Polecane posty

t1987    1

u mnie nigdy zaden kierowca dodatkowej próbki nie brał. nie dał bym poprostu chodze staram sie myje pijnuje a ktos laske na to kładzie i tez ma dobre mleko. niech zapracuje rece ma wiec niech działa swoimi zamiast rekoma kierowcy czy tam kogos innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

z tym mlekiem ze "słoika" na próby to powiem wam jak kuzyn tak oddał bo się ugadał z kierowcą. Słoik wyparzył elegancko, wysuszył i nalał mleka i schłodził. Przyszły wyniki z mleczarni że wodę miał w mleku i pozaklasowe mu zrobili. No i udowodnij że cie oszukali, pójdziesz i powiesz że ze słoika dałeś i nie miało prawa być wody? Śmiać się mi chciało cały miesiąc ale niestety tak ich mleczarnia w ciula wali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

ChiquitaB, a może chciał być cwaniakiem i nalał do słoika mleka o dużo lepszych parametrach niż zawsze, znam przypadek gdzie koleś też tak zrobił i miał białko 4,2 a normalnie 3,2 to mleczarnia też dowaliła pozaklasowe ze względu na bakterie, a wszystko niby było czyste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosacki    11

hahah i co kierowcy oddają do badania do laboratorium w słoikach? oj chyba nie muszą przelać do probówki i tu pytanie jaka ta probówka była i skąd ja wziął? Czy była czysta czy była może niedawno myta nie wysuszona.


To u nas tym oto wlasnie sposobem do hajnówki uciekło sporo ludzi.

jak dbali o mleko tylko do oceny i kiedy przyjdzie wynik to nie dziwię sie, a później lali co popadnie. NIe chciało sie im dbać o jakość wniosek z tego. Co będzie poźniej z tym stadem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosacki    11

To jakiś żart czy taka rozbieżność cenowa spowodowana ilością jak i białkiem (innych parametrów do porównania brak).

taka cena tłuszcz 4,2 klasa extra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Po wybadaniu wody w mleku cały miesiąc idzie w niesklasyfikowane a nie w pozaklasowe. Raz tak miałem że przekroczyła woda 2%, ale całe szczęście udało się załatwić w mleczarni bo te 2 % to musiałoby być prawie 40 litrów wody i po co miałbym ją wlewać. Potem się okazało że cała trasa tak miała, tylko jak ktoś się nie upomniał to przepadło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

SM Gostyń ma taki patent na rozwodnienie że wraca cała cysterna do dostawcy u którego wykryto wodę i kryje całe 10 000L, tak samo w razie wykrycia antybiotyków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krycha123    2

o ludzie czy my rolnicy musimy o wszystko sie  targować  czy każda firma współpracująca z nami rolnikami musi nas okradać może każdy rolnik musi zatrudnic sobie radce prawnego dzis kilku  rolników 'wybrało' sie do masmalu z pisemkiem i co i g---no nikt nie chciał z nami rozmawiać rzekomo nikogo w firmie nie było i telefonów też nie odbierają kierowcy wciąż po mleko przyjeżdżają na pytanie -dlaczego  p, referent od skupu nie wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

taka cena tłuszcz 4,2 klasa extra

 

Na moje OKO parametry zbliżone a różnica w cenie bliska 100 %.

 

To przy trzodzie nie ma takich cyrków (różnic cenowych) max. +/- 20 gr.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Bo to produkcja mleka. Jedna mleczarnia okradnie swoich dostawców w innej mali i średni pracują na dużego bo mały ma 1 zł a duży 1,8 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t1987    1

koego masz racje. jak mały zrezygnuje mała strata jesli duzy widadomo duz strata wiec mały robi na dużego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

powiem tak u nas idzie zawsze z całego i parametry przeważnie są super, ale tak jest jak o wszystko się dba. Raz teściowa chciała pokombinować to miałą gorsze parametry niż normalnie a niby od najlepszej krowy i tak się na kombinowaniu skończyło. Na moje chociaż w rodzinie kombinują to kontrole codziennie by mogły być bo to przecież dla naszego dobra a nie kogoś a całe życie ślizgać się nie da bo się raz udało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

koego masz racje. jak mały zrezygnuje mała strata jesli duzy widadomo duz strata wiec mały robi na dużego

Tyle że jak większość małych zrezygnuje to i duży w dupe dostanie tym bardziej że z litwy jedzie mleko za bezcen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t1987    1

a z hajnówki białorusin zabiera. jaka to polityka zamiast swoje wspierac wspieraja litewskich rolników, a u nas ...parodia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

to jakie koszty produkcji są na tej litwie że oddają mleko poniżej 90gr.

 

Skoro w Polsce mały wytrzymuje cenę w granicach 1 zł to dlaczego na Litwie ma nie wytrzymać? Bankowcy oddają do wsiowego zbiornika i stąd masz tanio. I bardzo dobrze, upieprzyć tych co brali 1,8 zł i niech poczują  jak to jest pracować za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

powiem tak u nas idzie zawsze z całego i parametry przeważnie są super, ale tak jest jak o wszystko się dba. Raz teściowa chciała pokombinować to miałą gorsze parametry niż normalnie a niby od najlepszej krowy i tak się na kombinowaniu skończyło. Na moje chociaż w rodzinie kombinują to kontrole codziennie by mogły być bo to przecież dla naszego dobra a nie kogoś a całe życie ślizgać się nie da bo się raz udało

O i taka postawe sie chwali.

Js tez chce mieć placone za takie mleko o jskie dbam i jakie oddaje. Nie mam nic przeciwko badaniu mleka co odbiór. A wrecz jest to mi na rękę. Tylko żeby te badania tez były zetelne. Bo np mlekpol ma tendencję do obcinania białka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Skoro w Polsce mały wytrzymuje cenę w granicach 1 zł to dlaczego na Litwie ma nie wytrzymać? Bankowcy oddają do wsiowego zbiornika i stąd masz tanio. I bardzo dobrze, upieprzyć tych co brali 1,8 zł i niech poczują jak to jest pracować za darmo.

w sumie masz rację ja jako średni dostawałem w najlepszym momencie 1.60 teraz spadło na 1.30 a najmniejsi mieli 1.30 a teraz mają 1zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to jakie koszty produkcji są na tej litwie że oddają mleko poniżej 90gr.

 

litwa jak litwa ale takie ceny juz u nas staja sie faktem

w Rypinie juz płaca po 80groszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

mnie to ciekawi czy jezeli bedzie jeszcze troche spadku tak powiedzmy ze max 1zl dla duzego dostawcy to czy nadal bedzie tak jak rok lub pol roku temu na tym portalu jak duzi mysleli ze swiat polkną i smiali sie z tych to pukali sie w czolo jak brali kredyty i placil po 80 tys za ha zeby trawe tam uprawiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

smiali sie miedzy innymi z takich jak ja, kiedy mówiłem ze trzeba byc idiota aby dac 50 tys za ha, albo jak mówiłem ze john deere to tylko narzedzie pracy a nie cel zycia

ten sie smieje kto sie smieje ostatni :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krycha123    2

mnie to ciekawi czy jezeli bedzie jeszcze troche spadku tak powiedzmy ze max 1zl dla duzego dostawcy to czy nadal bedzie tak jak rok lub pol roku temu na tym portalu jak duzi mysleli ze swiat polkną i smiali sie z tych to pukali sie w czolo jak brali kredyty i placil po 80 tys za ha zeby trawe tam uprawiac?

Kolego masz rację zobaczymy czy też bedą tacy mądrzy mały czy średni chciał dokupć kawałek gruntu nie mógł bo duży dawał dużo więcej jego stać na wysoki kredyt zobaczymy jak bedzie spłacać a my mali co mamy to uprawiamy i życie sobie chwalimy inwestujemy z głową

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj