Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pawel20    49

Na pastwisku nie da sie osciagnac wysokich wydajności, chyba ze macie jakis czasowstrzymywacz, żeby trawa się nie starzała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

to jest prawda jak stoją na oborze to lepiej doja ale zimą zaczynają chorować na stawy a jak wyjdą na trawę te problemy znikają. Średnia 6-7tys spokojnie można wyciągnąć na pastwisku a do tego użytkować krowy ponad 6 laktacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max1987    20

Ja wypasam ponad 30 krów dojnych i cała młodzież od 1maja do 1 listopada czasem do grudnia wydajność mam 6 tys nie jeden powie ze mała ale mi starczy krowy dociagaja do 10 laktacji. Widze je tylko rano i wieczorem podczas doju ciela się na kakach w tym roku zadnego padniecie nie miałem wśród krów ani cielaków, żadna nie zaległa po porodowo, a domu podczas doju tylko tresciwa dostają. Kiszonki i słome gromadze tylko na okres zimy.  I jeszcze zarabiam na dużych gospodarzach:)

ale skończcie panowie ta dyskusje tu się mówi sie o bierzacych cenach mleka nikogo nie nawrócicie jak ktoś chce to niech produkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Na pastwisku nie da sie osciagnac wysokich wydajności, chyba ze macie jakis czasowstrzymywacz, żeby trawa się nie starzała...

www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/wypas-pastwiskowy-i-srednia-wydajnosc-11-745-kg,53548.html

 

W okolicy kilka takich gospodartw jest. A ja kupowalem krowy z gospodarstwa ekologicznego co miało ponad 6 tysi wydajność. I pasło sie tam 600 krów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

To jest forum o cenach mleka a nie o innych sprawach .

 

Właśnie, według mnie mleko jest za drogie, w sklepię płacę 2,6 za litr

Edytowano przez szaman1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

To idź i to powiedz w sklepie, hurtowni, mleczarni a nie do rolnika, to nie wina rolnika że za wodę płacisz 2,6zł za litr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Właśnie, według mnie mleko jest za drogie, w sklepię płacę 2,6 za litr

2.6 to płacisz za wzbogaconą serwatkę a nie za mleko  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Arbeit macht frei

 

 

Poprawione.

 

Ale tu chodzi o to że "Praca czyni wolnym" a nie o wolną pracę  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Kup sobie krowe będziesz miał za 1 zl

 

A jak limit przekroczysz wyjdziesz na zero oj zarobek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Jak tam ceny rosną?? Bo doszły mnie słychy że będą podwyżki.

 

Ta konrad 82 będą dla prezesow nie tobie :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Śmiechu warte to co dzieje się z ceną mleka. W sklepie nic nie tanieje a rolnikowi od razu 17gr obniżki za jednym razem. 


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

Jak tam ceny rosną?? Bo doszły mnie słychy że będą podwyżki.

 

taaak :) ceny kwot mlecznych roosną :D ciekawe kiedy dojda do 1zł /1l  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

 Mnie się wydaje  że 50 gr to gorna granica. Bo kara może nie być większa.

cena 1.34, białko 3,1 20000 litrów

Edytowano przez konrad82

kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krycha123    2

w mlekovicie to sie dowiesz o cenie na początku listopada  pasłęk skubnąłznów 3 gr na klasie i litraż ciekawe z czego utną za miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj