Polecane posty

Krycha123    2

MLEKOWITA   9000   litrów  2014/09   1,37 za  litr  ryczałt   .

No tak ładna cena tylko ile  oddaleś kolego na udziały  dla mnie te udziały to tak wygłąda jakby rolnik płacił za odbiór mleka . Wymogi są wszedzie każda mleczarnia trzyma się norm i bez gadania już chyba nauczyliśmy się dbać o mleko jak sądzicie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekovita póki co nie pobiera udziałów. Nie.wiem tylko czy nie wymagają jakiegoś przy nowym dostawcy. Parę lat temu po przejęciu gospodarstwa przejąłem udziały po matce i jeszcze za to przepisanie zapłaciłem kilkaset złotych. Inaczej musiałbym wpłacić "wpisowe".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krycha123    2

mi powiedziano że co m-c po 1 gr. od litra na m-c man w wprzediale od10 do 20 tys to jest spora sumka a udziały jeszcze u nich leżą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0303    50

a ja słyszałem że przedstawiciele dostawców z rypina byli u mnie w mleczarni żeby negocjować przejście grupowe.

 

grupowe czyli ilu i z jaka iloscia mleka? jaka to mleczarnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Wnioskując po zamieszkaniu to pewnie Brodnica.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0303    50

za pazdziernik  tez maja poleciec z cena (podobno -7groszy) jesli sie przeniesc to wypowiedzenie trzeba bylo skladac do wrzesnia i to i tak jest z 3 miesiecznym wyprzedzeniem. najlepsze jest to ze srednia cena im wyszla 1.14zl haha a znajomi co oddaja mleko w najwyzszym przedziale mieli 1,01-1,03zl. jedyne wyjscie to wziasc za morde prezesa i do tego dojdzie, bo dokladac do interesu mozna miesiac ale nie dluzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

wypowiedzenia można składać jeszcze do końca tego miesiąca i potem pół roku nic

 

 

To zależy kto co ma w umowie wpisane.

 I jak to pół roku nic bo nie rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz 3 miechy to ostatnio miesiąc teraz.

pół roku ponieważ jak nie teraz to do marca nie złożysz wypowiedzenia zakaz przechodzenia w marcu a kto cie w kwietniu weżmie jak możesz nie mieć litraża bo niewiadomo jak z dalszym kwotowaniem czy jak to nazwać. zawile ale może będziesz wiedzieć o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

To u was jakoś dziwnie .

U mnie  skladasz wypowiedzenie przechodzisz gdzie chcesz i ich nic nie obchodzi

Ostatnio tak sasiad robił  a po roku jeszcze wypłacili udzialy

Edytowano przez kp38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie płakać krówkarze, producenci trzody chlewnej od lat balansują na granicy opłacalności i dają radę, a wy mając kokosy przez ostatnie kilka miesięcy, zamiast myśleć i być przygotowanym na powrót do normalnych stawek to jeszcze zwiększaliście obsady i kończy się to teraz absurdalnymi karami dla was. Niestety w Polsce od kilku lat każdy dział rolnictwa produkuje na granicy opłacalności, tylko nie wy. Żeby nie było nie zazdroszczę wam i nic do was nie wiem, zwracam tylko uwagę, że w takiej sytuacji w jakiej znajdujecie się wy chwilowo znajduje się wielu innych od lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek1    40

 Mechanizator72 w pełni sie z Toba zgadzam bo inne dziedziny produkcji juz dawno maja kryzys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0303    50

swiniarze nie plakac,  juz wam  dziekujemy,  pora wracaj do swoich tematycznych dzialow i nie udzielac sie w tematach o ktorych nie macie zielonego pojecia. skoro od lat macie kryzys to chyba juz zdazyliscie opanowac zazdrosc. kazdy ma swoj mniej  badz bardziej rozwiniety rozum i nikt nikomu nie zabrania niewolniczej pracy na darmo.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Oj panowie, roboty sobie nie ma co zazdrościć bo i tak niezależnie w jakiej branży pracujemy to trzeba to robić dobrze, a większość zysku pakować w rozwój a nie w swoje wygody. W mleczarstwie kwoty dawały jakąś stabilizacje dla słabych, którzy teraz w ciągu kilku lat będą musieli się pożegnać z produkcją. Mocni i dobrzy zostaną, może  troche zmniejszą poziom inwestycji. Jedynie problemem mogą być kiepskie mleczarnie. Z tego co tu wyczytałem to dwie ewidentnie kiepsko płacące mogą wyłożyć nawet dobrego dostawce przy cenach jakie proponują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

"Większość zysku pakować w rozwój a nie w swoje wygody" - piszesz o gospodarstwie jak o obozie pracy. Był już taki slogan na jednej bramie: albrecht macht frei. Ciekawi mnie co dla Ciebie znaczy słabe i mocne gospodarstwo. Być może likwidacja kwot zlikwiduje różnice w cenach mleka a wtedy o 1,8 zł można pomarzyć bo mleczarnia płacąc tyle dużemu musiała zapłacić 1,3zł kilku małym. Teraz średnia wyjdzie kiepska dla dużego i mocnego - wyższe koszty produkcji i sam zobaczysz kto i jak będzie dalszą produkcję ustawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Czemu twierdzisz że duży ma wyższe koszty produkcji? Śmieszne...  Wszystko kupuje taniej a sprzedaje drożej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Mocni to tacy co umieją dużo i tanio produkować, a nie tacy co im się wydaje że umieją, wydajność mają na poziomie lat 80 tych a koszty na poziomie teraźniejszym i pare baniek kredytu w banku. Na zachodzie mają już wydajność po 15 tys, a u nas 10 rzadko kto przekracza. Jeszcze jak ma przy tym niskie koszty to sobie poradzi ale jak kiepska wydajność a wysokie koszty to jedynie kwoty trzymały takiego na wierzchu, a teraz ze 3 lata i zwinie interes.

Jak duże gospodarstwo ma zysk na poziomie 500 tys czy milion to myślisz ile z tego wydaje na wakacje,auta, edukacje dzieci inne wygody. Pewnie kilka procent, rzadko kiedy więcej niż 10, reszta idzie w inwestycje.

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Nie płakać krówkarze, producenci trzody chlewnej od lat balansują na granicy opłacalności i dają radę, a wy mając kokosy przez ostatnie kilka miesięcy, zamiast myśleć i być przygotowanym na powrót do normalnych stawek to jeszcze zwiększaliście obsady i kończy się to teraz absurdalnymi karami dla was. Niestety w Polsce od kilku lat każdy dział rolnictwa produkuje na granicy opłacalności, tylko nie wy. Żeby nie było nie zazdroszczę wam i nic do was nie wiem, zwracam tylko uwagę, że w takiej sytuacji w jakiej znajdujecie się wy chwilowo znajduje się wielu innych od lat.

 

Ja tam tego kryzysu w trzodzie jakoś nie widzę w okolicy, przez ostatnich kilka latek budowano nowe chlewnie i kupowano dzon-dziry to chyba ten kryzys to jakaś bajka bo niby skąd świniarz miał by na nową chlewnię albo maszyny skoro jedzie po kosztach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj