerach w mojej okolicy rolnik 15 krów w ciągu dnia wymienił cały park maszynowy kredyt na 30 lat.Stary park to 2 perkinsy prasa kostka no i inne stare.Do czego zmierzam nie wydaje mi się aby kiedykolwiek w historii Polski była stabilizacja w jakiejkolwiek dziedzinie gospodarki raz jest gorzej raz lepiej i większośc inwestuje w lepszych czasach tylko że za gotówkę a idioci myślą że jak kilka miesięcy dostali mleko po 1,5 to tak będzie zawsze teraz jest spadek nadchodzi zniesienie kwot raczej podwyżek nie będzie ruscy sie obrazili aby nie było tak samo jak ze świniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

sporo jest takich sami doili krowy i wiedzą że to nie bajka a z kolegi po fachu chcieli by skórę zedrzeć. Zostaną z limitami bez wartości ale nie sprzedadzą.

 

to przy prognozie ze strony ARR w wysokości .80gr  jaka jest jest rozsądna wartość kg kwoty ? 1/2, 1/5 a może 1/100 ?

JA mam zarobić promil a kupujący 80% czy 50% wartości kary ,którą ma wpłacić agencji ?


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0303    50

Ja też od początku wszystkich co mi to mówili wyśmiewałem wprost.

 

sytuacja jest fatalna skoro nie placa nawet zlotowki i jest tak wielka roznica cenowa pomiedzy mleczarniami z okolicy, a te ich karteczki informacyjne to niech sobie pomiedzy posladki schowaja. kilka miesiecy i koncza sie limity a wraz z tym nadchodzi podpisywanie nowej umowy a wtedy odejda Ci ktorych nie chcieli puscic do tej pory.  zobaczymy wtedy co bedzie  gdy nagle zabraknie surowca do przerabiania.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj